Skip to main content

Topic: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera" (Read 21861 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #30
E to, kamen u šajbu pa nek onda veli da je letio na propisanoj visini  :P ;
Mozda bi i onda u novinama bilo "Manijak pogodio helikopter kamenom na 200m visine"

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #31
Kobac shvaćam što želiš reći, no zaboravljaš da je to Amer napravio svojim Amerima na teritoriju SAD-a ili bilo gdje drugdje da bi vrlo vjerovatno bio proglašen prijetnjom za nacionalnu sigurnost i upoznao probranu ekipu iz egzotičnih istočnih zemalja.
 
lp
 
Toni

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #32
Od sada uz normalnu provjeru modela i letenje uvodimo Rambo trening.

Svi modelari su dužni nositi respoznavajuću obleku i po jedan samostrel.
Onaj modelar koji kao i ja nema čupu nek nabavi vlesulju. :P
Svi voditelji aktivnosti su dužni organizirati treninge u streljaštvu, 30 min. prije letenja i 30min po završetku letenja.
Kako se to radi pogledajte na priloženom školskom video materijalu a samostrele će uskoro u ponudi imati i HK.  :D

Rambo domina

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #33
Kobac shvaćam što želiš reći, no zaboravljaš da je to Amer napravio svojim Amerima na teritoriju SAD-a ili bilo gdje drugdje da bi vrlo vjerovatno bio proglašen prijetnjom za nacionalnu sigurnost i upoznao probranu ekipu iz egzotičnih istočnih zemalja.
 
lp
 
Toni

Da u americi recimo texsasu neka budala s dva prsta čela naganja s helikopterom ljude na privatnom imanju ministar bi ostao bez glave.

Zaboravljate da se to dogodilo na privatnom zemljištu. Ista ta budala će ti sutra uletjeti u stan i maltretirati te a ti ćeš rči da se treba maknuti!!

Lp,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #34
Kobac, moja kućica je moja slobodica, a ni mi modelari nismo uvijek bezgrešni  ;) .
 
lp
 
 
Toni

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #35
Kobac, moja kućica je moja slobodica, a ni mi modelari nismo uvijek bezgrešni  ;) .
 
lp
 
 
Toni

Nisam to ni mislio da smo bezgrešni ali Amet je dogovorio korištenje privatnog zemljišta s vlasnikom.
U korištenju privatnog zemljišta je ometan od države kojoj plača porez.
Država ima dovoljn svog zemljišta koje ne želi ustupiti svojim građanima na korištenje a istovremeno ga poklanja NATOu za vježbe koje ne žele održavati u svojim zemljama.

A specijalcima bi baš dobro došao jedan stan u Dubravi blizu je maksimirskom stadionu, Policijsku akademiju u Sv. Šimunskoj trebaju "pokloniti" privatno iznajmiti, dati, na korištenje nekom strancu.

To je ono o će ti govorim.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #36
Sve pet, samo pitanje je i kako je pravno reguliran zračni prostor iznad toga privatnog zemljišta. Ne držim ja ovdje vodu državi Kobac nego mislim da svi moramo biti dovoljno mudri da zakonodavca ne bi isprovocirali te na kraju ostali bez svojim malih oaza - utočišta za letenje koja sada ipak neometano koristimo. Ovo u Zadru je koliko mi se čini izoliran slučaj i nije da svako malo netko nadljeće modelare iz MORH-A, policije itd. No, dovoljan je samo jedan dopis iz MORH-a MUP-u da nam se svima dobrano oteža bezbrižno letenje. O tome ti ja govorim prijatelju. 
 
lp
 
Toni   

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #37
Sto jest jest, ne valja se s rogatim bosti, ali stvarno ovo iritira ljude.

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #38
Kolega "jazavac" je sasvim dobro rekao osim što bi ja njegovu ponudu dopunio sa stihovima
"mramor, kamen ili željezo......."
Neznam za Vas ostale ali meni je tih tipova koji se sile preko svake mjere.
Na jednom našem otoku (blizu Šibenika...tek toliko da se zna) sam dvije godine gledao uzastopce kako "brižni" sin iz HV-ovog helikoptera spušta roditeljima "spizu" (da li se tako kaže ?) u korpi i to uredno svaki drugi dan.
Još onda sam poželio da ga stepem jer tog silovitog majmuna svi mi plačamo, tj. otimaju nam lovu bez pitanja.
Ima sreće klokan što onda nisam imao ni jedan model aviona.
Ajde neka dođe ove godine !!!!!!! Neka dođe ako je frajer u srpnju !!!!!
Ove godine nosim model na otok pa da se okušamo u zračnom dvoboju.
Ja čekam............
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #39
Nažalost živimo u državi koja je takva kakva je i naravno da nesmijemo klonuti duhom i prestati tražiti promjene na mnogim razinama. No, ovdje smo ponajprije modelari i moramo biti svjesni i svoje odgovornosti kada dižemo modele u zrak. Svi oni imaju određenu veličinu, težinu i brzinu. Time i određenu kinetičku energiju koja može napraviti manju ili veću materijalnu štetu ili ne daj Bože ugroziti ljudski život. Tu ipak mi odgovaramo za svoje postupke pogotovo ako nismo ispoštivali zakonsku regulativu što je u većini slučajeva tako. Cijela zadarska situacija mogla se iskoristi i drukčije. Trebalo je samo kamerom ili foto aparatom snimiti kauboja u heliju koji vas je maltretirao. Tada taj materijal poslati ili u njegovo zapovjedništvo ili medijima. Tada bi situacija bila u korist modelara, a na štetu kauboja. Ovako su modelari došli i medijski na zao glas. Objava u "Večernjem listu" nije zanemariva, premda se jučerašnje vijesti danas malo tko sjeća. Radim na nacionalnoj radiskoj postaji tako da to dobro znam. Bilo bi dobro da se ovakav postupak sa strane modelara ne ponovi jer bojim se da će to onda imati dalekosežne posljedice po sve nas. Za to postoje vrlo čvrste naznake i indicije. Zašto im onda dati gušta. Stoga sam zagovornik spuštanja lopte, a ne stavljanja toga događaja u kontekst cjelokupnog stanja uma i duha u Lijepoj našoj.
 
lp
 
Toni   

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #40
Nažalost živimo u državi koja je takva kakva je i naravno da nesmijemo klonuti duhom i prestati tražiti promjene na mnogim razinama. No, ovdje smo ponajprije modelari i moramo biti svjesni i svoje odgovornosti kada dižemo modele u zrak. Svi oni imaju određenu veličinu, težinu i brzinu. Time i određenu kinetičku energiju koja može napraviti manju ili veću materijalnu štetu ili ne daj Bože ugroziti ljudski život. Tu ipak mi odgovaramo za svoje postupke pogotovo ako nismo ispoštivali zakonsku regulativu što je u većini slučajeva tako. Cijela zadarska situacija mogla se iskoristi i drukčije. Trebalo je samo kamerom ili foto aparatom snimiti kauboja u heliju koji vas je maltretirao. Tada taj materijal poslati ili u njegovo zapovjedništvo ili medijima. Tada bi situacija bila u korist modelara, a na štetu kauboja. Ovako su modelari došli i medijski na zao glas. Objava u "Večernjem listu" nije zanemariva, premda se jučerašnje vijesti danas malo tko sjeća. Radim na nacionalnoj radiskoj postaji tako da to dobro znam. Bilo bi dobro da se ovakav postupak sa strane modelara ne ponovi jer bojim se da će to onda imati dalekosežne posljedice po sve nas. Za to postoje vrlo čvrste naznake i indicije. Zašto im onda dati gušta. Stoga sam zagovornik spuštanja lopte, a ne stavljanja toga događaja u kontekst cjelokupnog stanja uma i duha u Lijepoj našoj.
 
lp
 
Toni  

Kolega je u pravu  :)
 
Tim dečkima je dozvoljeno da budu kauboji i jednog dana ako bude trebalo, valjda neće, imat će prilike dokazati se.
Nema nikakvog smisla dizati veliku frku okolo cijele stvari.
 
Kolege iz Zadra mogli ste im mahnuti u znak pozdrava i pričekati da odu, ja bi tako napravio.
 
Pa kaj nije fora da malo netko preleti pistu sa pravim helićem.
 
Ne krivim nikoga samo mislim da je stvar u nesporazumu a da je kolega Amer krivo napravio je, da su ti piloti helića krivo napravili jesu a možda ne u lošoj namjeri.
 
Bolje bi bilo za šankom izgladiti stvar jer nema tu dvije strane.

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #41
Istina fora je gledati kad preleti pistu no vjeru mi nije bas fora kad ti proleti iznad glave 1,5 - 2m nije niti malo ugodno, pogotovo kad znas da se u helicu nalazi netko ko se tek uci.
Osim toga pitao bi te ja bili ti bilo ugodno da ti recimo robi sa maxi jokerom (koji je daleko manji) preleti iznat tebe na 1,5 - 2 m od glave par puta mislim da nebi.

Koliko god smo mi krivi toliko su i oni za ovaj ispad koji se dogodio.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #42
evo kak ja letim,pa nek mi se nadje neki pametnjakovic da prica da nekoga ugrozavam.posebno pored debila koji po ovoj cesti koju vidite na snimci jure preko 200km/h i ubijaju ljude i djecu.nek se konacno prestanu brinuti za nebitne stvari i uvedu reda da mozemo normalno zivjet.

hsaraga rc talon edf camera on board 2

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #43
svaka čast majstore
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............