Skip to main content

Topic: placanje pdv-a (Read 14267 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

placanje pdv-a

ako treba platiti pdv na paket,dali prilikom preuzimanja paketa platim pdv ili dobijem uplatnicu pa platim pa faxiram pa opet cekam???

koji je proces ako se treba platit pdv?

Odg: placanje pdv-a

Reply #1
To platiš poštaru kad ti donese paket, naravno, prije toga pošalješ račun ili kaj već carini, ako su te tražili.

Odg: placanje pdv-a

Reply #2
ok hvala,pripremam se jer mi treba doci paket vece vrijednosti nego 160 kn

fal ajos jednom

Odg: placanje pdv-a

Reply #3
najbrze je da odes na postu (u zg je to posta u branimirovoj), odneses sam racun i podignes paket isti dan jer procedura sa slanjem racuna moze potrajati u nedogled, a jos ti naplate i ekstra postarinu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: placanje pdv-a

Reply #4
iz Pule sam a carina je u Rijeci bar tako pise na IPS trackingu

eewan nisam bas shvatio ovo tvoje,sta ne trebam na carinu poslat racun (u ovom slucaju valjda u Rijeku) i onda oni posalju meni paket i uplatnicu sta trebam platit?? 

Odg: placanje pdv-a

Reply #5
u zg je posta u branimirovoj ulici ujedno i carina za posiljke iz inozemstva. za pulu ne znam.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: placanje pdv-a

Reply #6
u zg je posta u branimirovoj ulici ujedno i carina za posiljke iz inozemstva. za pulu ne znam.

da da za pulu je drukcije tj u rijeci je carina,cemo vidjet kad dode koji je proces
Hvala

Odg: placanje pdv-a

Reply #7
sad mi palo na pamet,ok traze mi paypal racun na tom racunu pise samo da su mi skinuli npr cifru od bubam 50 dolara znaci moram platit pdv ali u tih 50 dolara je i postarina
nije valjda da moram platit pdv i za postarinu


Odg: placanje pdv-a

Reply #9
hahahaha pa ovo je smijesno placas pdv na postarinu ok nije neka cifra 23 posto na neznam 7 dolara,ali osjecas se kao idiot
placas pdv na postarinu  ::)

Odg: placanje pdv-a

Reply #10
pa zato jer je to sve 'vrijednost'

ne možeš računati da nešto vrijedi 1000 kn ako je to nešto u Kini a ne u dućanu preko puta.
kad s transportom (ako je paket 4 kile npr) realno dođe 1800 kn. 
i to je malo pošto bilo tko drugi da uvozi i prodaje ima i troškove najma prostora, režije, zdravstveno, mirovinsko i jasno zaradu, pa ne radi za badava...
uglavnom kužiš, hrpu dodatnih stvari koje su uračunate u prodajnu cijenu... a ti imaš samo poštarinu  ;)


i to je onda finalna vrijednost.


osim pdv-a, plaća se i carina, osim na informatičku opremu i robu iz EU, ako se ne varam....
no obično samo pdv opale,  plus jasno neke dodatne troškove, počevši od same obavijesti 10kn, dodatnih poštanskih usluga itd...

Odg: placanje pdv-a

Reply #11
evo da jos jednu stvar dodam sta je isto apsurd, to jedino kod nas ne postoji, jedina fakin zemlja na svijetu koja NEMA CARINSKI BROJ ZA MODELARSKU OPREMU, znaci kod nas ne postoji uopce tarifa po kojoj bi se mogla zaracunati carina za djelove koji se koriste u nasem hobiju...a o modelima bolje da ne govorim...ali mi IDEMO DALJE   :D :D :D

Odg: placanje pdv-a

Reply #12



osim pdv-a, plaća se i carina, osim na informatičku opremu i robu iz EU, ako se ne varam....
no obično samo pdv opale,  plus jasno neke dodatne troškove, počevši od same obavijesti 10kn, dodatnih poštanskih usluga itd...

Carina se ne plaća kolko je meni poznato jer prema carinskoj tarifi igračke su oslobođene plaćanja carine a dobavljači recimo HK deklarira robu kao igračke, plaća se porez, a kako si rekao  i pošta još naplaćuje nekakve usluge postupka carinjenja   :-[  

Odg: placanje pdv-a

Reply #13
ODSJEK XX
Razni gotovi proizvodi
94-Pokućstvo; oprema za krevete, madraci, nosači madraca, jastuci i slični punjeni proizvodi; svjetiljke i druga rasvjetna tijela, nespomenuta niti uključena na drugom mjestu; osvijetljeni znakovi, osvijetljene natpisne pločice ili slično; montažne zgrade
95-Igračke, rekviziti za društvene igre i šport; njihovi dijelovi i pribor


-Mislim da dijelovi za modele i modeli spadaju pod Odsjek XX ,poglavlje 95

9503 00 - tarifna oznaka

Nema carine, samo PDV

Odg: placanje pdv-a

Reply #14
na kraju cifra nikad nije (item+shipping) + 23% PDV + 10kn pismo, već jasno veća.  :D