Skip to main content

Topic: placanje pdv-a (Read 14267 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: placanje pdv-a

Reply #30
Tipićno razmišljanje...i totalno banaliziranje, tipa ajde ostavi, tako i tako ništa se ne može promjeniti.

I ne može uz takvo razmišljanje.
Ja samo želim znati da li je to naplaćivanje PDV-a na poštarinu zakonito.

Stari, bio sam na europskom sudu i dobivao već novce od HR u vezi određenih stvari. Tako da znam ako se zainatiš da se može. Potrošio sam brdo love ali i dobio ih nazad. Sporo, mukotrpno, ali sam dokazao što sam rekao. Pitanje je samo da li se čovjeku da zezati s tim. meni nije nikada bio problem platiti taj pdv, i uopće me briga i ne pada mi na pamet da tražim nešto nazad. Nego čisto, odgovor na pitanje, a ne kao slijep slijedi masu, da li je to zakonito, ili kroz neku rupu u zakonu se obavlja.

Ne osoba koja mi je odgovorila bavi se nabavom za jednu od najvećih hr korporacija osobno.
Ovo na legalisu je kao da sam ja napisao odgovor, i odgovor još nisam ni dobio što se tiče toga.
Sorry, ali tvoj stav je drugi su glupi ja sam pametan.


Provali TI liku na carini, a na što ću, ako ću, ovisi stari samo o meni ne o tebi  ;D ;D ;D


Odg: placanje pdv-a

Reply #31
160kn koliki je kao limit ;) dakle, nisu oni ni tako strogi kako bi mogli biti,
pitaj ekipu u Rijeci, Zadru i tako... tamo je tek veselo...
,,
Carina na m je u Zg isto ko i tebi , nema razlike ,možemo reći da nas neko u Zg voli ili nevoli ili nasisiti na priću da je neko prošao bez carine jer je sreo carinika kojeg pozna , u biti platiš i šutiš, jedino mi imamo problema sa plačanjem poreza državi , kad bi pokušao objasniti nekim Amerima kako da mi pošalju paket , dobio bi odgovor da je to nelegalno , ali stišću ih Kinezi koi se prezivaju isto kao i većina nas koji narućujemo , tako da su se i oni poćeli mijenjati...
Jedina vam je prednost u ZG što možete otići direktno na carinu i uzeti paket, i dobili ste na vrimenu , nekidan su mi driveri za cnc čekali 7 dana na carinjenje , e to je jedini razlog za ljutnju
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: placanje pdv-a

Reply #32
Naravno da se neće voditi postupak 10x skuplji nego što je roba. Na donjem linku je manje više sve objašnjeno:

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx


Postavio si ovaj link evo što u njemu piše :


Propisana stopa  carine obračunava se na carinsku vrijednost robe.Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost tj. najčešće cijena iz  računa o kupoprodaji robe odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu  koja je predmet postupka carinjenja, ali uz prilagodbu troškova propisanih  Carinskim zakonom. To podrazumijeva da se svi troškovi koji su vezani uz tu  robu uključuju u carinsku vrijednost, kao npr. troškovi prijevoza i osiguranja  robe, ambalaže, licence i dr. (u  poštanskom prometu dakle, u pravilu, troškovi poštarine)."


Mislim da je sve jasno napisano...

bije

Odg: placanje pdv-a

Reply #33
Previše je ovdje nepotrebnog prepucavanja. Volimo svoj hobi, živimo ga i uživajmo u njemu koliko možemo ali poštujmo zakone ove naše male države kada nam stigne paket iz omiljene web trgovine. Svaki gušt košta, a varajući državnu blagajnu varamo u konačnici sami sebe.

Ova i slične teme trebale bi biti od pomoći svim čitateljima, pružiti korisne savjete prijateljima i kolegama modelarima a ne postati tribina bijesa protiv sustava, zakona i procedura. To se radi negdje drugdje...

Odg: placanje pdv-a

Reply #34
Istina, nije mjesto za prepucavanje, ali forum je za raspravljanje. Mislim da je opet problem, ako uopće i postoji (kao što sam rekao nije mi bed platiti pdv na poštarinu) što je sam problem prevelik za raspravu ovdje.

Ovaj citat objašnjava sve, i super, napokon je netko to napisao, pronašao.
No eto kao što rekoh is prve ruke uvjerio sam se da jedna velika korporacija ne radi tako, ne znam možda imaju neke povlastice pa me to malo zbunjuje.

Priklanjam se na kraju ovom da treba uživati u hobiju a ostalo se sve da riješiti ;)


Odg: placanje pdv-a

Reply #35
Ok, malo se rasplamsala tema, ne zelim potaknut daljnju raspravu  ;) samo da mi kazete prilikom narucivanja, da li stavljate oznaku "gift" ili nesto drugo i da li uvijek stavljate cijenu 100% ili smanjite. Nov sam u narucivanju van granica pa pitam. Ne zelim muljat (previse) nego....
Ugalvnom, htio bi cuti kako to ide kod vas sto ste vec imali preko 50-ak narudjbi. :)

hvala

Odg: placanje pdv-a

Reply #36
Ja stavim uvijek da mi iznos bude okvirno ispod 40$(prilagodim postotak) i najčešće ostavim hobby parts, ili gift, mislim da nema neke razlike.
Ak je iznos ispod 30-40(pa čak i 50)$ mislim da je tak svejedno pogotovo ako je mala kutija koliki postotak staviš, nećeš sigurno ništa platiti. Barem ja nisam. Možda ima onih koji jesu. Pričam za male kutije.

Odg: placanje pdv-a

Reply #37
ma ionako na carini ne gledaju sve.. kurirske službe treba izbjegavati, jer stvaraju nepotreban trošak.

Ako često naručujete, ono šta mislite da bi moglo završiti na carini lijepo naručite na nekog u obitelj, mama, tata, žena punica...

sistem carine funkcionira 1/10.

A pdv-a sam se naplaćao i previše, tak da me moralno boli neka stvar za državni proračun, jer mi iz plaće uzimaju previše da bi paraziti ovog društva štancali djecu i sjedili doma i ispijali rakiju u naponu radne snage.

Također, naplatim se raznih trošarina u 2500kn što mjesečno ubacim u tank, a više od 50% završi u državnim trošarinama na cijeni benzina, dok sanader hladi jaja na malo vitra, skupa sa ostalom bagrom.