Skip to main content

Topic: Ukradena oprema - molimo pomoć (Read 15083 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #15
al taj je bolji, ima bar zakretne motore (2!) i još na repu teći samo za skretanje.

ovaj kaj se izgubio je vjerojatno i loše upravljiv, nije bez vraga odlepršao....

jer da bi primio komandu s repa, mora se kretati kroz zrak.
a ovaj može ići gore/dole i zakretati se na mjestu.  :)

p.s. s njim su snimili ono za radler? ak dobro pamtim ulicu  :)
Tomislav@ radler je s hexom sniman !
a što se tiće blimpa,ovaj sa okretim motorima i repnim je ...onak zajeban...dilej mu je jebeno velik...i nemaš ručnu ko na heliču tak da treba paziti da se ne zaletava,na kormilima je jako trom (skoro neupravljiv kod male brzine)ali zato pri 46 na sat ide u tri pi... ma... :)

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #16
komentar na jak vjetar:

dok sam proučavao vjetro-elektrane, naišao sam na podatak kako na svakih 10m visine brzina vjetra raste za 1m/s. Naravno, to je okvirna vrijednost, ali mislim vrlo dobra za procjenu je li vrijeme pogodno za let ili ne...

dakle, 10m/s na tlu znači 17m/s na 70m visine, što je 60km/h....dosta...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #18
Vrlo glup onda modelar ako je pustio u zrak 40000kuna, no s druge strane malo bi ćudno bilo da pokuša u Fiat Bravu utrpati puni cepelin ::)
Ja cak mislim da ga nije namjerno pustio u zrak...netko tko nikad nije susreo takvu letjelicu vjerojatno ne ocekuje i ne razmislja o tome sto ce se dogoditi kada mu skines toliko tereta. Rekao bih da je skinuo gondolu motora, a nitko nije drzao cepelin pa je ovaj odletio u zrak. I da, cepelin jedva stane u IvecoDaily, tak da u Bravu ne stane sigurno.

No iskreno meni nekak sumnjivo da su se našli baš svi ti ljudi na pravom mjestu. Lik koji je to pratio do pada, moguće da mu je netko javio da je tamo?

I drugo likovi koji su snimali, a baš oni rade bespilotne letjelice. HM...
Kuže se u sve, a ne kuže da lik rastavlja i pušta to u zrak i odlazi. HM...

To bi Poirot riješio.
Pa nije bas trebao dojavu. Dovoljno je bilo pogledati u zrak jer je cepelin letio osvijetljen, a posto je on vidio di je stvar tocno pala imao je prednost. Nije to velika brzina pada, cepelin polako pada - ima ok finesu, ali kada ode 2.5 km od tebe, onda ga vise ne vidis od kuca i zgrada..onaj tko je blize, sigurno da bolje vidi.
Da, likovi koji su snimali bas rade bespilotnu letjelicu.
Ne, nisam rekao da se kuze u sve, al definitvno se kuze u pogon i razumjeli su sto lopov govori.

Nismo Poirot, ali dali smo si truda u tih pola sata nakon pada pronadjemo nekog tko je nesto vidio. Imali smo srece - nasli smo cak i fotografiju.

A da mi je znati ko ga je slikao i od kuda vam ta slika ?
Daj Bože da ga nađeš ali čisto sumljam ali koliko ja znam modelare s kojima se ja družim najčešće nitko to nebi uzeo štoviše stavio bi na farumu da je našao to i to da čovijek lakše nađe  bar bi ja tako napravio a i druga stvar jako bitna što ja radim napiši brate mobitel i ime i prezime na cepelin pa ti ga možda drugi put neko i vrati ja na svojemu imam broj mobitela.

Napisao sam ovdje tko je fotografirao cepelin, i zasto im je bio zanimljiv.
Vise se nadamo da ce netko po opisu prepoznati covjeka, nego da ce se oprema ponuditi na prodaju. Ali nikad neznas..ako je tako glup da skida dijelove kada zna da netko dolazi, svasta mozes ocekivati.

Da, ovo sa brojem mobitela i adresom stoji..taj dan smo nabavili traku na koju je trebala ici adresa, web i br moba, a koja bi bila sa donje strane cepelina. Trazilo smo neko dobro rjesenje da ne narusimo estetiku cepelina, ali da bude dovoljno cvrsto da motor ne otpuse traku.
Zaista mislis da bi taj lopov nazvao taj broj mobitela koji bi nasao na njemu? Nakon sto je cepelin izgubio nadzor, policijske patrole bile su vec obavijestene jer nam je trebala svaka pomoc, i dovoljno je bilo okrenuti 92 pa bi netko dosao na mjesto pada. Ali sudeci po ponasanju lopova, njemu takva stvar nije pala na pamet. On je na umu imao samo poskidati dijelove i to je to..

Da,čuo sam za vašu havariju ali i da ste ga uspjeli spasiti malo potrganog ,ali nisam znao za krađu.
Molim te možeš malo pobliže objasniti ono o ekipi koja gradi bezpilotnu letjelicu koja je (ako sam dobro razumio) u tom momentu došla ,snimila aktere svađe i otišla...
Pozdrav,Robert Godrijan,helifoto,leteća propaganda.
Hej Roberte,
lijepi pozdrav!
Vidio sam da vjezbate..lijepo izgleda, a vjerujem i da dva motora vise daju vise zabave! :)

Ne znam tko je rekao da smo ga spasili..svasta se po Smartu prica.

Ekipa koja je snimila cepelin je onuda prolazila pjeske, preko Podsusedskog mosta jer sa druge strane prolazi neki kasni bus za Samobor. Cepelin je doslovce pao pored njih, tamo na livadu pored parkinga na krizanju Priobalna/Samoborska. Vele da su cak pomislili da netko upravlja cepelinom jer je izbjegao sve zice i prepreke. Odmah po padu, dojurila je Fiat Brava i lopov ga je izvukao s livade gore na parking. Podigao je i poceo prckat po baterijama..tada je nastala fotografija, a ekipa je produzila dalje da stignu na bus.
Negdje u vrijeme kada je fotografija nastala, mi smo bili na Priobalnoj, na nasipu i gledali da nije pao tamo negdje. A onda smo ga vidjeli kako polijece negdje iznad Podsuseda, ali sa ugasenim svjetlom. Tako smo znali gdje otprilike treba doci nakon pada..a onda smo nasli i ocevidce.

Nije bilo svadje - kakva svadja? Opet glasine, ili smo se krivo skuzili?

a što se tiće blimpa,ovaj sa okretim motorima i repnim je ...onak zajeban...dilej mu je jebeno velik...i nemaš ručnu ko na heliču tak da treba paziti da se ne zaletava,na kormilima je jako trom (skoro neupravljiv kod male brzine)ali zato pri 46 na sat ide u tri pi... ma... :)
Je, sa jednim motorom delay je jos i veci, pogotovo kad si na maloj snazi, al ima nesto fora u tom delayu: ubrzas, skrenes i onda ne odreagira, nego se fino otkliže po boku.. 8) ..totalno fora letjelica.

a tko tu koga sada tu nešto ....... ne valja
malo prije je ukraden sada više nije nađen malo potrgan.
Ma ovo je neka zaj..... da se možda kakvi novci od osiguranja izvuku za štetu,znam ja jako dobro hrvatska posla!!!!!
Nemoj da mi slučajno neko sad ovo izbriše.
Ja nisam napisao da je potrgan. Rekao sam da je sa njega ukradena oprema i da je cepelin zbog toga odletio u zrak. Čitaj pazljivije.
A ovo za osiguranje - sto reci..svatko ima pravo na svoje misljenje, ali cepelin nije bio osiguran na ovaj nacin i nitko nam nece pokriti lovu osim ako policija ne nadje lopova.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #19
strasno, nadam se da ce se to sve rijesiti u vasu korist SRETNO 

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #20
svesam ja pročirtao pažljivo al brate ovi kaže da je su ga ukrali i da je odletio u zrak a netko drugi kaže da se samo malo potrgao i to je to.
Nije bitno sretno sa traženjem a ako se baviš sa time trebo bi imati rezervni bar ja imam 3 rezervne letjelice za snimanje.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #21

Vise se nadamo da ce netko po opisu prepoznati covjeka, nego da ce se oprema ponuditi na prodaju. Ali nikad neznas..ako je tako glup da skida dijelove kada zna da netko dolazi, svasta mozes ocekivati.


Nažalost s tom snimkom, teško. Jeste dali nekom photoshop freaku da proba malo izvući detalje? Može se s tom fotkom dobiti malo bolje.
Poveznica vam je auto, no koliko ih ima po gradu. Snimka vam neće ništa po iskustvu značiti , već samo likovi koji su svjedočili krađi.

Fakat bed. Zamišljam da mi se to dogodilo i mislim da bi popi****!

No iskreno čisto sumnjam da bi ga pustio iz vida kada je krenulo na loše.

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #22
mislio sam da je bed ako netko pokrade opremu iz letjelice koja padne,

ali izgleda da su ovaj puta ukrali pilota  ???  

i to nepoznatog , ne ? Možeš si mislit kako je nepoznat , a danima im iznad glava baca "kirkirikije" i plaši kokoši po dvorištima  i kao -nepoznat :-)

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #23

Vise se nadamo da ce netko po opisu prepoznati covjeka, nego da ce se oprema ponuditi na prodaju. Ali nikad neznas..ako je tako glup da skida dijelove kada zna da netko dolazi, svasta mozes ocekivati.


Nažalost s tom snimkom, teško. Jeste dali nekom photoshop freaku da proba malo izvući detalje? Može se s tom fotkom dobiti malo bolje.
Poveznica vam je auto, no koliko ih ima po gradu. Snimka vam neće ništa po iskustvu značiti , već samo likovi koji su svjedočili krađi.

Fakat bed. Zamišljam da mi se to dogodilo i mislim da bi popi****!

No iskreno čisto sumnjam da bi ga pustio iz vida kada je krenulo na loše.

to samo ameri u svojim serijama mogu obradit da se vidi lopovu lice  ;D

neznam za ostale ali meni ovaj lici ful na tebe  :D

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #24
A što bi bilo da je kojim slučajem taj zeppelin otprhal prema Plesu  ::) ?
Ne da branim kradljivca ali vi se stvrno zaj...vate  >:(

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #25
baš gledam.... pa dečki, ako su tolike cifre u igri, a ne koristite sajlu...

što je 300$ za autopilota(uz ostale funkcije)?  ???
stavi se failsafe opcija na RX, da aktivira određen kanal (na koji god da spojiš aktivaciju AP) i ujedno da malo gasa,
pa ako i izađe iz dometa, (ili sam prebaciš prekidač kada god poželiš) sam se vraća od kud je poletio. 
(kruži na podešenoj visini, npr 200-300m pa nema beda oko zapinjanja za objekte)

http://www.fpvhobby.com/87-cyclops-osd-autopilot.html
http://fpvhobby.com/img/p/CYCLOPS_OSD_USER_MANUAL_V5_0.pdf



na zeppelinu se ne bi ni zagrijao procesor  ;D  koliko vremena ima za korekcije i komande,
kada radi i na avionima koji se mogu preokrenuti oko sebe, 
zato ima 4 senzora horizonta pa u SVAKOM trenu zna kako je okrenut model( da, i ako je naglavačke :) )
 
a zepellin ima masu dole na trbuhu, kao i veliki balon, pa se baš i ne preokreće sam od sebe....
pa bi posla bilo samo za kormilo i dubinu....

ne kažem da se mora kupit ovaj, robi ima mnogo bolji(i skuplji) ali se radi i o MNOGO živčanijem modelu, heliću,
uostalome, tko ga ima neka sam prouči tematiku malo, i pronađe rješenje za ovakve slučajeve...ja nemam ceppelin niti ga planiram nabaviti,
ali kao i u svemu do sada, prvo se raspitam, pripremim, pa kupim, podesim i letim.
ne na blef ići nekaj dizat u zrak(još od 40 000 kn) i onda kada ode - plakat  :'(


Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #26
Tomislav,
lijepo rečeno, čista logika i lijepo složena.
Sjedi 5

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #27
Malo sam nabrijan i mislio sam da neču reagirati ,ALI IPAK HOČU !
Probati ču biti ne jako vulgaran i ne puno psovati !
Zahvaljujuči kolegama modelarima koji nisu "ŠUPCI"  nego korektni i doslijedni sebi,saznao sam da (otprilike ukratko) sam ja najvjerovatnije ukral onaj blimp koji su dečki iz konkurentske firme izgubili.Inače vidjeli smo se sa kolegom Teehee(R)-om i ugodno popričali kao i svi civilizirani ljudi i saznali više detalja oko havarije.A šta reči ...svi komentari su suvišni,mi Hrvati smo specifični narod!
Lijep pozdrav onima koji se bave pizdarijama a ne letenjem !
Robert Godrijan




Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #28
a strave, pa gdje ti robi da uzmes covjeku ono letece jaje?  :D

Odg: Ukradena oprema - molimo pomoć

Reply #29
da nisu tebe.... mene bi .... ali sreća pa je na slici vidljivo da tip nije ni glavat ni debel
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe