Skip to main content

Topic: pitanje u vezi stanice i upozorenja  (Read 2820 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje u vezi stanice i upozorenja

imam dx7SE i na poledjini je podebljani natpis  NOT FOR USE IN EU

radi cega nije za upotrebu u EU??

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #1
.. imas srece pa nisi u EU....
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #2
imam dx7SE i na poledjini je podebljani natpis  NOT FOR USE IN EU

radi cega nije za upotrebu u EU??
zato jer nema certifikate koji su odobreni od EU, vecinom se to odnosi na ukupnu izracenu snagu uredjaja posto je u po EU standardima max dozvoljeno 100mW izracenih (ne izlazne snage) a poznato je da stanice koje su iz USA imaju nazivnu snagu 100mW pa kad dodas antenu od recimo 2.15dB ili ti onu standard omnicu imas nekih 135-145mW izracenih pa zato i ne prolazi za EU trziste

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #3
Ne bi bilo davore iz Vža, stvari ipak mrvu drugačije stoje. Izbor antene je tu manje važan. Možda bi ipak trebao proučiti gradivo prije nego što ponudiš "odgovor". Važno je znati da se regulativa koja važi u EU razlikuje od one u USA. Štoviše, regulativa unutar EU nije jednaka u svim zemljama. Po zakonu, zokizo ne bi trebao koristiti svoju stanicu niti u HR jer smo preuzeli EU regulativu na tom podrućju. U praksi, tako je malo modelara da nije važno.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #4
decki fala na odgovorima vidio naljepnicu na stanici pa me zanimalo zasto se nesmije koristiti

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #5
Ne bi bilo davore iz Vža, stvari ipak mrvu drugačije stoje. Izbor antene je tu manje važan. Možda bi ipak trebao proučiti gradivo prije nego što ponudiš "odgovor". Važno je znati da se regulativa koja važi u EU razlikuje od one u USA. Štoviše, regulativa unutar EU nije jednaka u svim zemljama. Po zakonu, zokizo ne bi trebao koristiti svoju stanicu niti u HR jer smo preuzeli EU regulativu na tom podrućju. U praksi, tako je malo modelara da nije važno.
naveo sam jedan od razloga po cemu se razlikuju regulative USA i EU, oni imaju dozvoljenu pono vecu snagu nego je ovdje

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #6
baš te briga ... po meni imaš sreče jer sam siguran da ta kaj ide za usa malo bolje baca signal od ove za eu
dx9-xd8-gobac630

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #7
Priča o snazi je tehnički detalj, koji je u ovoj priči sporedan. Glavna zvijezda je regulativa koja se razlikuje tu od tamo i koja kaže što smiješ, a što ne. To je ono što naljepnica poručuje. Ona je tu radi regula i fiškala, a ne zbog antene.
Kada je o upravljanju riječ, ne bi trebao imati problema ni sa EU, niti sa USA varijantom. Možda dođe doba kad će to netko provjeravati. Tada odlijepi naljepnicu, ako već sama ne otpadne!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: pitanje u vezi stanice i upozorenja

Reply #8
pogledao i drugu dx7 koju imam na njoj nema naljepnice tj nema upozorenja,mislim da je ona uvezena iz Austrije

ma uglavnom radi a ta naljepnica i to upozorenje me ne zanimaju previse osim ako nece neki putnicki avion srusit u blizini  ;D ;D