Skip to main content

Topic: Romobil na elektro pogon (Read 23581 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #60
Razmisljao sam i o tome ali razlozi zasto ipak nebi to nego mini romobil:
1) niti ovaj sad romobil niti segway nebi smio nigdje ostaviti zbog straha od krade, znaci samo kad idem recimo curi doma, baki ili tako nekom u posjetu ili u buducnosti na posao bi ih mogao koristiti. A mali romobil bi napravio tako da se moze ili staviti u ruksak ili sklopiti pa vuci kao neka kolica
2) izgleda dosta jednostavno to napraviti al nekako mi je zato i sumnjivo..i to bi trebalo biti nesto jako kvalitetno da nebi dok naide na grbu neku se prevrnuo, a sumnjam da bi to moglo ici (ili da bi se ja usudio) brzinom vecom od 15-20km/h

A njega nebi smio napravit sa mini kotacima jer to tek nebi funkcioniralo, znaci treba biti nesto veliko. Al mozda i to jednom probam napraviti iz zabave :D


Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #62
A cijena cini mi se i veca nego za pravi :)

 

Re: Romobil na elektro pogon

Reply #64
Odlično izgleda. Ali me brine taj veliki stražnji zupčanik.  To bi moglo zapinjati okolo.


Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #66
Bravo majstore !


I Pingu je jednom vozio romobil, a kasnije dosao i do motora ..

Pingu 2 - Sinkronizacija

 :)



Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #69
 ;)  super, baš mi je Damir M. pričao o tome.
Kaže on, imam suseda freaka a na spomen imena odmah sam znao i koji je freak u pitanju :D .
 
Pozz

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #70
Neznam ako netko ima iskustva s kotacima al imam jedan dosta veliki problem :D

Naime Straznja zracnica mi se vec po 4. puta probusila. Prvog puta se ne sjecam, drugi put se je grancica od nekih 5mm promjera nekako uspjela zapiknut i probusit i vanjsku i unutarnju gumu, onda dok sam unutarnju zakrpao, opet se probusila valjda od nekog kamencica kroz rupu od vanjske gume... I onda sam danas promjenio i vanjsku i unutarnju gumu. I sad sam bio u voznji i sve je bilo super i onda se najednom napravio kao neki mjehur na vanjskoj gumi (valjda i na unutarnjoj) i jos je sve bilo ok 2 kilometra i najednom je samo eksplodirala.

Stvarno je dosta frustrirajuce jer da bi zamjenio i popravio gumu treba mi najmanje 1h posla jer sve zivo trebam rastavit a i jako je tesko mjenjat gumu.. i jos jedna stvar.. zadnja guma se dosta grije. Ne da je vruca al je topla. Pretpostavljam od trenja i od pogona. Prednja je super i nijednom nije pukla. Jel netko mozda zna u cemu je problem i zbog cega to pise na gumi "not for highway use"?

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #71
jučer sam skoro nastradao kada je pukla i razletila se guma kamionu na autocesti, pa doletila u moju traku pri 140 km/h...
imam snimku, budem uploadao

vjerujem da se u tvom slučaju radi o tome da je guma mekana i bez pojačanja,
i onda kada se zagrije se raširi kao balon kroz prste kada ga stisneš, i pukne...

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #72
Uf grozno. Hvala bogu da nije nista bilo ali uploadaj snimku da vidimo.

A moguce je da je tako, al sto ja mogu napraviti da ju ojacam?

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #73
Trebao bi pronaći neku gumu koja je tih dimenzija i koja služi za vožnju po cesti, jer ovo kaj ti imaš je vjerovatno guma za industriju tj. za rudle ili nešto slično koje ne voziš 20 tak kmh, pa vjerovatno zato  i ne izdrži takve uvjete.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Romobil na elektro pogon

Reply #74
Da, upravo tak je. Pise da je za tacke al mislio sam da to nece smetat. I ne smeta ako ne vozim vise od 2 3km. Al ocito ako vozim malo duze i ako se zagrije onda pukne. A dal bi trebao naci i unutarnju i vanjsku ili bi bilo dosta da nadem samo unutarnju jacu?