Skip to main content

Topic: FPV racer build - pomoc! (Read 3199 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV racer build - pomoc!

Pozdrav drustvo!

Vec dvije godine se bavim snimanjem iz zraka. Svoj prvi quad sam slozio od Dji f450 frame-a kao totalni outsider, malo sam radio sa njim a onda sam uzeo Dji Phantom 3 kojim se i danas sluzim.

Naime, sada hocu da si slozim FPV racera i treba mi pomoc vas iskusnijih u gradnji prije nego sto narucim komponente  ;) Sta mislite da li bi ovo bila dobra kombinacija?!

- Frame -
Lumenier QAV210
- Motori - Scorpion M-2205-2350KV
- ESC - DYS XM20A - Imam i SimonK 30A od proslog quada, ne znam mogu li ih iskoristiti?!
- FC - Naze32 Rev6
- OSD - PDB with OSD
- Batt - 1400mAh 4S 65C
- CMOS 700TVL
- Diatone SP1 5.8GHz 40CH 200mW
- Stanicu i reciever imam

Koje propelere preporucujete za ovu kombinaciju?


Sta mislite o ovoj kombinaciji? Da li sta treba da se promjeni za liste?


Za goggles jos nisam odlucio posto nisam nista probao a nosim naocale sa cilindricnim staklima pa ce mi to vjerovatno biti mali problem...

Hvala unaprijed ekipi na izgubljenom vremenu prilikom citanja ovog posta :)

Pozdrav, Boris

Odg: FPV racer build - pomoc!

Reply #1

Ovako nešto bi ja uzeo:


Frame - ako hoćeš nešto najbolje onda ti je to Alien 5", a ako hoćeš best buy onda ti je to nekakav klon Aliena, npr. http://www.banggood.com/Martian-220-220mm-4mm-Arm-Thickness-Carbon-Fiber - Frame-Kit-w-PDB-For-FPV-Racing-p-1064065.html, ako hoćeš nešto više za race , a ne za freestyle onda je po meni ovo najbolji izbor: https://xlabs.myshopify.com/products/shrike-200-v2


Motori: Mislim da su ovi motori koje si gore napisao malo preskupi, ja ti mogu preporučiti rcinpower QAV 2206 2200kv sa surveilzone-a, probao sam ih i meni su odlični, imaju puno snage, ne troše puno struje i izdržljivi su, ili ako želiš nešto stvarno sa previše snage onda je to nešto ovakvo: http://www.surveilzone.com/RCINPOWER-New-GT2205-KV2300-Brushless-Power-Motor-Racing-Edition-g-1522, svejedno koje 2300kv ili 2550kv, meni se više sviđaju ovi 2550kv  ;D


ESC - tu se slažem sa tobom u potpunosti, nisam ih probao ali ih svi hvale, a i nisu skupi, pa mislim da bi ti escovi bili odlični za ove prve QAV 2206 2200kv motore, no za ove jače motore je malo premalo 20 ampera, ali to sve ovisi o tome koliko motor vuče struje


FC - Ja vozim na naze32 rev 5, i nemam nikakve zamjerke, no sad postoje i bolje pločice poput cc3d revolution (koji sam sad uzeo za drugi quad), no cc3d revolution je malo skuplji ali može radit na većoj frekvenciji (tj. brže radi), nisam probao naze32 rev 6, ali sam čuo da ima nekakvih problema, pa ju ne bi preporučio


OSD - ne koristim ga niti mislim da je potreban


Batt - za freestyle ti nije potrebno više od 45c na 1300mAh, a pogotovo ne ako tek počinješ sa mini quadovima (ja sam prva 4 mjeseca vozio na nano-tech 1300 25c i sasvim je dovoljna za freestyle), a ako misliš ubrzo počet ubijat quad onda 65c na više


FPV cam: preporučam samo hs1177 ili Foxxer XAT1200 16:9, ako uzmeš FPV naočale sa 16:9 formatom


FPV transmitter: imam ovaj i radi savršeno: http://www.banggood.com/Eachine-ET600-5_8G-32CH-600mW-Super-Light-Transmitter-p-974640.html


FPV antenna: za antenne nisi ništa napisao pa bih ti ja preporučio ove Anomway: http://www.banggood.com/Aomway-5_8GHz-FPV-4-Leaf-Clover-AV-Transmission-RHCP-Antenna-1-Pair-p-961730.html


Propeleri: DAL prop svih vrsta (2 blade pa do 4 blade), DAL 5045 BN je meni najčešći koji koristim


Što se tiče FPV naocala, i ja isto imam cilindar i dioptriju no meni to ništa ne smeta (i tako kad uđeš među drveće od smetnji cilindar nebudeš više niti primjetio 8) ), imam Fatshark dominator v3 (16:9 formata) i meni su naočale MRAK, no dosta ljudi se ne svidjaju te naočale zbog 16:9 formata, no ja niti sa 4:3 kamerom ne vidim nikakav problem niti izobličenje slike, a te naočale sam uzeo zato što mislim da je ljudskom oku normalnije da vidi više u širinu nego u visinu, pa ih preporučam svakome

Odg: FPV racer build - pomoc!

Reply #2
Frankye hvala na odgovoru. Znaci po tebi bila dobra kombinacija sledeceg:
- Frame
- RCINPOWER New GT2205 KV2550
- Props - pasu li ove sa tri kraka?
- DYS 30Amp Mini Opto
- Eachine ET600
- Foxeer XAT1200M

Ili 2200kv motori i 20A ESCovi?

Sastavio bih sebi nesto za freestyle za pocetak... Dosta sam mjerkao da li da uzmem nesto gotovo ili da sastavim nesto sebi pa sam odlucio ipak na sklapanje...
najvise me brinu FPV naocale zbog mojih naucala sa dioptrijom, ali kao sto si rekao da ti nemas problema nadam se da necu ni na imati :)

Odg: FPV racer build - pomoc!

Reply #3
Ako ideš na jači setup, onda DYS 30A ne bih preporučio jer ljudi imaju problema sa njima, ako hoćeš 30a escove, ja bih ti mogao preporučiti cicada 30a escove, doduše nisam ih još probao ali mi sada dolaze za koji tjedan, ali koliko sam čitao čine mi se odlični, 3-blejd propovi pašu na svim motorima no više troše sa trokrakim propelerima. Ako uzimaš te jače motore, trebao bih onda uzeti i baterije minimalno 45c.  ;)

Odg: FPV racer build - pomoc!

Reply #4
OK, hvala na odgovoru. Porucicu danas komponente... Pa se javim kada dodju :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.