Skip to main content

Topic: Ovo se zove jedrenje (Read 7867 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ovo se zove jedrenje

MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #1
ma pa daj pojasni to malo,
znam da iz ruke ali kod veoma dobrih vremenskih uvjeta uspije prikljucak na termiku,
pogotovo iznad betonskih povrsina,zgrada a u ovom slucaju satora,
ovdje se ne vidi da li je to cisti jedrenjak ili sa motorom,
pozdrav

Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #2
To je jedrilica F3J (znači bez motora) 3800mm raspona krila, koju treba baciti iz ruke da dostigne 5m visine, tko je probao zna da nije lako. Na tako malim visinama na granici stolinga vrtiti tako uske krugove je ili vrhunsko umječe ili ludost. To su modeli 1000 i više €. Uloviti početak odvajanja balona od livade je definitivno sreća, sve ostalo je umjetnost letenja. U sredini filma se vidi zastava koja dosta vijori znaći da je i dosta vjetra. U prvim krugovima pokušava pratiti balon niz vjetar a onda opet umjetnost centriranja u termiku. Svaka čast. Osječam se počašćeno komentirati takav let, kao da komentiram Janicu Kostelić u skijanju.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #3
znam to i zavisi od vremena a jos vise izbaciti model u pravo vrijeme,to ko je ganjao slobodno letece godinama zna kako to ide,
kada te toplina miluje po licu,
za to na jako dugim stapovima se objese po 5 i vise metara duge trake i kada one idu gore to je !!

Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #4
Ja poznam tog  Pilota  ;)




Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #8
Nisam probao letiti takvu jedrilicu ali za ovo sigurno treba puno vještine.
 
A kad nema motora onda treba znati i moći.
 
To bi i ja volio naučiti, tak jedriti.

To je za mjade dečke a ne za nas samo duhom mlade.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #9
Nisam probao letiti takvu jedrilicu ali za ovo sigurno treba puno vještine.
 
A kad nema motora onda treba znati i moći.
 
To bi i ja volio naučiti, tak jedriti.

To je za mjade dečke a ne za nas samo duhom mlade.

Kad sam bil mlad onda je bilo za starije sad kad sam manje mlad sad je za mladje. Jel to skrivena kamera?


Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #11
Ne sad si u idealnoj dobi za biti savršen suport za mlađe generacije (kčeri) kao što je Milivoj Arijanu.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Ovo se zove jedrenje

Reply #12
Arijan je fenomen i izvrstan letač koji je svijetska i europska kalasa. Njega mi nedirajte.  :D
Neznam šta bi reko za njega nego samo riječi pohvale. Inaće, sa njim i njegovim tatom i bratom su bili moji prvi letovi i oni su mi pomogli naućit letit i savjetovat oko leta, termike i svega po malo. Jako sam im zahvalan za sve. Uz njih sam zavolio ovaj sport do srži koliko sam mogao. Žao mi je što nisam sa njima i dalje jer sam se odselio, jer ipak sam najljepše dane mladosti proveo uz njih, a od milja meni "Mali" tj. Arijan mi je uvjek davo jotice da letim sa njim jer ja nisam imao svoju, a meni je to bio takav gošt i nikad neću zaboravit te dane. Otekmama vam neću ni prićat kako rastura, uostalom manje-više svi znate.
Ljep pozdrav Huco i hvala na svem....