Skip to main content

Topic: HK balsa jedrilica  (Read 8306 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK balsa jedrilica

Napokon model jedrilice od balse na Hobby Kingu.  :)
Cijena vrlo primamljiva. Bojao sam se da je poštarina samo EMS od 65 $, ali znalci mi objasnili. Treba još nešto dodati u narudžbu da pređe 1 kg, onda se može poslati kao Air parcel po cijeni od  23 $ ;D
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14421
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #1
Teška, lako se ošteti, osim lijepe glave trupa nema detalja koji nisu zahebali. Prodavala se pod nekim drugim imenom na R2, vidio na djelu identičan model, jednom rječju - zaobići !
Damir

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #2
Eto, sad znamo i to ! Nisam je mislio kupiti (još uvijek nisam kupio gotovi model do sada), samo mi je drago da su na HK počeli i s ovakvim modelima...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #3
Teška, lako se ošteti, osim lijepe glave trupa nema detalja koji nisu zahebali. Prodavala se pod nekim drugim imenom na R2, vidio na djelu identičan model, jednom rječju - zaobići !
Damir

može još neki info kako, što i gdje su zaje..., da rookiji kao ja znaju općenito na što paziti kod kupnje jedrilice
kolika bi trebala biti težina?

dolje u komentarima neki tip piše da je to kopija ovog

http://www.greatplanes.com/airplanes/gpma1060.html

kakav je bio original?


thx

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #4
Neznam za ovu gore navedenu ( clon postoji i na R2Hobbies ) , imam ovu dolje i uopće nisam zadovoljan letnim karakteristikama

Product ID: rcpl71015_p_code
3 Channel RC EP 1.8M Passer-X Thermo Glider Sailplane                
3 Channel RC EP 1.8M Passer-X Thermo Glider Sailplane Based on 5 ratings.Specification:
 Fuselage Length : 1010mm
 Wingspan : 1800mm
 Fuselage Weight with Wings : 360 g
 Flying Weight : 500 g
 Wing Type : S4083
 Wing Area : 27.8 dm. sq
 Wing Load : 18g / dm. sq
 Propeller :  11 X 6 "
 Control System : 3Ch Radio with Mixing Control
 Number of Servo: 3 or 4
 Gross Weight : ~1480kg
Za razliku od nje imao sam i ovu ( clon guppiya ) i leti čist OK, mirna i voli termiku ( ali nije ni sluga Guppiyu ).
Na nju je bio postavljen el. pogon 1150kV i folding prop 7x4.


Product ID: rcpl71012_code
2 Channel RC EP 1.5M Ptero Thermo Glider Sailplane                
2 Channel RC EP 1.5M Ptero Thermo Glider SailplaneSpecification:
 Plane body length : 886mm
 Wing span : 1495mm
 Fuselage Weight with wings : 270 g
 Flying Weight (max) : 360 g
 Control System : 2 Channel Radio or above
 Servo Required : 3
 Gross Weight : ~1305g





Odg: HK balsa jedrilica

Reply #5
može još neki info kako, što i gdje su zaje..., da rookiji kao ja znaju općenito na što paziti kod kupnje jedrilice
kolika bi trebala biti težina?
dolje u komentarima neki tip piše da je to kopija ovog
http://www.greatplanes.com/airplanes/gpma1060.html
kakav je bio original?
thx

Baš takva , gotovo identična: sve je to u biti isti izvor, samo onda svi brendaju nedki svoj naziv. 
Prva zamjerka je 'fiksna' montaža horzića na tailboom-u i na njemu vertikalac: kod slijetanja horzić zapinje o livadu i lako ga odvališ, a ako je podloga tvrda, svaki puta ga izgrebeš ili polomiš.
Zbog toga se ispod trupa stavlja neka vrsta 'drljače' ili još bolje dio vertikalca je ispod trupa i preuzima tu funkciju zaštite.
Dobar izbor može biti i v-rep koji ne zapinje ili T-rep , kao što je napravio Mitja na Guppyu.

Sljedeća mana je neproporcionalno velik d-box naprijed i debela izlazna ivica straga, a između se nalaze tanka rebra još i oslabljena dodatnim rupama (to će kao olakšati krilo, svako rebro tekve velićine je negdje 0,2 do 0,3 gr  :D ) pa na tom mjestu krila lako puknu čim ga malo streseš slijetanjem u 'zvijezdu'.

Težina? Jednostavno, što je jedrila lakša tj. što manje gr/dm2 to ćeš je manje bacatri a više letiti, ovdje prikazana ima cca 230 grama bez elektronike što je previše za takav raspon i površinu.

Damir

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #6
decki pa sta ocekujete za te novce ?

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #7
Malo pojasni s kojom nisi zadovoljan Paserom-x ili onom ispod, jer vec neko vrijeme ciljam na Phasera cini mi se ok gradnja za prihvatljive pare a malo je tesko pronaci neke recenzije o tom modelu.

Lp Zoran



Odg: HK balsa jedrilica

Reply #9
Cijena ispada oko 330kn sa postarinom, fino...

ko ce prvi piknuti?

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #10
Trenutno nitko, jer je nestala sa stocka ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #11
Sad sam razocaran, ima jedan na "modelarju" pa cu vidjeti sto kazu susjedi, nisam pametan vise sto uzeti.
postao sam on-line pilot u potrazi za modelom a ne onaj stari sa livade :) , tjesi me samo to sto je zima pa se "kao" ne leti

Svejedno, hvala na odgovoru.

Lp Zoran

Odg: HK balsa jedrilica

Reply #12
daj molim te reci sto mislis da nije dobro sa phaserom..


Odg: HK balsa jedrilica

Reply #14
Istina nisam postao nista u vezi modela jer sam u Austriji, šljakam i nisam stigao dovrsiti, elektronika i sve ceka doma.