Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 271817 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #750
Pero , nasmijao me naziv firme : '' Zračno-brodska kompanija''...oni barem imaju polu- avione a mi ukinuli Europen Coastal Airlines ..... ::)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #751

@Mes nema na čemu.
A i ovak u zadnje vrijeme na ovoj temi praktički samo nas dvojica ''tipkamo'' ... :(  

Vi samo ''tipkajte'', mi ostali citamo...  ;) Ja osobno nemam ni znanja ni informacija o "velikoj aviaciji" stoga vrlo rado procitam vijesti vezane o istoj, a najvise me zanimaju mitovi i "price" aktera HRZ-a, raznih zavoda itd...
 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #752
Hvala Beli !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #754
Dobar je dobar!! I hrabar i malo lud. Kak i mora bit pravi pilot. Svaka čast.
Ne vidim cijeli kokpit no, po gornjem dijelu kolko se vidi je definitvno pilatus PC-9.
I to najvjerovatnije naš. No nemora značit. Ovo u naslovu brisanje Istra mi niš ne znači,
jer definitivno ne poznam teren i po tome ne mogu procjeniti dal je to snimano kod nas i gdje,
a ne vidim cijeli kokpit pa po njemu nemogu potvrdit da je definitivno naš PC-9M iz Zadra.
Možda tu na forumu ima neko odozdola iz Istre pa po ovim vijaduktima
i kanalima može procjeniti gdje je to i potvrditi da je to stvarno kod nas.
No ko god da je, svaka mu čast, za snimak. Naravno, ako gledamo to kao entuzijasti,
onda je sve ovo super, atraktivno  i predivno za vidit i neznam šta sve ne...
No ako gledamo s profesionalne strane, onda je to totalno nepromišljeno i da ne velim još nekakvo... neku težu riječ.
Zbog nekih takvih stvari kao npr. na 3:15 može se izgubit letačko zvanje i bit skinut s letenja...
Malo me čak čudi da je taj video tak stavljen javno na You tube, jer ako je naš i snimak dođe u krive ruke
možda bi moglo biti i sankcija za ''nekog'' akose sazna ko je i ak je taj još u sustavu.
Nije to letenje baš po PS-u kak bi nekad rekli ... 8)

tnx kolega Belović ;)


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #755
Prvi dio snimka je Buzet,dolina rijeke Mirne, sa lijeve strane Motovun i prema Ponte Portonu a ostali dio snimka cu jos provjerit.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #756
Ovo je genijalno!
Izgleda da je vlasnik YT kanala ugasio isti, tak da ce i taj video uskoro "isparit", cudno da jos nije.
A kaj se tice rasprave o avijaciji, citam i ja ali ne pisem jer nemam kaj pametnog za napisat :)
Ak bude koja rasprava o jedrilicama mogao bih se ukljucit, mada sam i tu totalni noob
MAK Zapad

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #757
Daj Robi ne gnjavi i ne budi skroman.....ti si uistinu veliki talent ali događa ti se ,kao i svima nama ........život !
Voli te barba  Mes i javljaj se što više jer će mo se ''ugasit'' ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #758
Naravno da je predmetnuti video skinut i nema ga više na YouTube-u ...
Ko je skinuo, skinuo je. A ko nije ... jbg, više sreće drugi put.  :)
Ja jesam !

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #759
Sreckovic  ;)  ja sam nazalost zakasnio.. a koliko citam akter ove price, mogao bi snositi sankcije zbog ove avanture  :-X

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #760
Tko je akter? Di čitaš? Daj neko linkovlje :)
MAK Zapad


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #762
Svojevremeno je fora bila proletiti galebom ispod mosta u Mostaru ...
Drugo vrijeme, druga država, drugi avion, drugi most, ista vrsta u kabini ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #763
Prvi dio snimka je Buzet,dolina rijeke Mirne, sa lijeve strane Motovun i prema Ponte Portonu a ostali dio snimka cu jos provjerit.


U pravu si Ivane !

Nakon što si spomenuo Mirnu ... malo sam kopao po Google Earthu i pronašao viadukt pod kojim prolazi ! :P 
Briše većinom po kanalu, tj iznad korita rijeke Mirne prema moru.
Oko 3:00 sa izravna i šiba ravno prema viaduktu preko Mirne i prolazi ispod njega i odmah iznad starog mosta
koji je odmah par metara iza viadukta te nakon što mu ostane ono imanje s desne strane oštro skreće udesno ....


Malo sam se igrao s Paint-om i ...evo slike s Google Eartha koje to potvrđuju ! :)