Skip to main content

Topic: Bergen Gasser video Evo jedan snimak sa bergenom ! Kamera je Sony HC1 HDV, jedin (Read 2261 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bergen Gasser video Evo jedan snimak sa bergenom ! Kamera je Sony HC1 HDV, jedin

Evo jedan snimak sa bergenom ! Kamera je Sony HC1 HDV, jedino sto snimak   ovdje nije HD jer previse vremena oduzima da se digne na youtube !
Snimak   nije nesto narocito, nije uopste obradjen a kada sam ovo snimao posto   nisam imao nikoga pri ruci, nasao sam nekog klinca kojem sam uvalio   daljinski u ruke da upravlja sa kamerom ! To se vidi na videu jer je non   stop vrtio kameru u vazduhu, a vrijeme je takodje bilo oblacno tako da   je snimak bez nekih zivih boja !
Posto mi je to bio probni snimak nisam bas najbolje centrirao kameru na   postolju ! Ispod kamere se nalazi spuzva koja sluzi da upije vibracije a   kamera je pricvrscena sa gumom za pak treger ! Kamera moze ici lijevo   desno i gore dole ( pan i tilt ), nema roll funkciju !
Kada sam kameru pricvrscavao direktno sa sarafom za postolje imao sam vibracije na snimku !

Helli Kros 2

Odg: Bergen Gasser video Evo jedan snimak sa bergenom ! Kamera je Sony HC1 HDV, jedin

Reply #1
nije loše jedino bi trebo tj camera mount otežati da ti ubije ovo mrdanje slike ili neku spužvicu staviti.
ili probaj komplet kameru u neku debelu spužvu staviti mislim da bi to isto ok bilo.

Odg: Bergen Gasser video Evo jedan snimak sa bergenom ! Kamera je Sony HC1 HDV, jedin

Reply #2
Alo Darac ! jebiga svaki početak je težak ! Majki ima pravo oko mase na platformi ! Ja mislim da kamera mora biti na tvrdo bez ikakvih upijača na platformi zategnuta ali platforma mora biti dobro izolirana od heliča sa mekanim ovjesom +naravno dovoljna masa ukupno pl.sa kamerom !
Malo se poigraj sa shuterom ! malo ti je slika spaljena ! to je redovito i mene mučilo...a sad pak kontra ,pre tamna mi je slika ! Ipak smo mi samo helikopteraši a ne snimatelji !!! :)
Pozdrav

Odg: Bergen Gasser video Evo jedan snimak sa bergenom ! Kamera je Sony HC1 HDV, jedin

Reply #3
U pravu ste tu oko mase na platformi, prethodni vlasnik mi je rekao da je on stavljao oko 750 grama olova na platformu ! Nisam još pokušao sa tim ali budem pokušao !Kamera mi je teška oko kilogram pa mi je bilo žao dodavati još taj dodatni teret ali ću ga dodati jer on to neće ni osjetiti !Malo mi se kvačilo grijalo pa nisam bio sigura da ne proklizuje iako to nisam nikako osjetio i ne primjeti se na radu helija pa je i to razlog zasto nisam htjeo dodavati teret ! Poručio sam novo kvačilo i još neke dijelove prije 2 mjeseca i nećete vjerovati paket se izgubio! Od oko 100 injak paketa koje sam dosada poručio iz USA ovo je prvi da mi se izgubio a nije imao tracking pošto je bio malen i poslan sa USPS Flat rate !

Ono što kažete je istina početak je težak ali iako nisam kupio ovaj heli za neku komercijalnu upotrebu volio bih ga dotjerati da bude dobar za AP, a onda može se i ubosti pokoji snimak čisto da se malo isfinansira hobi iako je to ovde kod nas teško !
Mnogo je teže dovesti u red benzinski heli nego elektro sa obzirom na vibracije koje on proizvodi ali moguće je doći blizu toga sa dosta truda i rada! Treba stalno štimati igle s obzirom na nadmorsku visinu na kojoj se leti ili na vremenske uslove ! Теk kada motor perfektno radi onda se mogu štimati ostale stvari !

Pozdrav za sve i pozdravljam komentare !