Skip to main content

Topic: Hobby King (Read 2928 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hobby King

Imam pitanje u vezi s kupovinum na stranici www.hobbyking.com.Kada se naruči dostava dali paket dođe na kučnu adresu ili moram ić negdje podič paket??

Odg: Hobby King

Reply #1
Paket ti dodje na adresu koju si naveo prilikom ispunjavanja narudzbe na HobbyKingu.
Ako te postar ne zatekne kod kuce, ostavit ce samo obavijest, pa po paket moras u tebi najblizu postu (pise na obavijesti).
No, ako ti posiljka podlijeze carini, tada ces dobiti drugaciju obavijest, pa ces po paket morati u carinski ured.

Odg: Hobby King

Reply #2
A kada paket podljieže carini?


Odg: Hobby King

Reply #4
Ne plača se ispod 300 kn ili ??

Odg: Hobby King

Reply #5
Ne,ali ak im je sumnjivo,moraš donjeti isprintan račun (npr. od Paypall-a i stranicu s koje si kupio)!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Hobby King

Reply #6
Hm bilo neki dan na TV, paketi do 160 Kn kao "ne budu se carinili", ostali da. E sad ovisi o težini paketa, veličini i težini dal budu na carini posumnjali na vrijednost deklaririanu na paketu ili ne, ovisi.

 

Odg: Hobby King

Reply #7
Ja narucujem sa eHirobo sajta. Paket prodje carinu posto stize izvana al s obzirom da je to igracka (tako se na to gleda, ne) ne podlijeze carini! Placas samo PDV!
eHirobo mi uvjek na racun sto ide u paketu stavi dva do tri puta nizu cifru i platim PDV na tu cifru. Jos nisu nista posumnjali, hehe! Za Hrvatsku nema carine za igracke a heli je igracka (ma kako ga mi shvacali i ma kako on u stvari opasan bio kad malo bolje promislis)! Doduse ja narucujem 450 klasu i djelove. Ne znam sta ce bit kad i ako odlucim uzet 600 ili 700 klasu.
Ne mjesajte naplatu carine i PDV. PDV ce vam uvjek naplatiti a sto se dodatnih poreza tice ne idu na igracke! Privatna osoba moze uvesti max 5000 KN vrijednosti, skupa sa troskovima dostave jer se i na dostavu placa PDV ako nije HRV dostava vec dostava izvan nase zemlje!
Carinarnice imaju zakonske regulative i nemoze jedan carinik radit jedno a drugi drugo. Za tako nesto i oni cak imaju mogucnost da zavrse na policiji bez obzira gdje rade.
Informacije vam dajem iz prve ruke posto se svako malo cujem sa ovima u posti carinjenja u Dubrovniku.
Ljep pozdrav!
3 x rc helikopter :P