Skip to main content

Topic: Airsail Piper PA 38 (Read 2070 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Airsail Piper PA 38

Model sam dobio od kolege faldomak-a,na cemu bih mu jos jednom zahvalio.  ;)
Jos nisam nista poceo raditi ali sutra krece faza dovrsavanja konstrukcije trupa.
Posto se radi o full-scale modelu,mislim da ce mi najvise vremena oduzeti svi ti sitni detalji nevezani za konstrukciju,model ce vjerojatno ici na elektro,ali ima vremena za razmisljanje o setup-u.ono sto me iznenadilo kod ovog modela je nacin na koji su serva spojena sa kontrolnim povrsinama,zbog takvog nacina,dovoljno mi je 1 servo za ailerone i 1 servo za flapsove na krilo raspona 180cm,na to cu se detaljnije nadovezat kad krenem raditi oko krila.Zasada samo ovoliko od mene  :D

FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Airsail Piper PA 38

Reply #1
Danas sam rano poceo sa radovima.
Po uputama je slijedilo lijepljenje plasticnog komada sa donje strane trupa.
Trebalo mi je jedno 1.5h da sve lijepo potrimam i pobrusim,provjerio jos jednom da sve pase i krenuo lijepiti.Posto je komad nepravilan i treba mu malo natezivanja da postigne formu trupa odlucio sam lijepiti komad 2 puta.  :D



FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

 

Odg: Airsail Piper PA 38

Reply #2
Nakon par dana radova  :D

[attachimg=1]
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Airsail Piper PA 38

Reply #3
Pozdrav. Model izgleda super samo bi ti preporucio da stavis dva serva na ailerone radi lakseg stelovanja. Ja sam isto bio u prilici da pravim model od Airsala i dobio sam isti mehanizam za jedan servo na ailerone i nije efikasno ko sa dva serva. Inace modeli od Airsala su odlicni za pravljenje i sa sitnim skala detaljima. A ako vec ides na sitne skala detalje nebi bilo lose neki 4takt motor umjesto el setapa.
Evo koji sam model slago od Airsala. http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/airsal-de-havilland-chipmunk/
Pozdrav i sretno sa gradnjom.