Skip to main content

Topic: Bixler- nacrt za trup (Read 13599 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #30
Depron iliti XPS ti je podloga za laminate, nema veze sa modelarstvom. Dakle picis u ducan di ima laminata i slicnog i trazis ga. Zelene boje uglavnom, dolazi pakiran po 10 velikih ploca, s jedne strane glatki, s druge ima crte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ok, potrazit cu, interesuje me moze li stirodur umjesot nejga ako ne nabavim depron...?
I takodje imam problema sa planovima aviona.
Znaci dobijem ga u pdf formatu 1:1 znaci u prirodnoj velicini, kako da "naredim" printeru da isprinta sve to u prirodnoj na oko 20 papira.
Inace meni isprinta sve na 1 papir i onda ga smanji...
Nadam se da razumijete

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #31
Model se inace zove BB J3 Cub. Na prvoj stranici linka kojeg sam stavio, u prvom postu imas link na RCGroups stranicu i tamoodaaberi tiled nacrt u PDF-u. Isprintaj, obrezi i spoji u jedan nacrt.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #32
Hvala, sad sam primijetio da ima link i za rastavljen plan aviona..
Interesuje me kako da rastavim dokument ( ne treba mi sad ali za ubuduce).
Evo recimo plan za kopiju bixlera
EasyStar Clone 54 Full
Kako da ga isprintam u prirodnoj velicini , to bi me izaslo oko 20-25 stranica, znaci ne znam kako razdvojiti da mi printer tako odradi..

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #33
Ne znam u kojem je formatu taj nacrt, ako je u pdf-u, odaberi u opcijama ispisa poster, on ce ti sam podijeliti na A4 format. Ako je u nekom drugom formatu, probaj napraviti pdf od toga ili iskoristi neke programe koji su namijenjeni za ispis postera. nadam se da sam ti barem malo pomogao.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #34
Pozdrav.....

Odlučio sam se na samogradnju Bixlera......

zanima me koja debljina trupa bi trebala biti u hajdemo reći orginalnoj izvedbi u mjerilu ovom za koji su nacrti......vjerujem da su nacrti malo veći jer je raspon krila skoro 1,5m......

Pozdrav

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #35
Scorpio, hvala ti na nacrtima! Ja sam pokušavao skinuti točne mjere uspoređivanjem omjera poznatih i nepoznatih dimenzija sa raznoraznih fotografija pronađenih na internetu, ali to je pain in the ass totalno...

Ovo tvoje će JAKO DOBRO doći! :)

 

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #37
pa evo trudio sam se što točnije uskladit omjere prema slikama i poznatim dimenzijama raspona krila i dužini trupa... nadam se da će nacrt pomoć... ja nikak vremena da nađem za završetak svog :)

Sent from my CUBOT X6 using Tapatalk

Znači, i ti si isto radio po omjerima, ili si baš mjerio model? Bilo bi ga super baš ručno premjerit, ali ja baš nigdje tada nisam mogao nabaviti original bixlera, pa ono... U svakom slučaju ovo je do jaja.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #38
Ovde mi je bio neko napisao da Bixler sa ugasenim motorom pada kao cigla (inace vidim da taj post nema vise, verovatno je taj korisnik banovan a i ako je zato sto to sto je bio napisao je skroz pogresno) To da neko napise da Bixler sa ugasenim motorom pada kao cigla, to moze da napise neko samo ko ga nikad nije leteo. Ja sam pre par dana od prijatelja leteo Bixler 2 i on leti sa ugasenim motorom koliko hoces, jako lepo i sporo jedri, hvata termiku bez problema, odusevio sam se modelom.