Skip to main content

Topic: X-UAV Talon FPV (Read 76968 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #135
Vidim smanjili su broj potrebnih kablova i strpali sve u jedno kuciste -  prije je to bila hrpa spageta :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #136
Vidim smanjili su broj potrebnih kablova i strpali sve u jedno kuciste -  prije je to bila hrpa spageta :)


Jako pojednostavljeno, sve je pripremljeno za servo kablove,
12v i 5v napajanje za video i kameru daje sam vector, cak i izbor 5v ili 12v za kameru je samo bijeli ili crveni kabl,
sve super oznaceno i jako dobra dokumentacija.


PPM ulaz radi i prepoznavanje digitalnog RSSI od EzUhf radi sto vrlo malo autopilota podrzava,
te je sve vodjeno wizardom tako da je i softwer vrhunski.


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #138
Evo još jedan, malo ozbiljniji. GoPro je na 2 osnom gimbalu, a sve skupa je na servo 360 panu.


http://vimeo.com/101967021

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #139
Odično.... jedva čekam da poletim svog Talona. Vidim da bez gimbala više nema pravog posla :D

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #140
Dobrodošao u klub! Talon je super ptica, nadam se da ćeš uživati. Gimbal svakako ako ti je do mirne snimke, ali i fiksan gopro je nekada ok.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #141
Očekujem "Out for delivery on GLS vehicle" poruku u srijedu ;D


Vidim da je kod tebe Video TX na repu? Antena je paralelno s TX pa sve skupa okomito na avion?
Gruntam za dobru poziciju Video TXa, jer sam na dosadašnjoj letjelici skužio da trup može podosta smetati. Kada sam letio ravno od sebe, kako tako. Kada sam letio ravno prema sebi, dosta loše. Kada sam letio pod nekim kutem od ili prema sebi, milina od slike.
Inače, moj fpb set je  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__55603__FatShark_PredatorV2_CE_Compliant_FPV_Goggle_System_w_Camera_and_5_8GHz_TX_RTF_EU_Warehouse_.html
Imaš koju fotku gdje se dobro vidi rasporedom elemenata?


Projekt gimbal će započeti kroz mjesec dana.





Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #142

Očekujem "Out for delivery on GLS vehicle" poruku u srijedu ;D


Vidim da je kod tebe Video TX na repu? Antena je paralelno s TX pa sve skupa okomito na avion?
Gruntam za dobru poziciju Video TXa, jer sam na dosadašnjoj letjelici skužio da trup može podosta smetati. Kada sam letio ravno od sebe, kako tako. Kada sam letio ravno prema sebi, dosta loše. Kada sam letio pod nekim kutem od ili prema sebi, milina od slike.
Inače, moj fpb set je  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__55603__FatShark_PredatorV2_CE_Compliant_FPV_Goggle_System_w_Camera_and_5_8GHz_TX_RTF_EU_Warehouse_.html
Imaš koju fotku gdje se dobro vidi rasporedom elemenata?


Projekt gimbal će započeti kroz mjesec dana.




Video antena i VTx je u repu, a radio 433 MHz antena je naprijed u trupu. Nisam ih htio stavljati u krila jer ih demontiram, pa bi mi bila tlaka s dodatnim kablovima, a i mogućnost nekakve greške je onda veća.
Na X8 imam sličan raspored i antene su još bliže, a odletio sam 20 km bez problema - slika je na kraju zezala zbog loših antena. 


Budući imaš 25 mW video transmiter, bolje stavi video antenu naprijed, a radio otraga. Možeš i u krilo ako ti je tako ok. 


Evo slika kako je to kod mene


[attach=1]


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #143
Hvala.


25mW nije tako strašno kako zvuči. Tu na forumu je netko rekao da je to zapravo 250mW. Stavili su 25mW kako bi mogli prodavati u EU.


Najpametnije bi bilo staviti antenu na krilo, ali kako ti kažeš, tlaka je svaki puta otkopčavati pri rastavljanju. A i nekako ružno izgleda. 


Da, možda za početak stavim kako si predložio. Iako bi trebao biti manji domet kada letim od sebe.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #144
E, pitanje glede kotača naprijed. Stavljati ga ili ne?

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #145
Ako ces sletati na travu, ne treba ti. Ako imas tvrdu pistu i ne mislis ga bacati onda ti svakako treba, ali moras ga doraditi a posebno one tanke gluposti od kotaca sto su predvidjeli za krila.
Ja ga bacam iz ruke i slijecem na travu - nemam nikakve kotace, samo sam pojacao podvozje s power tapeom i peglaj.

 

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #146
Ta DA!  :D


Samo trebam porapvitit šminku (urediti kablove, nalijepiti tu i tamo armiranu traku) i u letnom je stanju.


Malo bum se zezao sa CG-om jer imam premalu batku u nosu, 5000mAh.. očito da trebam dvije (zbog budžeta za sada imam samo jednu). Ako ko naručuje s HK, htio bi se predbilježiti.


U letnom stanju s baterijom ima oko 2kg. Potisak 3+kg. Izmjerili smo oko 800W.




Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #147
Prava pila. Sretno s maidenom!


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #149
Odlicno izgleda,
teziste mozes slobodno 1-1.5 cm iza preporucenog,
s 2 kg je lagan ( tu negdje je i moj).


Sretno.