Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem) (Read 2706 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Pozdrav svima.
Eto pišem po treći put. (neznam zbrajat pa.....)
Sad ukratko, naime nemogu uhvatiti dovoljno satelita. Dakle 6,7,8 a nekada i 11. Zadnji put sam letio na 7 pa je vjerojatno izgubio još kojeg i crash. Sad me strah letjet i sa 10.
Pitanje za milijun kuna: Zašto tako varira broj satelita???
Vjerujem da je ta tema već obrađivana no nemogu nigdje naći ništa o tome. Sva poboljšanja sa folijama sam napravio, premda je DJI na ovom najnovijem modelu to već posložio.
Molim za nekakava iskustva, linkove,....... Bilo što da bih bolje shvatio zašto.


Unaprijed zahvalan.


Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #2
Pratim imam i aplikaciju, no,..... :(


Morat ću izgleda vježbati u atti modu malo.
No što je bitno da pratim za gps signal? Taj xray!?????



Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #4
Mislim prekrasne slikice, molio bih malo pojašnjenja oko njih. Sve sam to poskidao ali nisam baš stručan. Ajte fantači javite se......


Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #6
Eh da to ti je zračenje sunca takozvane solarne oluje koje odašilju EM smetnje (guglaj za detaljnije), koje utječu na radu elektronskih uređaja na zemlji, naizloženiji su sustavi komunikacije sateliti. Faktor K ako je veći od 5-6 ne preporuča se koristit GPS.

Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #7
Eh da to ti je zračenje sunca takozvane solarne oluje koje odašilju EM smetnje (guglaj za detaljnije), koje utječu na radu elektronskih uređaja na zemlji, naizloženiji su sustavi komunikacije sateliti. Faktor K ako je veći od 5-6 ne preporuča se koristit GPS.


Bravo, eto već mnogo jasnije.
hvala za video

Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #8
Je kolega je imo problem da je predpojačalo na gps anteni crklo ali sva sreca uspili smo zamjeniti atenu u garanciji.
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #9
Eto da se malo nadovežem. Nisam uspio riješiti problem GPS signala. Na kraju sam ostao bez ijednog satelita i quad uopće nije htio letjeti ni u atti modu. Poslao sam ga DJI-u u Njemačku. Prošlo je 14 radnih dana i još ništa. Moram priznat jako bezobrazan pristup i back up. Nisam tražio da ga uzmu pod garanciju nego da ga što prije slože i vrate.
Obećali za ovaj petak. Kasnije na forumima pronađem isti problem odnosa DJI-a prema mušterijama, katastrofa. Kao da Boing popravljaju. Pa eto svivikoji hoćete popravljat direktno a nemate više garanciju, zaobiđite u širokom krugu. A da ne spominjem račun, mislim da ću se gadno iznenaditi.  :-[

 

Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #10
Zato bez ljutnje Jerry izbjegavam fantoma zbog nepouzdanosti komponenti i dugim čekanjem na servis, nazalost ko da popravljas raketu,  ovak kupiš u hobbykingu ili več negje drugdje i slozis kak hoces i letis.

Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: DJI Phantom 2 vision + (GPS problem)

Reply #11
Moram priznat da imas pravo. Novi update: rekose u nemciji da ce oni rado meni ponuditi zamjenu za moj phantom, dat ce mi novi isti model po sport cijeni od 1212.00eura.
kreteni!!!!
Meni je otisao gps modul!!!
Nevjerojatno.
eto to je DJI. Rekao sam im da ga vrate nazad i basta. Kupit cu novi modul i ide na bubanj za 5500kn. Amen!!
Predugo sam modelar da me muze kinez. Istina malo sam se zaletio sa tim. No opet skola. Kaj se moze.