Skip to main content

Topic: ................7................... (Read 14453 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

................7...................

nakon više neuspjelih pokušaja korištenja Viste ..... dao sam se nagovoriti na win 7.....

razna krekanja i igranje sa aktivacijom a i laganim strahom od novih windoza koje definitvno šalju svome kreatoru malo podataka o korisniku pogotovo o onima koji kao ja imaju mjesecima isti IP i malo bržu vezu.... rezultirala su time da sam se odlucio za original....

manja greška u koracima je bila nabavka  64 bitne verzije zbog problema sa nabavkom programa koji rade na 64 bitnoj platformi....

ali kad sam sve upogonio ostao sam oduševljen kako to dobro radi....
imam osjecaj da su napravili nešto slicno kao kad su prešli sa win 3.11 na win 95....

resursi kompa su fakat iskorišteni a i vizualno su dotjerani tako da sam stvarno impresioniran....

još koji dan dok ne pohvatam neke finese i mislim da je to to...

znam da ce na mene sada navaliti linuxsaši..... i oni koji mrze MS a bez njega ne mogu ali samo napred.....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: ................7...................

Reply #1
zamisli kak bi tek onda bio odusevljen linuxom.
a jos besplatno.

Odg: ................7...................

Reply #2
zamisli kak bi tek onda bio odusevljen linuxom.

vjerojatno bi.....

igrice rade puno bolje nego na win....

a s obzirom da mi dijete bude uzelo uskoro play s. 3  i telku moral bum staviti linux ako se mislim dobro igrati na PC u
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: ................7...................

Reply #4
zamisli kak bi tek onda bio odusevljen linuxom.
a jos besplatno.

npr Ubuntu 9.10  8)
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: ................7...................

Reply #5
zamisli kak bi tek onda bio odusevljen linuxom.
a jos besplatno.
Nebi čovjek reko', ali razlike windoza i linuxa najbolje se vide na korisnicima i onome što mogu napraviti...

kod linuxa za 10% vremena instaliraš 90% svega, za ostalih 10% specifičnosti moraš biti expert...
kod windoza za 10% vremena instaliraš tek sam OS, a za ostalo .....kaj ispadne

Ja probao win7: instalirao, vidio, fdisk...  čekati ću ipak SP2 jer nisam Barbie da me oduševljavaju  animacije i farbice.
Jedino mu je mreža hebeno dobra,sve ostalo je ništa drugo nego način da ti MS još jednom naplati operativni sustav.

Ja koristim dualboot,tj. kada ide multimedija, dižem windoze, a kada treba sufati po najtamnijim kutevima Interneta linux je obavezan...

Damir

Odg: ................7...................

Reply #6
pa nek ih skrse ako mogu. 8)

Odg: ................7...................

Reply #7
ma znam ja to sve za linux . ..... vidim iz priloženog na svom psx3 .....
buta se u par sekundi a igre leteeeeee.....

onog trena kad bum igral igrice na PC odmah stavim linux i navali .....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: ................7...................

Reply #8
Mislim da bi iole "pismen" PC-as trebao probati Linux, np. Ubuntu 9.10, jer se radi o najpopularnijoj distribuciji. Dovoljno je skinuti ISO sliku i sa Nero-m ili ImgBurn-om zaprziti to na CD. A ako hoces mozes to "zaprziti" i na USB, kaj je posebno zgodno, samo racunalo mora imati mogucnost bootanja sa USB-a. Radi se o tzv. Live distribuciji koja ne zahtijeva instalaciju. Za probu je dovoljno to, a onda se moze i instalirati i napraviti dual boot kao i Diogen. Jos jednostavnije je skinuti sa neta wubi.exe (win - ubuntu installer)pokrenuti ga na omiljenim windowsima i instalirati Linux, naravno mora se biti spojen na Internet.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: ................7...................

Reply #9
Windows "Aero" ???
Jel netko primjetio da vizualna "pobiljšanja" sučelja koje je "donesla" vista a "uljepšala" 7 već godinama postoje na KDE-u ... Još od verzije 2.x. Jedini problem kod linux-a je što ne radi Phoenix na njemu. A i teško je nabaviti Matlab za linux, LabView i slične programe. Iako octava izgleda i radi sasvim solidno.
Mreža na 7 :-[
U firmi imamo rudimentarnu mrežu sa fiksnim IP adresama, workgrupama , bez DNS-a. Dakle 7 se na tome baš ne snalazi, nismo uspjeli je natjerat da vidi bilo što osim svoje workgrupe, dok na XP-u i Visti nije bilo problema.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: ................7...................

Reply #10
Slažem se Mifi, Linux je malen korak za informatiku, ali velik za PC-aša  :D


Damir

Odg: ................7...................

Reply #11
sve nabolje stvari u zivotu su besplatne.
nazalost ljudi su skepticni prema onome sto ne plate skupo.

Odg: ................7...................

Reply #12
sve nabolje stvari u zivotu su besplatne.
nazalost ljudi su skepticni prema onome sto ne plate skupo.

blago tebi kad dobivaš najbolje stvari besplatno  ....
meni se nikad ni dogodilo da dobim besplatno nekaj kaj vredi ....

cak i igre moram platiti i što je više platim to je bolja....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: ................7...................

Reply #13
kako ne?
koliko si platio dar govora
koliko bi slijepi dali da vide,a ti si dobio free program.
mariom malo se u ove dane dolazecih blagdana preispitaj,a sistem mjerila resetiraj na tvornicke postavke.

Odg: ................7...................

Reply #14
uvjerili ste me i evo stavio sam linux ....

stvarno radi fenomenalno .

stvarno ne znam gdje mi je pamet bila sve ove godine
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe