Skip to main content

Topic: ................7................... (Read 14455 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ................7...................

Reply #15
Društvo kad govorite o linuxu i igricama o kakvim igricama je riječ one što su programirane za linux?

Odg: ................7...................

Reply #16
Društvo kad govorite o linuxu i igricama o kakvim igricama je riječ one što su programirane za linux?

ne.....

meni rade sve koje su mi radile i na windowsima....
a rade mi i one sa PSX3

stvarno sam oduševljen linuxom
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: ................7...................

Reply #17
kad koristis linux ne treba ti linex


Odg: ................7...................

Reply #19
Ma Mario vas "pali na guranje" .... :P
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: ................7...................

Reply #20
Ma Mario vas "pali na guranje" .... :P
Ma nema tu nikakvog guranja !  ::)

Instaliraš neki Linux distro i odmah ti instalira besplatni Office, e-mail klijent i browser (Firefox), k tome ti je odmah gore Skype, Gimp (nešto poput Photoshop-a), pdf-reader, i hrpa drugih utilitja, multimedijlanih i inih softvera koje bi na windozama instalirao cijelo popodne! Meni je automatski stavio i soft za TV i radio karticu, GooglEarth.... i hrpu poznatih igrica.
Igrice? Pa ima ih na stotine, 2D, 3D, RPG......
Grafulje prepoznaje sve, 'oš GF 'oš Radeone, mreža je bolja nego li ikada, super i za wlan!
Fali neki soft? Xe,xe, odeš u synaptic package manager i on ti skine sa neta kaj hočeš zajedno sa svim potrebnim paketima.  Ako nema nekaj kaj ima na Windozama, onda imaš WINE i dereš u emulatoru, isto tako mi uredno dela emulator za PS2, PSP, ono sranje od Nintenda (kako se to ono zove), vidio sam i emulatore za WII i PS3....
A najbolje tek slijedi: virusi i spyware? Kaj god, ima ih samo u teoriji za Linux, pa ako te strah imaš i Kaspersky za Linux, firewal isto dela ok i lako se konfigurira.

Da napomenem da je sve besplatno?
Zar ste još na windozama?

Damir

Odg: ................7...................

Reply #21
ne mogu vjerovati da niko nezna za sve ovo!
po meni win7 je kopija linuxa.

Odg: ................7...................

Reply #22
 koristite paralelno i windowse?

Odg: ................7...................

Reply #23
ja koristim samo Kubuntu Karmic Koala več par mjeseci i preprezadovoljan sam s njima

Odg: ................7...................

Reply #24
koristite paralelno i windowse?


da imam jedan dualboot disk i mogu butati i windoze po potrebi, iako mislim da je bolje imati izmjenljiv disk i po portebi staviti za butanje windoze ili Linux
Damir


PS. Za one koji se ne usude probati, neka si skinu puppy linux, to je jedna od najmanjih distribucija, dosta osiromašena od svega, ali dela barem za pokus: http://puppylinux.org/main/index.php?file=Overview%20and%20Getting%20Started.htm

Odg: ................7...................

Reply #25
diogen svaki dan dobivam potvrdu da smo ljudi ispred svog vremena.
moderan covjek koji odbacuje zastarjele navike i prihvaca nove tehnologije,pragmatican i logican.
covjek koji nije taoc svog neznanja i tudje demagogije.
covjek koji otkriva nove puteve,covjek koji ide naprijed. ;D

Odg: ................7...................

Reply #26
Ma Mario vas "pali na guranje" .... :P
Ma nema tu nikakvog guranja !  ::)

..........

Damir
Ima , ima, sve sto si rekao stoji, ali Mario je govorio o igricama, kaj "no way" da bi radile kao na windowsima, naprosto zato jer ih nema toliki broj za Linux kao za Win. Moguce je to na dva nacina ; prvi wine (windows emulator)kaj si i ti spomenuo i drugi vmware ili neki slican virtualni stroj, pa onda instalacija Windowsa gore i opet si na Windowsima.
Ali evo nesto igrica i origigi za Linux (ne znam da li su portane ili pisane za linux)
http://www.linuxzasve.com/download/6/igre

Istine radi, Linux ili tocnije distribucije koje danas postoje, jos uvijek ne mogu u potpunosti zamijeniti Windowse. Govorim o ljudima koji su obicni useri , a ne "power useri", a naravno kad se radi o igranju onda su (nazalost) windowsi bolji izbor. Ako se, pak samo povremeno igrate a racunalo vam sluzi za surfanje, mrezno druzenje ili uredski posao onda Linux moze. I ne samo to, nego preporucujem.

Ono gdje Linux prvak to su razne serverske varijante (http server - Apache, FTP servar, Mail server etc. )
... i znate li da nam nas omiljeni google pogone 20000 racunala koji su umrezeni ... gle cuda  ...  na Linuxu.


"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: ................7...................

Reply #27
Pa kada već pilimo po Linuxu,još par zrnaca za razmišljanje:
-većina DVD/DiVX plejera je zapravo mali custom Linux strojček.. postoje i distribucije sa kojima to možete sami napraviti od starog PC-a
-oni DSL routeri, npr. često uvaljivani Siemens 505 je isto mali Linux strojček i možeš se direktno logati na njega telnetom, kopati mu ispod jaja i svašta raditi (niš' koristi), isto važi i za neke gamurozne Linksys plavo-crne škatulje;
-a da ne govorimo o gadjetima izgrađenim oko GSM-a....(E moj Roko)
i na kraju... ako vam se ide na informativni razgovor, daunloudajte BackTrack, ali nemojte se onda čuditi ko' pura d....u ako ne znate sa tim delati....
Čast svakome,
windovsi nikome


Damir

Odg: ................7...................

Reply #28
Prvih deset godina staža odradio sam kao sistemac na AIXu i drugim flavourima UNIXa; Sco, HPUX, BSD i raznoraznim Linuxima. Upoznao sam Linux još dok su distre dolazile u vrečama disketa. Od tada ga koristim i nije loš, ali... Svaki sustav ima prednosti i mane i zato je najbolje koristiti najbolje od svakog. Više nemam volje pisati u LaTexu, kada dobivam rezultat u OOWriteru ili Wordu. Ne prčkam po POWu kada mi je dostatan OOCalc ili Excel. TrurboCAD mi je dovoljan za tehničko crt(ara)nje, ali se vrti na Winsima, pa koristim Winse. Program za geometriju molekula mi radi na Linuxu, pa koristim Linux. Koristim što god mi koristi i ne vežem se za pojedine tehnologije bez obzira na moj pogled na svijet (da, da, free SW je good, ali ponekad moraš i nešto kupiti). Zato svakom preporučam da prouči literaturu i pronjuška po forumima i složi si dual (triple, multiple) boot stroj, pa nek radi što god poželi.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: ................7...................

Reply #29
Slazem se  ;)
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)