Skip to main content

Topic: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a (Read 5238 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #15
Mićo, nakon ovog iskustva...što reči nego da me prošla ljutnja i da ću drugi puta naručiti iz CN,  osim ako nije rizik carinjenja  ;)  !
Damir

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #16
Mićo, nakon ovog iskustva...što reči nego da me prošla ljutnja i da ću drugi puta naručiti iz CN,  osim ako nije rizik carinjenja  ;)  !
Damir

Koliko sam ja shvatio njihovo poslovanje, oni imaju skladišta diljem svijeta, ne samo iz kine. Koordinacija svega toga zna biti ponekad dosta teška. Zasigurno su daleko manje nesigurni nego recimo naručivanje sa eBay-a, koji je prava lutrija - možda brzo dobiješ, možda nikada. I kod njih se držim par prodavača koji brzo pošalju naručeno.

Osim toga, daj si malo truda, pa sebi osobno napiši podsjetnik koliko dana je trebalo da roba stigne:

[attach=1]

(podvučeno crveno)

Ovaj kojeg sam čekao 21 dan, taj me sigurno više neće vidjeti. Ovi ostali su u redu, dosta su se popravili zadnjih dana. Još nešto: nemoj se više oslanjati na njihove feedback-e (jer oni to međusobno nabrijavaju), nego samo na jednu stvar - za koju oni nemaju utjecaja:

[attach=2]

Od ove trojice, od kojeg bi ti kupio? (iako, ja i dalje kupujem od ovog 'fisher-hobby', jer mi je u prošlosti dostavio uredno u roku 10 dana, no uvijek postoji opasnost da negdje zezne).

LP,
milan
---

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #17
(We)Bang(You)good ima na listi narudžbi ono polje za upisati datum kada je paket stigao. Označim to i zbog sebe i zbog njih, ali ovaj puta je bilo nevjerojatno: Royal Mail je došao iz - Beča , a kašnjenje ko' nikad !
Damir

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #18
Milane, ovaj fisher ti prodaje fejkanu robu, odavno sam ga ja stavio na black listu  ;D

a zasto bas trazis naze sa kompasom i baro?

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #19
Milane, ovaj fisher ti prodaje fejkanu robu, odavno sam ga ja stavio na black listu  ;D

a zasto bas trazis naze sa kompasom i baro?

A to nisam znao da prodaje fake. Nisam tržio ponovo Naze 32 već samo kao primjer, već mi je i ovaj previše, no još nisam skupio novce za pixhawk. A i ne znam gdje da ga kupim, a da nije fake? Cijene već padaju, tako da će uskoro biti prihvatljive. Glavna mana ovog Naze 32 flip je ta što se interni magnetometar ne može ugasiti, a reagira (odstupa) kad dajem gas, čak i bez propelera (već i na malim strujama). Na GPS-u imam kompas, koji će biti montiran dalje od struje, samo... ako ga ukopčam ovako kako je, podaci se sukobljavaju, pa ne reagira dobro. Sam GPS je odličan, 'HJ NEO M8N', namješten na 5 Hz, 57600 bauda, kombinacija GPS-a i GNSS-a. Pregršt satelita čak i u sobi kraj prozora (nešto manje na sredini sobe). Kad je vedro, HDOP (horizontal dillution of precission) padne na oko 0.7 u sobi. Kad je oblačno, ne ide ispod 2.

Iako mi baro ne pomaže pri letu, jer Naze 32 nema planer leta, barem okvirno da znam visinu leta na OSD-u, kao i pravac leta. Iako, sa OSD-om i GPS-om već imam pokazatelj pozicije hexadrona u odnosu na moju poziciju, što mi je više nego dovoljno.

LP,
milan
---

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #20
sve mi je to jasno ;D zato i pitam zasto full naze ;)

a gle pixhawk cujem da je odlican, ali nisam ga kupovao tako da neznam di ga nabaviti...

drzim se apm-a koji mi super radi

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #21
sve mi je to jasno ;D zato i pitam zasto full naze ;)

a gle pixhawk cujem da je odlican, ali nisam ga kupovao tako da neznam di ga nabaviti...

drzim se apm-a koji mi super radi


A vidi, sve ovo je ispalo zbrda-zdola. Nakon gubitka KK2 pločice, odmah sam kupio Naze 32 flip, no onda mi je Tarot Majstor ponudio frame za hexu. plan se promijenio, pa sam morao dokupiti još dva motora i dva reglera. Izgleda ću morati kupiti još dva motora (ne isplati se kupovati jedan po jedan zbog poštarine iz UK), jer mi jedan od četiri kupljena od Progressof_B malo previše zuji. Probao sam podmazivati ležaj, ali ne pomaže. Osovina ševeri, pa sam morao podbaciti dva komadića papira da ju centriram. Izgleda je zvono malo ukrivo.

No, sve to mora pričekati, za ovaj mjesec sam već spucao sve novce...

APM je super, samo... nekako sam se zaljubio na prvi pogled u pixhawk. Volim kad ima puno opcija za podešavanje.

LP,
milan
---

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #22
znam, pratim tamo tvoju temu  ;D , nisam mogao odoljet nakon onog videa ''potraga za kwodom''  :D

a gle, pixhawk, apm, skoro isti vrag, samo drugacije upakiran

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #23
znam, pratim tamo tvoju temu  ;D , nisam mogao odoljet nakon onog videa ''potraga za kwodom''  :D

a gle, pixhawk, apm, skoro isti vrag, samo drugacije upakiran

A i nije baš. Zato se i odustalo od daljnjih nadogradnji firmwarea, jer su procesi kontrolera postali spori i problematični. Zadnja verzija je 3.2.1 i više se neće nadograđivati. To ne znači da je loš, no ako danas-sutra izađe neki novi senzor ili se pojavi neki novi planer leta... A, volio bi ja probati i jedno i drugo i četvrto, $amo... uvijek Ne$to fali...

EDIT: A vidim sad i ja te spužvice spomenute u drugom postu. Daleko jednostavnije nego ova konstrukcija sa gumicama. No, tko će to sad dočekati sa HK-a. Jedino, ako ima netko viška koju? ...možda brže poletim.

LP,
milan
---

Odg: Nagradna igra povodom 9. godišnjice Banggood-a

Reply #24
imam ti ja viska, salji adresu u PM  ;D