Skip to main content

Topic: Osim Modelarstva ostali Hobby-i  (Read 7444 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #15
Imam još jedan hobi sa kojim se bavim puno više nego sa letenjem .Pravim maketu sa vlakovima već 3 godine .Još će mi trebat toliko da je završim .Imat će oko 100 metara pruge .

Rhapsody in blue
[/quote]

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #16
svaka cas .. das si se potrudil oko vlakova,tracnica i okoline... dali si kad imao slucajni sudar? kad sam vidio da imas mnogo kolosjeka (ona skretanja sa pruge na prugu,dal se to tak zove?)    ;D ;D ;D
lp Nikola

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #17
Vlakovima upravljam preko kompa .Imam na monitoru  prikazanu prugu  sve vlakove i skretnice.Mogu namjestit da idu automaski po zadanim rutama i voznom redu  ili da ih ja vodim sam po maketi .Sudara ima ako zakaže koja skretnica ali nema većih posjedica.

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #18
vlakovi su odlični!





Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #19
OMG!!!!! ti vlakovi su zakon mogo bi to izradivat kao prave realne rute  8)  ali ti to dugo radis  ???

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #20
Davno je bilo kada sam se igrao njima :(  :'(

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #21
Imam još jedan hobi sa kojim se bavim puno više nego sa letenjem .Pravim maketu sa vlakovima već 3 godine .Još će mi trebat toliko da je završim .Imat će oko 100 metara pruge .

Rhapsody in blue


stvarno uloženo puno puno truda, a nikad kraja, uvijek možeš još koji grm, tunel, lampu itd dodati... :)

vidio sam te makete lokomotiva i vagona u dućanima vani, dođu preko 500€ po komadu samo tako, prestrašno!  ???

ako si iz Zga i stane ti gopro kamera(vxšxd 4x6x3cm) na vagon(pa neka ju lokomotiva gura ispred sebe) posudim ti ja svoju besplatno da si snimiš u HDu,
jer šteta je (pogotovo kada si toliko truda uložio!) na youtube staviti takvu snimku izvan fokusa i niske reze.

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #22
Drugi, (zapravo prvi) hobby mi je elektronika: izrađivao sam svašta, od izvora napajanja, punjača, (pred)pojačala, mjernih uređaja, radio primopredajnika, projekata sa mikorprocessorima.  Radio-amaterima izrađivao sam linearna pojačala snage i sintetizatore frekvencija. Većinu uređaja sam prodao kako bi si poboljšao standard dok sam se skolovao i mogao malo putovati kao 'backpacker'  i naravno financirati nove projekte  :) .
 Sebi sam ostavio, omiljene projekte cijevnih pojačala ,sustav  spojen kao kućno kino, te nekih mjernih uređaja kao i nekoliko RF-uređaja , izvora napajanja .  Posljednji projekat mi je kontroler leta FF jedrilice i uređaj za pronalaženje izgubljenog modela (oet radio  ;) ). Trenutačno radim jedan mali projekat 'cluster fail-resistant rc-veze ' za modela (nešto slićno je imao ACT dok se letilo uskopojasnom FM modulacijom na 35/40 MHz)
 Damir
 

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #23
moj drugi hobi je naučiti koristiti word i excel.
sada kad znam korisiti forum i internet ... red je da naučim i zbrajati i oduzimati u excelu.

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #24
(nije baš vezano uz hobby-e)


da li je netko ovdje spojen na ZGW, wifi HR, Znet ili sl wireless u Zg i okolici? (Sisak, Jastrebarsko,..)

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #25
mi u ivanicu imamo udrugu koja se zove WIG i ja se na net spajam preko toga. uredjaj je air live wl5460v2 s usmjerenom antenom na balkonu. pocetna investicija 600 kuna, a dalje je sve besplatno.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #26
odlicmo,ali gdje drzis tu veliku maketu sa vlakovima??  ??? ???

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #27
Osim sto idem u sk (Tehnirar Racunalstva) Sviram Gitaru i Bubnjeve,Sviram za bend,i kao kolega Diogen izradjujem Elektronicke sklopove Pojacala za gitare,Radio odasiljace i slicno i radiom Airbrush neko vrijeme


System Of A Down


Limozeen Because its Midnight


i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #28
Imam još jedan hobi sa kojim se bavim puno više nego sa letenjem .Pravim maketu sa vlakovima već 3 godine .Još će mi trebat toliko da je završim .Imat će oko 100 metara pruge .

Rhapsody in blue
[/quote]

Pa gdje si stavio tih 100 metara pruge? Ja osim monitora na stolu i zvučnika ni upaljač ne stane.

 

Odg: Osim Modelarstva ostali Hobby-i

Reply #29
Podrum 3x4 m.Na 5 razina dupli kolosjek  ;D. Na 2 spirale imo po 25 m pruge . Kad bude gotovo napravit ću FPV cijele pruge .Iduću godinu planiram je završit .