Skip to main content

Topic: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER (Read 2639 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #1
Ne pratim opensource scenu za gimbale vec neko vrijeme.  Ako ti nije problem kad ti dojde napisi koji detalj. Trenutni najbolji kontroler je definitivno alexmos 32bit u kombinaciji sa dva senzora. U rangu zena je ako se porikta dobro. Meni je u planu nakon mora kupit sa rctimera 32bit varijantu. Nije mi jasno koji firmware je na ovoj plocici...

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #2
Preradio sam DYS 3-axis gimbal na ovaj kontroler. Ponašanje na stolu je obećavajuće ali pravi test na terenu tek sljedi i nadam se da je konverzija imala smisla. Gimbal vše ne "sjedi" na onim mekanim gumicama nego visi ali na novim od DJI Zenmuse-a. Uključena su dva IMU-a (jedan na kontroleru a drugi na kameri). Ostavio sam original IMU ali sam mu dao 5V kako i traži jer storm32 ima 3.3v izlaz za IMU.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #3
Evo par slika kontrolera na gimbalu
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #5
Koji firm je gore kak izgleda GUI za podesavanje?

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #6
Soft v0.80 ... izlaze konstantno nove verzije

Skineš neku verziju i pogledaj, nije teško samo drugačije izgleda u odnosu na basecam

http://www.olliw.eu/storm32bgc-wiki/Downloads
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #7
Odlicno budem kupio pa cu malo istrazivat. Hvala.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #8
Probao sam ga jučer ali je prejako puhalo da bi se moglo uopće letiti a pogotovo viditi stabilnost gimbala pa ne mogu komentirati dobiveni video osim da je horizont ravan totalno. Svejedno sam uočio da mi je za yaw os bio premali "expo" odnosno na ovom kontroleru Yaw pan koji je bio na 2.0 a sad sam ga stavio na 0.5, yaw deadband sam stavio na 2 stupnja a yaw pan limiter na 20 stupnjeva. PID postavke na pitch osi sam isto pojačao ali to ništa bez pravog testa na terenu. Vjerojatno ću i gumice trebati druge (imam ih) jer je ovaj gimbal s kamerom teži od zenmuse-a čije gumice koristim
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #9
Odradio probne letove s raznim gumicama i propela a zaključak je da "viseća" varijanta mojeg gimbala ne šljaka kako treba jer je gimbal dosta težak pa vibrira odnosno ljulja se pa pojačava kontroler to ljuljanje. Vratio za sad na staro a ovaj storm32 ću pokušati ponovno kad riješim gdje ga montirati jer u "sjedećoj" varijanti nemam mjesta za kontroler jer je prevelik u odnosu na stari.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #10
Vratio sam gimbal u originalno stanje ali umjesto original kontrolera sam stavio ovaj storm32 pa ću i ovo probati kad prestane puhati ovo sranje vani koje puše danima
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: STorM32-BGC 3-AXIS STM32 BRUSHLESS GIMBAL CONTROLLER

Reply #11
Letio kratko večeras ali nisam zadovoljan...ima dosta jello efekta a kod brzog leta slika trzucka. Čekat ću da ekipa na rcforumu malo više ovo testira a do tada dobri stari kontroler na njega i u zrak.
Jebo struju, samo nitro i benzin.