Skip to main content

Topic: DJI Phantom je sposoban preživjeti i ronjenje pod vodom (Naravno ne slanoj) (Read 1424 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom je sposoban preživjeti i ronjenje pod vodom (Naravno ne slanoj)

Reply #1
Elektronika može preživjeti kada joj nakon kvašenja isključiš napajanje prije nego su se aktivirali minerali u vodi koji su u dodiru s bilokakvim "golim" kontaktima koji su pod naponom, sve štampane pločice tj. elektronika od DJI je naknadno prelakirana tako da ni u dodiru s vodom dok je pod naponom nebi smjelo bit problema (osim konektora naravno), sušenje i strpljenje je ključno kod tih stvari, što se tiče hero3 ona bi mu mogla kroz dogledno vrijeme počet praviti problem ako mu se zavukla vlaga u konektore koji primaju fletove, nju bi najbolje bilo isto rastaviti i očistit od vode posušit i konektore prešpricat "suhim" kontakt sprejom, ali ako mu se dobro osušila, sve 5. Kažem još jednom sve radi i nakon vode sve dok ne dođe do procesa oksidacije.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom je sposoban preživjeti i ronjenje pod vodom (Naravno ne slanoj)

Reply #2
Meni prije dva dana pao X-UFO KK 2.0 u more.  :D  Istina fulao obalu 30 cm ali prednji dio se zabio u mulj ispod razine mora.
GoPro odletjela dublje i nakon vađenja iz mora nema života. Dok je spotter došao do njega trebalo mu 4-5 min. Odmah sam je oprao u Studenoj dok nisam došao doma i ostavio pola sata u destiliranoj vodi. Isto učinio sa svom elektronikom na X-UFO.
Ostavio da se osuši dva dana .. Danas obavljeno testiranje i SVE RADI 8)
GoPro zaslužuje da bude HERO!
Samo da ne bude uroka od Frankycro da se u kontaktima zaruzina. Očistio sa kontakt sprejom sve kontakte na kablovima i GoPro.
Više sreće nego pameti kod mene  ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(