Skip to main content

Topic: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10 (Read 2706 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Trebižat - priča o jednoj vodi i jednom narodu    30. prosinca na HRT1 oko 21.10, dokumentarni film


Dokumentarac prikazuje rijeku  Trebižat: od Roškog polja, Tribistova, Zavelima, Posušja, Ričica,  Badnjevica, Prološkog blata, Vrljike, Matice, Tihaljine, Mlade i na  kraju ušće u Neretvu.



Upoznajemo i druge vodene fenomene u okruženju,  biljni i životinjski svijet, arheologiju, speleološka istraživanja.

 Film skreće pozornost na potrebu i nužnost zaštite okoliša te predstavlja prirodne ljepote regije, povijest, tradiciju i običaje istog naroda kojeg povezuje rijeka.
 
 Zračni snimci: Stipe Šurlin (DJI PHANTOM v1.5, arris 3000, gopro 3+, protune, 2.7k)
 Ganga: Mate Budimir, Mate Čuvalo, Marko Primorac
 Narodna glazba: Jure Miloš
 Tekst: Hrvoje Vrdoljak, Miro Andrić, Marko Raguž
Scenarij:               Miro Andrić
Montaža:               Sonja Andračić
Redatelj:               Miro Andrić
Produkcija:               Car Herc za HRT
Snimatelji:               Miro Andrić i Hrvoje Bobetić
Godina proizvodnje:               2014.


*** Moram napomenuti da mi ekipa sa HRT-a nisu uredno uradili Protune kolor korekciju nakon što sam pogledao premjeru te nismo bili u mogućnosti ponovno urediti video nakon predaje HRT-u na što sam ja jako:  >:( >:( >:( >:(
 


Odg: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Reply #2
Odlični kadrovi, u ovom slučaju da nije protune vjerujem da bi gopro na auto napravio brutalne snimke..

Odg: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Reply #3
lijepo! svaka čast.

koliko znam HRT je još nekoliko fantača zaposlio za snimanje svojih dokumentaraca (ver.2 sa zenom 3D)

zanimljivo kako od svih onih velikih strojeva i ovi mali nađu svoju nišu.
koliko god se neki borili protiv toga...  ;)

Odg: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Reply #4
za svaku pohvalu ( da je hrt uopce nekoga potrazio ) ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Reply #5
@Stipe , sinoć gledao :''TREBIŽAT ,JEDNA VODA....'' , Ugodno iznenađen i ponosan na Tvoje zračne snimke. 8)

p.s. Doznao sam da se snimalo i radilo dvije godine....pa zato su tu oni nezaboravni detalji flore i faune... :o
Sretna Nova dragi Stipe..... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Reply #6
jos jednom pohvale , jos puno uradaka ti zelim  :)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Dokumentarni film Trebižat na HRT 1 30. prosinca na HRT1 oko 21.10

Reply #7
Hvala svima, Da nije bilo FLYFREAK foruma a posebice vas, nebi dogurao a niti znao puno toga. Da, video se radio kroz dvije godine jer je ipak trebalo snimiti kadrove kroz sva četri godišnja razoblja. Danas je puno lakše kad je sva tehnologija pristupačnija i mnogo povoljnija. Sad trenutno prolazim kroz teško razdoblji jer financiram novi oktokopter i imam za cilja biti na puno većem novou.. Još jednom Hvala svima!