Skip to main content

Topic: Dan Extremnih sportova u Icicima (Read 9155 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #15
Kad je tvoja točka ? Nisam daleko (  M.Draga ) pa možda navratim .Vidim da letiš na Medulinu .Tamo sam napravio svoje prve letove pod nadzorom Ivice ( k.i.v. ) .

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #16
Posto je moja točka usko vezana za vjetar odlučeno je da u nekim pauzama kada nema vjetra  napravim let,s tim da organizator očekuje,barem je to zatražio,da letim nekoliko puta.Stvar je u tome da moj let ne smije trajati duže od 5min jer se mora sletati u hover catchu tako da imam lufta ako ne uspiju uhvatiti iz prve.Kako sam pregledao plažu i gdje cu letiti pronašao sam da je jedino SOS mjesto za slijetanje nažalost plaža i to mislim na more u riječi plaža.U sustini moj tim i ja bi trebali doći oko 10h a planiramo ostati dulje a ako bude vjetra mozda i do kraja jer se većinom prije zalaska smiri vjetar.Trebalo je ustvari biti da moj nastup bude točno prije dolaska pravog aviona ali ako ima vjetra ja otpadam.Da se razumijemo da meni uopće nije teško letiti po vjetru čak i kad je 8-10m/s i kad avion doslovce sljece u mjestu,problem ga je uhvatiti u hoveru a i pod tim vjetrom ne mogu izvoditi većinu manevara.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #17
Moj broj tel je 098/9951555 pa tako ako je netko u nedoumici dali dolaziti ili ne,može me nazvati.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #18
zole drzim ti fige da se doma vratis s istim brojem djelova aviona s kolko si krenuo
vjetar,hvatanje u hoveru ne zvuci dobro

isto tako drzim fige i deckima koji ce hvatat avion da se vrate doma sa svim udovima na mjestu  ;D

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #19
Stvarno me namucio ovaj dan.Nažalost imam zalosne vijesti oko mog leta.Da,dan je sto se tiče vremenskih uvjeta bio od 1do10 nekih 7.Bilo je vjetra ali malo i to sto smatram da je mene zeznulo,bilo je džepova.Stvar je u tome da sam imao jedan let i odradio sam ga cijelog bez problema i to kada još nije sunce prošlo kroz oblake.Da se razumijemo da smo stekli dojam da je organizacija bila loša,evo zašto to tvrdim,kada su najavljivali nas nisu ni spomenuli pa smo mi morali sami naglasiti organizatoru da nas najavi i da kad će biti nas let.Nas nisu ni ubacili u program,morali smo se sami izboriti za nastup.Nije bilo dobro osigurano sa ogradom jer kad sam u prvom letu prilazio u harieru da bi "me" kolege uhvatile, istrcao mi klinac da slika sa aparatom točno ispred mjesta gdje se trebalo ostvariti hvatanje.Nisu mi bili dati nikakvi piketi da ogradim avione da ne bi ljudi prilazili pa sam čak imao i klinca koji mi je iso radi zabave ujahati krilo,a jedan klinac mi je iz hira udario sa otvorenim dlanom krilo,svi živi kretali da stisnu i grebnu avione da vide od čega su, stotine puta sam rekao ne dirati, ne toliko blizu, ne sa biciklom bas do aviona,djeco ne toliko blizu sa rolama možete pasti na avion(pocinjali su učiti na rolama), stalno sam pazio a ljudi neznaju kolko je to osjetljivo.
Stvar je u tome da sam morao gledati na sve strane a kad sam išao staviti bat.puniti,posto smo bili smješteni odmah do mora a i ja sam namjerno stavio avione skroz do kraja tako da ljudi ne mogu priči sa svih strana,nego jedan klinac uhvati Spiner i gurnuo avion prema moru a kolega je sva sreća bio tamo da ga zadrži.Da se razumijemo da avion ne bi pao u more nego bi zadnji tockic ispao sa betona a zadnji dio trupa bi pao na beton i naravno izgrebao bi se.Sad znam da nije to za mene tako da itekako planiram vise ne ići tako osim na mitinga na pistama ili bolje osiguranim i ogradenim mjestima.Izgubio sam živce pazeci avione i uopće nisam tako napet trebao letiti.Previše nepozeljnih faktora.Zanimljivo je još da sam ja radio i tail dippin u hoveru umakao rep naravno u more i hover catch i bas low inverted i još par manevara i publika je bila bas odusevljena a sad kad sam gleda vijesti na novoj tv,a oni su nas i intervjuirali i snimali, nisu niti a rekli o nama a kamoli da su pustili ikakav snimak ili bar sliku.Eto ja sam kasnije napravio drugi let u 13:15 i odradio opaki tail dippin i sa tim vjetrom vrlo dobar torque roll i odličan hover ali kad sam sa nekih 50 metara silazio sa manevrom parachute(prevuces skroz dubinu i dajes prilično mali gas tek da imaš stabilnost aviona i onda avion silazi po vertikalnoj osi a trup je tada par stupnja s nosem vise za gore)a onda kada si blizu zemlje das gas a posto si skroz prevuko dubinu avion se brzo prevuce s nosem i sa jacim gasom prevuces toliko avion da ga bez problema dovedes u vertikalnoj poziciji i eto ti hovera iz parachutea.Šta se meni desilo u toj priči meni,ja sam tako prevucen silazio i kad sam došao dovoljno nisko počeo sam davati gas a on je i dalje pod istim kutem, mozda malo većim padao i ja još veći gas i on nikako da se uspravi i meni je još gas u delayu zbog toga sto je motor velik i ne može pratiti komutacije kad su prebrze tako da mi od nule do fulla treba nekoliko sekundi, a ja dao full a dokle on primi prođe voz i tako da ja smatram da je tu bio neki džep i ja samo propao i avion se samo zaljepio za more.Eto dodes i namucis se i odletis svoje i razbijes i napravis štetu od mozda i 500€ a nova tv se ne udostoji ni pustiti barem sekundu dve ili bar sliku aviona a ne mene na vijestima.Eto to je peh.Da,šteta još nije konačna ali sol je napravila svoje,-regulator,-servoi,-bat,-prijemnik,-kablovi a krila su se počela pomalo vitoperiti od vode i teza su za nevjerojatnih 200tinjak grama svako krilo. Još nisam mjerio trup i dubine.Evo razočaran sam i zalostan, i izracunao sam da sam ga pre brzo razbio jer me sada ako ga ne popravim let koštao mozda i preko 5€ ako sve stavim u otpis pa i motor.Naravno nadam se da neće biti otpisa jer on nije nešto naročito oštećen, samo par slomljenih letvica nego sto je previše otezao pa ćemo vidjeti dali će se osusiti i olakšati ili će ostati tako.U svakom slučaju ne odustajem od hobija ali mora proći par i vise dana da se malo sredim i da napunim svoje baterije pa cu taman sacekati da vidim dali će se avion osusiti i vratiti u norm. težinu.Društvo zao mi je sto sam tako letio i mozda obrukao hobi i učinio mozda i većinu ljudi da gleda na hoby kao-e to je preskupo,Kupis ga za toliko para i onda ga razbijes i sve pare otišle u vjetar!Ali dao sam sve od sebe i stvarno mi nije jasno kako se nije htio ispraviti iz padobranca a to sam radio ali stvarno na stotine puta i nikad ništa. Eto preostaje mi naravno još vježbanja i kao lotto vise sreće drugi put.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #20
kolega stvarno mi je zao i tebe i aviona ,ova stoka nova tv nikad se i nije maknula dalje od ave karabatic i ostalog smeca tako da na njih nemoj obracat paznju glavu gore and keep flying

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #21
e jebi ga,zao mi je
ali glavu gore, rijesit ces ti to

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #22
Na žalost i ovakve se stvari događaju i to je dio ovog hobija. Mislim da mada to možda nisi osjetio, gomila ljudi je sigurno bila oduševljena tvojim nastupom a pogotovo klinci. Napravio si  veliku promidžbu ne samo sebi nego i ovom hobiju, biće još ovakvih poziva i onda ćeš znati kako se trebaš postaviti... :)

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #23
Itekako sam siguran da nisi obrukao ovaj hobi niti u jednom smislu, letis fantasticno, a ovaj catch landing je fantasticna stvar, jos nigdje to nisam vidio. Svaka cast care za trud da se ovaj hobi prepozna kao moderni sport, a ti papci s nove tv ocito nemaju smisla za dobru reportazu.
a sto se crasha tice, bas mi je zao da se to dogodilo jer znam koliko truda i paznje ulazes u svoje modele. nadam se da ce se sto vise toga dat spasiti. drzim ti fige!!!
InnovationMatters

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #24
sigurno si dao sve od sebe , što nas ne ubije to nas ojača, keep on flying!  8)

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #25
Stvarno jadno od organizatora da te tako izignorira.
Je li tko iz tvog tima napravio kakvu video snimku leta?

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #26
Nažalost ne.Nas je bilo trojica,dvojica hvataca i ja.Ponijeli smo aparate a jedan od nas i HD kameru ali nikako se nije dalo uklopiti.Ja upravljam a oni hvataju i kontroliraju okolicu tako da nije imao tko snimati,a fora je bila da kad sam prvi put dobio dozvolu za uzletit,prijatelj me nije htio uznemiravati jer kad sam bio u zraku padobranci su već otvorili padobrane pa mi je prijatelj rekao tek kad su bili na 200-300m iznad nas da sletim jer prilaze a let mi je trajao samo oko 4min.
Organizator je mlad i mislim da mu je ovo prvi takav event,reci cu mu to tako da nažalost uci na svojim greskama jer su mogle biti i gore. Stvarno bi volio da se netko javi tko je snimao jer bi volio vidjeti i prvi i drugi nazalost kobni let.Htio bih vidjeti i dokazati svoju tvrdnju da je model samo propao a htio bi vidjeti kako.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!