Skip to main content

Topic: PENKALA (Read 10178 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: PENKALA

Reply #1
Vidjel sam da je malo poskakivao danas ;) Ovaj rotax ima oko 100 konja jel? Nije to malo prejako ipak? Ili nije bilo slabijeg motora za posudit?

Odg: PENKALA

Reply #2
80



Odg: PENKALA

Reply #5
Znam,samo se zaletio,no ništa.
Samo jedno offtopic pitanje.Je li G-2 Galeb sletio na aerodrom Lučko?Prvo sam ga vidio kad je slijetao prije Gripena(i taman je zadimio grupicu ljudi s parafinom pri slijetanju :D)a i  kasnije,oko 7:15 da taj mlažnjak je u istoj ravnini sa cessnama i ima spušten stajni trap.
Premda mi je malo čudno da mlažnjaci slijeću na Lučko.

Odg: PENKALA

Reply #6
Znam,samo se zaletio,no ništa.
Samo jedno offtopic pitanje.Je li G-2 Galeb sletio na aerodrom Lučko?Prvo sam ga vidio kad je slijetao prije Gripena(i taman je zadimio grupicu ljudi s parafinom pri slijetanju :D )a i  kasnije,oko 7:15 da taj mlažnjak je u istoj ravnini sa cessnama i ima spušten stajni trap.
Premda mi je malo čudno da mlažnjaci slijeću na Lučko.

Jep.. poletio i sletio je.. i zadimio :)

Odg: PENKALA

Reply #7
Joj,šta mi je žao šta nisam bio na polijetnju i slijetanju. :(
Ja sam taman dolazio kad je zadimio one tipove.Taman nekih 10-20m ispred mene.

Odg: PENKALA

Reply #8
Joj,šta mi je žao šta nisam bio na polijetnju i slijetanju. :(
Ja sam taman dolazio kad je zadimio one tipove.Taman nekih 10-20m ispred mene.

Mozda dodje i iduce godine ;) Najavili su jos veci meeting iduce godine.

Odg: PENKALA

Reply #9
E,onda dolazim na cijeli dan.Lijepo biciklom krenem ujutro i tamo sam što je prije moguće.Gledaš avione,nešto popiješ i pojedeš,pa opet avioni pa koncert.
Šta ćeš bolje! :)

Odg: PENKALA

Reply #10
E,onda dolazim na cijeli dan.Lijepo biciklom krenem ujutro i tamo sam što je prije moguće.Gledaš avione,nešto popiješ i pojedeš,pa opet avioni pa koncert.
Šta ćeš bolje! :)

Pa bilo je tak i ove godine... vrtio se vol :D I preskupo pice serviralo...

Odg: PENKALA

Reply #11
Kaj nitko nije snimli probni let?


Odg: PENKALA

Reply #13
cemu uopste sve to sa Replikom ako ova SKALAMERIJA ne lici na Penkalinu Skalameriju a od Dubrovcanina Mercepa  se nigdje ne spominje a taj je letio u nekoliko gradova Kroatije i Europe,

ako nije razlog jer je Damos ?
Iv


Odg: PENKALA

Reply #14
Ivane misliš li na ovoga Merčepa
 
Posljednji let zrakoplova Slavoljuba Penkale zbio se sredinom listopada 1910., kada je pao i udario u zemlju. Iako ga je mogao popraviti, Penakala je od toga odustao budući da je bio finacijski iscrpljen. Zrakoplov je rastavljen, a hangar je uskoro prodan poduzetniku Merčepu, koji je na Črnomercu osnovao vlastitu radionicu za gradnju zrakoplova. 
 
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/slavoljub-penkala-konstruktor-prvoga-hrvatskog-zrakoplova.html
 
lp
 
Toni