Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58186 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #45
još jedna hexa u Hr otišla danas. (DJI naza)
a koliko ih leti iznad ljudi...  :-X


svi na KK2  ???

Odg: pad letjelice

Reply #46
Kaj si ti osto bez hexse ili ko?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: pad letjelice

Reply #47
Kako se bliži vojni napad na Siriju , sateliti su sve nepouzdaniji....zna se tko to radi.... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: pad letjelice

Reply #48
Čudno. Jazavac danas letio RC JAZO s NAZOM u svim modovima, ali lijepo sletjela. Osobno bio nazočan. Nekaj tu ne štima :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(



Odg: pad letjelice

Reply #51
Evo...savršenstvo letjelice je palo!
Ja sumljam na nazu jer je bilo vjetrovito danas i bio sam prisiljen koristiti gps radi stabilnosti.
Kako sam slikavao jedan park koji je udaljen od plaže cca 200 metara, bilo mi je interesantno da to poslikam iz zraka.
Sve je bilo u redu kod armanja...uredno je zabilježio home position, prihvatio sve satelite u roku minute.
Poletio sam i već nakon minute leta sam primjetio da sateliti ne drže hexu i da polako ide prema natrag.
Rekoh, idem ju dat malo naprijed...možda su se sateliti pogubili pa idem ručno da je dam naprijed.
Međutim...sve je više i više otkazivala poslušnost...i naglo krenula naprijed...ali kud baš prema plaži gdje ima ljudi.
Reagirao sam tako da sam dao gasa i uspjela se podignuti oko 2 metra u zrak i komande su skroz otkazale i krenula je punim gasom prema naprijed.
Da se razumijemo, sve se odigralo jako brzo i u par sekundi tako da jednostavno u panici da skrenem hexu koja je krenula prema plaži...nisam isključio gps i neznam što bi bilo kad bi bilo jbg
Srećom, tragedija je izbjegnuta i otišla je dalje od ljudi na drugi kraj plaže i udarila u pijesak.
Baterija se zapalila istog časa a druga je napukla. Frejmovi pokrivljeni, gimbal se rasipao ali mislim da elektronici nije ništa jer je dosta zaštićena.

Da se razumijemo, letio sam i iznad crusera...iznad njihovih radara, po vjetru od 20 čvorova kad sam regatu snimao, lastavice su mi napale hexu i htjele je srušit (ne lažem...ovo je ozbiljno), ma savršenstvo od hexe...stabilna i uvjek poslušna. I eto...na visini od  cca 10 metara, popizdila i otkazala poslušnost.
Zašto...neznam ali sumljam jako na nazu jer sam cijelo vrijeme letio manualno i kad sam vidio da mi je nosi vjetar, stavio sam u gps mode i nakon kratkog vremena otkazala poslušnost.
Neznam...ostavljam stručnjacima da vide u čemu je problem jer meni nije ništa jasno.




Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #52
Nema se niš pametno za reć osim da boli vidit pofrkanu hex-u, kako će se dji očitovat o ovim padovima to me zanima!

Odg: pad letjelice

Reply #53
Očitovao bi se Dji tek da si uzeo od njih RTF verziju tipa s800... al zbilja šteta, bogte nemogu virovat frende Šubiću... I mi smo imali dosta problema sa nazinim GPS-om i imali smo blaže padove, nakon zadnjeg Updejta i kad smo zaštitili nazu s crnom trakom, nemamo više problema, ali uvik kad prebacivao u GPS uhvati nas drhtavica. Nećemo dugo ostati na Nazi, nešto moramo poduzet!

Odg: pad letjelice

Reply #54
Neznam prijatelju što poduzeti...jednostavno u rukama imamo pušku koja nikad neznaš kad će okinuti.
Imam izoliranu nazu, verzija 3.12...kažem ti savršenstvo rada kad najednom... ode...

Ovo je fotka kad se naglo dala naprijed i krenula...


...a ovo kad se već okrenula na suprotnu stranu i počela padat




Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro


Odg: pad letjelice

Reply #56
E Subic frende, pa ti stvarno nemas srece sa tim hexama, stvarno ruzan prizor ovako polomljene hexe, ja svog pokusavam maksimalno koliko mogu voziti u altitude modu, ovo sa gps-om je postalo opasno

Odg: pad letjelice

Reply #57
Prijatelju...ja dnevno letim po sat vremena i isto toliko materijala napravim, što video što slike.
Potrošim po 12 baterija...leti se punom parom...možda je tražila odmor  8)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #58
Meni se čini da Remote zna više nego zeli objaviti  8)
 
U svakom slučaju šteta prave mašine  :( .

Odg: pad letjelice

Reply #59
U dosta letis, ja ne stignem , ali bi da imam vremena. Ali skuzio sam da mi je za snimanje puno bolji altitude mode, jer volim lagano zaletjeti quada i pustit da da drifta i onda nekako loviti kadar, na gps ga koči i onda mi to nije to. Bas sam bio danas sa elninom kad je snimao katedralu, ma ta jazina hexa je stabilna vrhunski, milina za odraditi dobre snimke