Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341660 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #375
Evo još jedan dosadan video testiranja Karbonca-Slavonca isto od jučer:
Slavonac-Karbonac 2nd flight

Naknadno sam uočio da mi prednji desni prop malo trese, to je sređeno ali od danas nije bilo ništa od testiranja jer kiša neprestano pada, a kažu da će i sutra cijeli dan, tko će dočekat utorak - totalno trula nedjelja, ima se vremena a ne može se.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #376
Dosta snage ima, bas me zanima video kad ga malo provozas na dalje, samo naprijed  8) 8)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #377
Bit će još testiranja, mora imat dovoljno snage, testirao sam te motore i propelere, na full gasu koji se u principu na ovakvom multirotoru jako rijetko koristi (manual mod) svaki motor bi povukao 30A struje i dao 2100g potiska, 8,4kg mu je dakle max lift pri 120A, Max struja koja na kojoj ovaj motor smije kontinuirano radit je 25A, 30A ga neće ubit za par sekundi potiska. U hard testovima na benchu su se ovi motori čak pokazali jako dobri i to kako se nose s velikim propelerima, ono što bi prije njih moglo pravit problem su ESC-i koji iako su 40/60A počinju se jako grijat kada se motor ganja na nazovimo to malo predimenzioniranom propeleru. U normalnom letenju u Att ili GPS ukupna struja nije prešla 60A bez obzira koliko odvalio gas. To je sve stvar koja se može sagledat iz različitih kuteva, jurilice za FPV moraju bit male, lagane i sa brzim propelerima i moraju moći radit na 100% gasa cijelu bateriju, ovdje sam ciljao na nešto drugo a to je stabilna zračna krstarica koja je opet dovoljno agilna i to sam uspio dobit. Jedino nebi bilo loše da si pribavim još par varijanti propelera za testiranje čisto da vidim dali ima još nešto bolje što bi leglo na ovaj quadcopter. Svi ti propeleri koje bi volio isprobat i nisu baš jeftini, Xoar drveni, T-Motor V2 i Mejzlik.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #378
Da da ima snage čuje se po zvuku motora da se ne pate nego lijepo sviraju... :)
Zbog reglera sam na svom quadu i odrađivao al hladnjak s donje strane i sada na 4s na 12x4.5 propama u ful gasu regleri hladni.
Možda da razmisliš o nešto sličnom.
Stroj radi kao što izgleda samo naprijed - još testiranja.

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #379
Koliko ocekujes duzinu leta sa ove dve batke u paraleli koje su na slici


Odg: quad iz Slavonije

Reply #381
U vezi druženja, meni i kolegi iz kluba odgovara 5. ili 6. 10. načelno dakle đakovčani mogu doći do broda, e sad kako ste se vi usaglasili?

I da ne otvaram novu temu, također želim izvjestiti da đakovčani idu na Modellbau Messe, Wien 24.-27.10.2013. (Beč), tako da znate i za taj događaj.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #382
Evo još jedan test, one testove u vezi timinga ESC-a na onom plastičnom frejmu mogu zaboraviti jer su očito bili korumpirani vibracijama frejma, nova testiranja sa timinzima na ovom karbonskom  frejmu dala puno bolje rezultate i nisam zamjetio nikakav gubitak snage. Moj zaključak je da MN3510-13 ipak ljepše prede na low timing i nešto je malo efikasniji, u hoveru gotovo neznatno, a pod punim penjanjem 2-3A manje na sva 4 motora. Evo prosudite sam + na ovom testiraju sa low timing je pirio vjetar i padala kiša.  :)
Mid vs Low ESC Timing T-Motor Sound
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #383
Franky danas lijepog vremena, jel pao kakav duzi let  8)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #384
Zanimljiv test s vremenima..

Odg: quad iz Slavonije

Reply #385
Letio sam i danas ali isto tako imao i puno posla pa nisam stigao napravit video, bit će kad snimim nešto malo zanimljivije  :)
Zanimljivo je to koliko malo podiže Amp dok se leti nekim normalnim brzinama, evo recimo pod punim gasom naprijed u GPS modu 38A, u Att može i više Amp povući ali sve ovisi o brzini kojom se leti, ako ga recimo zapičim u Att i postim palicu u sredinu, zanimljivo je koliko velike udaljenosti može napravit driftajući samo, moj zaključak je da slim dizajn klizi kroz zrak  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #386
Ma model je totalno zanimljiv, po izgledu i komponentama od kojih se sastoji, bas bi ga htio u živo vidjeti kako radi.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #387
Evo da Vam dokažem koliko je teško ukrotit 15-ice i k tome još karbonske, isprobat ću ja još neke propelere ali kad ih se domognem, još uvijek čekam vijke, cijeli prednji kraj frejma nije ukručen kako treba ali evo ovaj test govori sve o platformi:
Antibibration Mount Setup & Test
Obratite pažnju na 0:50 kako se gimbal zbunio  :)

Platforma nije bila kompletna smontirana nego su bile izvađene gumice i utegnito vijcima tako da bude ukručeno zajedno sa frejmom.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: quad iz Slavonije

Reply #389
Odlicno radi stroj, a susjeda mi je fora, vidim nju si vec naviknuo na niske prelete jer vidim da uopce ne reagira  :D :D :D

Tu kod mene kad god se dignem, dobro da ne zovu murju  8) 8) 8) 8)