Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341661 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #525
Koji je to motor? To neki novi x8 se pravi


Sent from my iPhone
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #526
Bravo dečki. Stroj puca od snage... 8)

lp
Toni



 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #527
glede 5010 motora, djeluju mi poznato   ;D
fakat su mnogo robusniji od onih prije s 2-3mm osovinom i mini lagerima.
za te pare su vrlo dobro napravljeni.
možda jedino da malo lakše zvono naprave, suze one krakove i stave ih 4 umjesto 5,  i stanje vanjski rub di su magneti... moglo bi se skinuti nešto grama...

kaj buš dizao nešto teže s 8 tih motora ili samo radi redundancije ideš na x8 konfu?


Odg: quad iz Slavonije

Reply #528
glede 5010 motora, djeluju mi poznato   ;D
fakat su mnogo robusniji od onih prije s 2-3mm osovinom i mini lagerima.
za te pare su vrlo dobro napravljeni.
možda jedino da malo lakše zvono naprave, suze one krakove i stave ih 4 umjesto 5,  i stanje vanjski rub di su magneti... moglo bi se skinuti nešto grama...

kaj buš dizao nešto teže s 8 tih motora ili samo radi redundancije ideš na x8 konfu?



A da jednostavno uzmeš drugi motor koji ti paše, ovo što si nabrojao to je komplet drugi motor.


Toni kada puca od snage koliko točno diže?

Evo moja oktica sa 850mm promjera od motora do motora

Hobbyking's Multirotor Beerlift Competition 2012, 12.7kg

Koliko diže taj x8 točno?




Odg: quad iz Slavonije

Reply #529
Zvuk me posječa na moj y6 bučno jako  a nikud ne ide.
 :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #530
za te pare su vrlo dobro napravljeni.
možda jedino da malo lakše zvono naprave,
suze one krakove i stave ih 4 umjesto 5, 
i stanje vanjski rub di su magneti... moglo bi se skinuti nešto grama...

A da jednostavno uzmeš drugi motor koji ti paše, ovo što si nabrojao to je komplet drugi motor.

Imaš link na neki?
KV ispod 360,
masa oko 70 grama,
cijena poput ovoga RCTimerovog,  18$  ;)

to su samo ideje što bi se dalo unaprijediti, ako postoji već takav, samo linkaj.
ima jedan al je dosta skup.
http://www.aliexpress.com/store/product/Pulso-u39l-3908-kv250-300-rotor-shaft-motor/716981_1407626097.html

Odg: quad iz Slavonije

Reply #531
Quote
glede 5010 motora, djeluju mi poznato   ;D
fakat su mnogo robusniji od onih prije s 2-3mm osovinom i mini lagerima.
za te pare su vrlo dobro napravljeni.
možda jedino da malo lakše zvono naprave, suze one krakove i stave ih 4 umjesto 5,  i stanje vanjski rub di su magneti... moglo bi se skinuti nešto grama...

kaj buš dizao nešto teže s 8 tih motora ili samo radi redundancije ideš na x8 konfu?

Da motori su za tu cijenu više nego ok, ležaji i osovina 5mm su odličan izbor.
Dosta sam ih vrtio na stolu i na 3s i na 4s praktično na max opterečenju s propom oko 100 minuta nisu bili ni mlaki a zvuk je predobar bez čudnih iskakanja.
Vibracija ima ali dolaze od propa odnosno montaže propa na zvono motora(rupa pomaknuta za 2 desete mm.
Sve što si nabrojao Tome bi se naravno moglo napraviti ali vjerojatno tada ne bi bili 18 dolara :)
Možda kada mi dođu novi koji su naručeni krenem u tuning na tokarskom.....pa se čujemo za koji savjet....

Mali x8 slavonac sam složio iz zeze radi nekoga iskustva i mjerenja naravno s materijalom koji mi je bio dostupan ispod nogu :) :)
Plan je naravno probati napraviti ltf x8 koji bi mogao nositi nešto teže,na nagovor Srepflera i ponukan Tonijevim y6 , Tonikovim i tvojim ltf quadom sam izabrao taj motor i propove.
Nigdje ne žurim uživam probati nešto novo.... ;)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #532
4tm - svaka čast pravi majstorski duh  :)
Dr. Tom dali mi možeš dati 3 podatka me zanimaju o tvojem strojčiću kada je s kamerom gore: struja u hoveru i pri kojem realnom naponu baterije te ukupna masa tada.

Dali ste probali SAW filter na GPS-u? Ja sam već mjesecima zadovoljan s njim a nekima sam isto napravio taj mod i radi super, kako se vama pokazalo?

Moguća lokacija za ČRPR-FPV, od kolege mi poligon:
Slavonac-Karbonac Let s poligona
Na 0:50 na kraju poligona kučica s velikim roštiljom za ugrijat se i ispeči... Tko bi sve došao???
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #533
Ja stižem svakako :) :)

Donosim R i S

Taktički gledano lokacija perfekta.... :) :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #534
Franky nisam još stigao ugraditi saw filtere koje si mi dao ali zima stiže......pa budem

Osim na nazu probaću ih staviti i na apm gps prijemnik... ;)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #535
Dr. Tom dali mi možeš dati 3 podatka me zanimaju o tvojem strojčiću kada je s kamerom gore: struja u hoveru i pri kojem realnom naponu baterije te ukupna masa tada.
Dali ste probali SAW filter na GPS-u? Ja sam već mjesecima zadovoljan s njim a nekima sam isto napravio taj mod i radi super, kako se vama pokazalo?

javim ti čim izmjerim sbe točno,
ovak po vremenu leta, s kamerom i FPV-om troši u prosjeku oko 15A (po motoru 3.7A), a bez kamere i gimbala jasno manje (ispod 10A)

a glede filtera, pa kak je to sitno!  prek fotki nisam imao takav dojam ???
sa svojom skupom lemilicom od 30kn mogu samo sve u jednu kap tinola zalemiti ali to ne bi šljakalo :D



Odg: quad iz Slavonije

Reply #536
Ok, mora bit sitan - na taj naćin je i utjecaj na količinu i kvalitetu korisnog signala minimalan. Moj savjet: zalijepi SAW na neku podlogu pomoču dvostrane trake, fercinuj mu padove (samo preletiš s vrhom lemilice preko padova), izvode radi od 2-3 ufrkane licne od AWG22 žice, tako da kada ih fercinuješ griješ u blizini vrha žice i primakneš na pad te se vrh upeca, za masu prvo formiraj vrh licni i u biti prvo masu zalemi, pošto je u sredini i svaja 3 pada.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #537
Hrpa reglera spremna za upucavanje SimonaK

[attach=1]

Prava je steta sto orginal regleri nemaju bootloadera,
nakon prvog upucavanja update na noviju verziju ukljucujuci i jako korisno upucavanje reverse verzije ( za one koji sve leme) ide jako lagano preko

Turnigy USB Linker for AquaStar/Super Brain
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=10628&aff=448825


Odg: quad iz Slavonije

Reply #538
Odlična opcija promjena smjera vrtnje.
Vidjet ćemo kako će raditi na novom x8 s novim motorima hp2217 -800 kv.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #539
Slavonac-karbonac ima novi antivibracijski sklop  :) 15ice mu ne mogu ništa, budem kasnije stavio video.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis