Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341685 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #645
Vidim Marku se svidio. Brzo ce FPV gore  ;D ;D

Odg: quad iz Slavonije

Reply #646
Slavonijo zemljo plemenita... :)

Ako skinete 300 g to je dosta dodatnog "goriva"....

lp
Toni

Odg: quad iz Slavonije

Reply #647
Vidim Marku se svidio. Brzo ce FPV gore  ;D ;D

FPV vec skinut s Slavonca, i jos samo par provjera i ide gore.

Slavonijo zemljo plemenita... :)

Ako skinete 300 g to je dosta dodatnog "goriva"....

lp
Toni

Ima dosta prostora za dijetu, ali isao sam prvo s onim sto imam,
30A regleri, a konektori da mogu lakse sve isprobati.

Planiram 12A koji su 20g laksi pa puta 4,
sve polemit umjesto konektora.
4tm mi je rekao da vise ne skidam FC i da ide trajno Naza gore.  :) Da ne spominjem da imam BEC eliminating kabl umjesto vadjenja crvene...
Uglavnom cijela jedna baterija se moze olaksati.
FPV mi je trenutno oko 111g i tu se moze smanjiti duzina zica i nepotrebni konektori.



 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #649
Bravo Mario, vidim letis kao profić , pomoglo ti letenje zagija, sad kad dodjes u ZG mozemo u formaciji  8). Ali svaka pohvala za quad, kad sam vidio Tomovog i sad vaš sve mi dodje da pocnem slagat jednog takvog i to na APM-u

Odg: quad iz Slavonije

Reply #650
Bravo Mario, vidim letis kao profić , pomoglo ti letenje zagija, sad kad dodjes u ZG mozemo u formaciji  8). Ali svaka pohvala za quad, kad sam vidio Tomovog i sad vaš sve mi dodje da pocnem slagat jednog takvog i to na APM-u

Jedan od prvih quadova s Nazom na kojemu mi je manual mod super letljiv,
manual mod u rangu self levela na dobro podesenom KK2, jako miran manual cak i s visokim D/R i EXPO 100 25%.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #651
Quote
pomoglo ti letenje zagija, sad kad dodjes u ZG mozemo u formaciji

Naravno, avioni su novo poglavlje,trenutačno čekam svoj zagyxl trup pa ću si složiti jednoga za fpv ali nije žurba....ima dana ko kobasica :) :) :)

Složi si jednoga zanimljiv stroj s tim velikim lopatama,...zvuk totalno drugačiji od ovih naših drobilica,lijepo sluša.

Za sada ne trčimo za rekordima u vremenu letenja već mu je osnovna namjena opušteni fpv 2-3km 30-tak minuta.
E sada slijede testovi,pa dijeta na novom modelu(motori su na putu) idu afro-slim regleri, testovi antena i raznih predajnika i još puno toga.....

Zanimljivo je koliko je poslušan i miran na 3s iako tada nema preveć snage ali za mirno letenje čini mi se i da je malo ekonomičniji.....
Na 4s radi lijepo i  ima dosta snage čak za ponijeti gimbal i hero3 kameru što je slijedeći korak...


Odg: quad iz Slavonije

Reply #653
Jedan od bitnijih detalja



Odg: quad iz Slavonije

Reply #655
Dali je potrebno na APM-u ponovno napravit autotuning u slučaju da recimo nadodaš još mase (gimbal, baterije...)?
Dali možeš uvijek imati prekidač/kanal dodjeljen za autotuning u slučaju da zatreba i treba li biti u tom slučaju konektiran na PC?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: quad iz Slavonije

Reply #657
Dali je potrebno na APM-u ponovno napravit autotuning u slučaju da recimo nadodaš još mase (gimbal, baterije...)?
Dali možeš uvijek imati prekidač/kanal dodjeljen za autotuning u slučaju da zatreba i treba li biti u tom slučaju konektiran na PC?

Nije, ali ne skodi ako zelis poboljsati, moze se ponavljati do mile volje.
Naravno da moze prekidac, mozes na kanal 7 ili 8,
u svakom trenutku mozes odustati i vratiti na staro u letu, a mozes i potvrditi nove parametre slijetanjem i disarmanjem.

PC je samo meni da lakse vidim sta je napravio, sve radi i bez PC na prekidac.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #658
To je inace RCTimerov ArduFlayer samo u orginal 3DR kucistu,
tek kasnije su ponudili vlastita kucista.

Telemetrija je na 900 Mhz s HK.

GPS je UBLOX LEA-6H GPS s HK reprogramiran s parametrima za APM, ima USB konektor pa se da podesavati.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #659
Mislio sam na razmak apma tj magnetometra njegovog do kablova od reglera ili distributor plocice

Regleri su u donjoj ploci,
magnetometar je u APM,
uvijek mozes uzeti vanjski magnotometar, a imaju sada i GPS plus vanjski magnetometar.

Na HEX SIX na kojoj je prije bio APM regleri su bili na krakovima, a APM odmah iznad distributor ploce, bila je verzija 2.9.17b i radila je ok,
no 3.1 je veliki skok u kvaliteti od podesavanja do rada.