Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341634 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1035
Malo osvježenja, ako ništa drugo bar u imenu teme.... :) :)

Danas došao boscam komplet od 200mw na 5.8ghz pa sam večeras oma uzeo u tuning prijemnu stranu.
Sutra ide predajnik na radni stol pod lemilicu :)
Prošli put je spoj semi-rigida i ulaza prijemnika bila slaba mehanička veza(samo lem na pločici) pa sam odlučio to malo pojačati.
Na slikama je postupak....
Mjerenja slijede narednih dana...
Sorry uskočio sam u temu nit ne pohvalivši genijalni rad  ::)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1036
Pitanje koliko je i tvornički dobro obavljen lem i što je još bitnije koliko je tvornički dobro obavljeno čiščenje cijelog RF dijela, gotovo da bilokakva kemikalija koja završi na RF dijelu unosi impedancijske promjene, ali nemora bit da je problem u tome, može bit nešto sasvim deseto  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1037
Quote
Sorry uskočio sam u temu nit ne pohvalivši genijalni rad  ::)

Za to ova tema i služi da se konstruktivno razgovara... :)

Obzirom da je sve ovo hobi ne treba te biti sramota kako si nešto izveo.
U svakoj opciji gdje je RF signal spojevi moraju biti pravilno izvedeni , potpuni i što kraći....naravno masa je isto tako važna.
Što se sve dešava u ovom tvom slučaju teško je reći ovako preko slika i tekstova, trebalo bi premjeriti.Jesi li probao koliko je točan domet bez pucanja veze?


Odg: SD team testiranja

Reply #1039
Quote
Sorry uskočio sam u temu nit ne pohvalivši genijalni rad  ::)

Za to ova tema i služi da se konstruktivno razgovara... :)

Obzirom da je sve ovo hobi ne treba te biti sramota kako si nešto izveo.
U svakoj opciji gdje je RF signal spojevi moraju biti pravilno izvedeni , potpuni i što kraći....naravno masa je isto tako važna.
Što se sve dešava u ovom tvom slučaju teško je reći ovako preko slika i tekstova, trebalo bi premjeriti.Jesi li probao koliko je točan domet bez pucanja veze?
a nisam mjerio ali koristeći metodu u linku dolje opisanu vidim da je rssi kada su radiji udaljeni 1m na max 150 ground modul(rssi) I 120 air modul(rmrssi)(to je ovaj di sam popravljo antenu) a trebalo bi bit oko 200
slika ispod je kako treba biti

Hi Eladio,

Can you try one more test for me - this one you don't need to go outside for.

Setup both radios to transmit at 20dBm, and run them at a distance of 1m apart, with both antennas pointing up. Open up mission planner and the 'status' tab under Flight Data.

With the two radios 1m apart, look at the "rssi", "remrssi", "noise" and "remnoise" numbers, like this:

With both radios at 20dBm and about 1m apart, I'd expect the signal numbers for both to be around 200 RSSI.

The reason I'm asking you to do this is that the high part of your graph, where you presumably were standing very close to the plane, was only 120. If you were within 1m or so of the plane at that point then something is badly wrong.

If you don't get a number close to 200 then it means that either your antennas are not working correctly (eg. they aren't 433MHz antennas or the connectors are not right), or your radios are damaged. For example, if you had been running a radio with no antenna attached then the PA (power amplifier) in the radio could be burnt out. I had that happen to one of my radios when I accidentally ran it with the wrong type of antenna connector, so the power reflected back into the radio and burned out the PA.

Cheers, Tridge


Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1040
Bok svim znalcima ovdje
Imam jedan problem,a tiće se 433MHz radija koji koristim za spajanje APM2 (Arducopter) na laptop(ground station) te za očitanje telemetrije I svega ostaloga što se na letjelici događa...
dakle taj radio ne koristi se za upravljanje letjelicom(iako I to je moguće putem Misson planera na lapu).

možda blesavo pitanje,
ali kada jednom podesiš model (ma i da ga podešavaš svaki puta)
ne buš to radio na 2km od sebe, mijenjao PIDove.
a pošto ne letiš preko waypointova nit mu zadaješ neke komande tim putem... već samo preko svoje stanice u rukama.
čemu potreba za time? tj u čemu je problem ako veza puca na nekoj udaljenosti...

podatke o modelu(naponi, amperi, udaljenost itd...) je vjerujem lakše pratiti preko ekrana na koji letiš preko OSD-a.
sumnjam da ti je od krucijalne važnosti 145 parametara na laptopu sa strane dok upravljaš modelom i loviš kadar?

ja ti posudim link kakav ekipa iz slavonije uspješno koristi, pa probaj i vidi jel ti problem samo u 433 ili ipak ne.
iako još ne letim putem toga,jako mi je primamljiva verzija za Android telephone tako da umjesto laptopa sam spojim telefon...a onda se na touch screen mogu zadavat waypointi u realnom vremenu,može se I ako sve drugo propadne reć multiju da dođe doma...a I ako se izgubi a radio još rad moš ga I nać..uglavnom želim isprobat sve što se nudi kad već imam tu mogućnost..stvarno sam se navikao da imam mission planer sa sobom,to mi je ko dio multija..
Tu malo tip pokazuje što sve ima,a znam da nemaš vremena to gledat
Arduplane APM 2.5 & Mission Planner Overview
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1041
Osobno nisam baš ljubitelj rssi podatka posebno ako uređaj nije iskalibrira.
Praktično me zanima udaljenost na kojoj puca link.


Odg: SD team testiranja

Reply #1042
Malo testiranja novoga osd-a s HK-a.
Model po 22 dolara cca28 grama težine .
Sve radi ok osim što još alt pokazuje bezveze.....
Šokre monitor koji si mi kupio u Matjaža sam pričvrstio na stanicu i mogu reći da je pilaaaa... :)
Večeras sam malo testirao range od video linka.Na predajnoj strani je boscam 200mw na 5.8ghz s tvorničkom štap antenom a na rc305 4 zavoja helix koji je prerađen sinoć.
Slika čista bez ispadanja na 700 metara,sutra po danu idem dalje...
Moram napraviti clowerleaf s 4 latice za predajnik i rezultati bi trebali biti puno bolji. :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1043
Taj OSD radi tak-tak, imao sam ga, nista posebno ozbiljno i precizno ali za te novce je ok, i ja sam malo radio da ne ispadne da sam se ulijenio  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1044
Meni treba samo par stvari i to napon batt, brzina, i alt.
Izabran zbog male mase ali slijedeći osd koji ću uzeti biti će naza v2 s mini osd +mali zen.... ;D

Imaš kakav savijet kako naštelati da pokazuje visinu kako treba.....

Odg: SD team testiranja

Reply #1045
Malo testiranja novoga osd-a s HK-a.
Model po 22 dolara cca28 grama težine .
Sve radi ok osim što još alt pokazuje bezveze.....
Šokre monitor koji si mi kupio u Matjaža sam pričvrstio na stanicu i mogu reći da je pilaaaa... :)

O kom monitoru je riječ?
Multirotor FTW!


 

Odg: SD team testiranja

Reply #1047
Taj OSD radi tak-tak, imao sam ga, nista posebno ozbiljno i precizno ali za te novce je ok, i ja sam malo radio da ne ispadne da sam se ulijenio  :D
a nije li te strah malo imat tak izložene reglere nakn zadnje havarije?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1048
Meni treba samo par stvari i to napon batt, brzina, i alt.
Izabran zbog male mase ali slijedeći osd koji ću uzeti biti će naza v2 s mini osd +mali zen.... ;D

Imaš kakav savijet kako naštelati da pokazuje visinu kako treba.....

Ovo bi moglo bit riješenje  :)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29798__Mini_OSD_System_w_GPS_Module.html

Imaš na listi za download Mini OSD Reflash Directions pa pogledaj malo, uglavnom trebalo bi ga fleshat  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1049
Taj OSD radi tak-tak, imao sam ga, nista posebno ozbiljno i precizno ali za te novce je ok, i ja sam malo radio da ne ispadne da sam se ulijenio  :D
a nije li te strah malo imat tak izložene reglere nakn zadnje havarije?

Ovo je 100gramski frejm - nemam ih gdje dalje staviti  :)
Alu pločica koja inaće hladi MOSFET-e je pritegnuta vijcima s upuštenom glavom u sami krak, korištena je i pasta za odvođenje topline, zatim je na to stavljena termovodljiva folija (koja je i inaće u ESC-u) na koju naliježu MOSFET-i. Preko svega toga dolazi termobužir. Prilikom pada nikad neznaš šta može dobit po tamburi, ovo zadnji put je bila sva elektronika otvorena pa nije ništa dobilo jer su ruke svojim savijanjem i lomljenjem amortizirale udarac za ostalo, da sam ESC-e stavio s donje strane kraka tada bi bili mnogo više izloženi i pitanje kako bi prošli na ovakvom padu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis