Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341672 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1275
@francy jos trazim sponzora za gensace 16000, ta bi mi skroz stimala
moze i sponzor za 1 kg panasonic i to mi isto stima

No tesko je i posuditi takvu bateriju samo za probu, ni 8000, 10000 i sl nema u blizini,
da ne govorim da i proizvodjac ne daje tocne podatke za tezinu.

2 x 5000 test od 40 min aktivnog FPV je omogucio Duje i zahvaljuljuci dobrim rezultatima smo kupili jos takvih.

sto se tice izdrzljivosti sve je izdrzalo 2 x 8000 4s preko 1.5 kg baterija, vjetar je dodatno odmagao.


Odg: SD team testiranja

Reply #1276
Nakon 21minute aktivnoga leta upucao u batke 9000mah..... ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #1277
Baš gledam GENS ACE.de stranicu. Da li je tko kupovao od njih. Koliko brzo dolaze baterije ( piše 2-3 dana ? ).
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1278
Baš gledam GENS ACE.de stranicu. Da li je tko kupovao od njih. Koliko brzo dolaze baterije ( piše 2-3 dana ? ).

Ja sam naručio, za HR ide DPD-om, prilikom narudžbe ne obračunava se porez (njihov) nego kad uđe u HR obračunava se od te zemlje, dakle bez obzira što smo u EU, 2-3 dana je Njemačka ili Austirja, evo kod mene nakon što sam naručio trebalo im je 3 dana da spakiraju i pošalju, zatim 5 dana da se dovuče do ZG i tu sad stoji 1 dan, vjerovatno nastavak slijedi slijedeči tjedan.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1279
Živio Mario , sviđa mi se ovaj Tvoj ''CRANE DESIGN''..... i pitanje:Je li plaćaš manekena Makija za ove noćne testove batki ?.... :D ;D..Pozdrav obojici fm Split.

 :) :)

Hvala za "maneken" odmah se osjecam vitkije.

Odem nesto provjeriti na ReadymadeRC a oni jos vrte ponekad moj video, definitivno jedna od najboljih trgovina za FPV opremu.

http://www.youtube.com/watch?v=W_qBOZvpluI



Odg: SD team testiranja

Reply #1280
Molim Te javi koliko te na kraju sve košta..  :(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team testiranja

Reply #1281
Ja osobno baš i ne preferiram gensice jer su mi malo preskupe za igru. :)
I s ostalima dobijam dobre rezultate tako da ću ostati na njima.
Do sada za strojeve ispod 3kg ukupne težine na 4s zipy 5000 mah 20c i 30c po meni best buy.....


Odg: SD team testiranja

Reply #1283
Ja osobno baš i ne preferiram gensice jer su mi malo preskupe za igru. :)
I s ostalima dobijam dobre rezultate tako da ću ostati na njima.
Do sada za strojeve ispod 3kg ukupne težine na 4s zipy 5000 mah 20c i 30c po meni best buy.....


Uspoređujem najbliže što sam našao
http://www.gensace.de/lipo-battery/multi-rotor-helis-lipo/gens-ace-2700mah-11-1v-25c-3s1p-lipo-battery-pack-with-xt60-plug-for-dji-phantom.html 33,88 USD ( 24,36 EUR) - 185 kn


https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29267__ZIPPY_Flightmax_2650mAh_3S1P_20C_UK_Warehouse_.html  14,64 USD - 80 kn


Stvarno cijena GENSACE je previše skuplja. Ali težina je manja 212/195 u odnosu na ZIPPY


Treba skontat poštarinu i ostala beriva lijepoj njihovoj..
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team testiranja

Reply #1284
Najevidentnija razlika je što kad letiš sa zippy-em jedno 10-15min i ima još fore bar za 7-8min još i onda ga kreneš stiskat po gasu odmah upadne u alarm, dok kod gensica - prožvaču tu potrošnju za doručak i ispljunu van sve na motore, također potvrđeno je da gensice mnogo manje blesiraju kompas. Ja nikad sa ovim ostalim baterijama nisam bio zadovoljan (loša sreča očito) ili jedna čelija uvijek počme dosta ronit prije nego ostale, a najčešče balansiranost čelija katastrofa - pa onda svako punjenje s balansiranjem čelija traje cijelu vječnost. Kod gensica ako ih ne praznite jako duboko balansiranje je dovoljno radit svakih 10 punjenja - nema jednostavno potrebe - čelije su jednostavno dobro uparene. Cijena je jedini minus, ali ima i daleko skupljih baterija (maxamps) a ne rade toliko bolje od gensica toliko koliko su skuplje, htio sam probat i hyperion ali to je nemoguča misija za nabavit, uvijek odmah planu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis



Odg: SD team testiranja

Reply #1287
Mogu samo reći da su vrijedile tog novca. Odlično su držale voltažu i trpjele brza punjenja. Bile su popularne i kod helikopteraša.  
 
lp
Toni 

Odg: SD team testiranja

Reply #1288
Hyperionke vrijede svakog centa... i u tom smislu su jeftinije od bilo kojeg branda sa HK (osim Polyquest).
To je ozbiljan proizvod i ja ne shvaćam kako one stare 5 godina imaju bolja svojstva od batki sa HK bilo novih ili starijih istog kapaciteta: evo primjer: hyperion 2S1100mAh 35 C stare 5 godina = 10 do 11 miliohma IR; Rhino 2S1050mAh 40 C stare 3 god = 15-16 miliohma IR.  To je tako za sve koje imam.
Damir

E, da, mogu se nabaviti i ovdje: windrider.com.hk

Odg: SD team testiranja

Reply #1289
Quote
Najevidentnija razlika je što kad letiš sa zippy-em jedno 10-15min i ima još fore bar za 7-8min još i onda ga kreneš stiskat po gasu odmah upadne u alarm, dok kod gensica - prožvaču tu potrošnju za doručak i ispljunu van sve na motore, također potvrđeno je da gensice mnogo manje blesiraju kompas.

Naravno da ima boljih batki od zipica i turnigy.......Po svim karakteristikama je gensica bolja od spomenutih......ali ja osobno kada letim letim gotovo isto a za puno manje novaca.
Baš zato sam i stavio podatak da sam u 2 batke od 5000mah 30c upucao 9007mah a na okti od 2 batke 8000mah 30c upucali 14900mah....što znači da smo napunili preporučenih 80% ukupnoga kapaciteta...
Turnigy batke 4s 2650mah 20c koje koštaju oko 20dolara,letim u paru na y6 i do sada imaju preko 250 ciklusa svaka poslije leta upucam u njih oko 2100mah što je za njihovu cijenu mali pad....