Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341633 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1650
Uskoro šokre.... :)
Još je regrutacija novih pripadnika u tijeku..... ;D


Odg: SD team testiranja

Reply #1652
Maki pari mi se  da odlično  leti....
Ova kiša me natjerala u podrum pa je x8 lf na stolu.....polako se završava... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1653
Marko , poznati izbačaj modela ''By D''...Čestitam...čekam snimke sa kamerom... ;) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team testiranja

Reply #1654
Upravo stigao aris3000 za x8 lf i 10x5 graupneri za x8...Duje brži si od poskoka... ;D popodne naručio iz kopterworksa navečer stiglo....

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1656
Evo jos jedan dokaz vrhunske kvalitete 4tm antene.
Uskoro ide 4tm antena i na rotor i ocekujem prebacivanje 9km.

http://www.youtube.com/watch?v=reV3VBLfOEw

Slika je u stvarnosti jos bolja, nesto youtube degradira, malo sam smanji kvalitetu snimke DVR snimaca da se ne zblesa.

Odg: SD team testiranja

Reply #1657
Hvala na pohvalama..... :)

Quote
Malo se snimalo i na sljemenu!
Odličan događaj za snimke iz zraka... :) k tome još u šumi na brdu uz hrpu raznih predajnika na tornju gdje se prže kilowati eirp-a-dokaz je da ti cijeli stroj radi odlično (ne samo antene).

Quote
ocekujem prebacivanje 9km.
Fantastičan rezultat maki s 600mw na rotoru.....iako može to još puno...puno dalje....samo da ova kiša prođe dolazim da poletimo x8 lf....

Odg: SD team testiranja

Reply #1658
Malo se snimalo i na sljemenu! Marijeve antene rade provjereno i skidam kapu za kvalitetu!


www.youtube.com/watch?v=7UuXfNiL1dM


Moram se malo našalit pa reči da ako si i svoj stroj sastavio tj. polemio kao što si i g. Valentiću, ja bi ga držao podalje od ljudi i skupocijenih automobila  :)
Naravno da si ga sastavljao "kao sebi" - to i je bit tog hobija i to "kao sebi" nemožeš kupiti nikakvim novcima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1659
Preporuka za oznacavanje modela,
ne kosta nista a moze pomoci.


Odg: SD team testiranja

Reply #1660
Pratim rezultate s testiranja Talona i izgleda mi super, bravo Marko sad si me podsjetio da sam ja isto mislio na svoje koptere stavit natpis s podacima, sve sad ću pa nikako i zaboravi se a zlu netrebalo.

Uz ovakvo vrijeme vani rekreaciju se treba potražit unutar kuće, trčanje po kući s gimbalom u ruci je jedna od mnogobrojnih mogučnosti. Što bi žena rekla na to, pa zar nemaš pametnijeg posla?  :)
http://www.youtube.com/watch?v=zBcMLWHtOi0
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1661
Evo jedna kratka recenzija ARRIS CM3000 Gopro Hero3 3-Axis Brushless Motor Gimbala:
Po meni jako korektan gimbal u svim aspektima, lijepo izrezani dijelovi od krabona jamče malu masu a dostatnu čvrstoču, sve se lijepo uklapa prilikom sklapanja, pitch nema osnovu s druge strane kamere (ležaj) ali to i nije potrebno kod tako laganih kamera kao što je hero3, no ipak ako pitch motor ima lufta (moj slučaj) najbolje ga je malo dotegnit pomicanjem osovine. Nakon što se sve dobro sklopi i uštima gimbal radi besprijekorno i bez kamere, motori su dobro pogođeni i sve radi uz nisku potrošnju cca 300mA pa i manje. Uz malo lemljenja može se i snop žica koji ide prema kontroleru svesti na minimum, konkretno u ovom slučaju je trebalo upravljati samo sa tilt (pitch) i pan (yaw), umjesta 2 zalemljena servo kabla dovoljan je jedan, dakle crna masa, crvena signal za pitch i bijela signal za yaw, dakle trožilni servo kabl koji se na strani recivera grana u Y, u jedan servo konektor idu crna i crvena to se ukapča u kanal koji je dodjeljen za pitch a bijela ide u drugi servo konektor koji se ukapča u kanal dodjeljen za yaw kontrolu, također koristio sam i drugi servo kabl koji ide na kameru, također 3 žice dovolje na sve, crna masa zajednička, crvena +5V s posebnog BEC-a smještenog u frejmu koptera - to se koristi za napajanje hero3 kamere i bijela za video signal. Sve ukupno 2 trožilna kabla i jedan dvožilni (napajanje AlexMos ploče), da se uredno složit a i da ne ometa yaw motor u radu.

http://www.youtube.com/watch?v=5Y9CKFwQ15Y
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1662
hehe onda ide i odgovor na salu  ;D
moj stroj mu bar nije odletio  :P :D ;)
prezadovoljan sam 4tm radi savrsene antene marko pak obara rekorde a zamislite prije god dana jedva se dalo postenog gimbala slozit i sve je bilo brutalno skupo danas se svega da nac za relativno ok novce a radi savrseno..skidam kapu!

Odg: SD team testiranja

Reply #1663
odlično.....
zar su potrebne I sajle I gumice...stvarno si temeljit
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.