Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341660 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2100
Kod temperatura u plusu s 2 batke 4s 5000mah 20c koje imaju oko 300-tinjak ciklusa, na rotoru imam s mini x8 oko 15min u zraku....
Kod punjenja ih napuni oko 4600mah svaku...


Danas na -9 stupnjeva let je trajao oko 6,30minuta a napunio sam ih s 3153mah svaku...


Napravio sam nekoliko letova i rezultati su bili podjednaki...
Prvi let sam namjerno odmah s sobne temperature poletio u zrak (nije pametno  ???  ) i nije bilo nikakvih problema naza v2 i frsky rade super...
Druge letove sam x8 temperirao oko 30-tak min prije leta..... sve prošlo bez znakova ludovanja gospođe Naze v2  ;D


Zanimljiv je bio test kada sam ohladio  x8 i 9xr s frsky na -9 stupnjeva a odmah po polijetanju sam x8 zaključao u gps modu ispred kuće, dok sam ja s stanicom uletio u kuću  pokraj kamina na +27...
Zanimalo me ima li frsky  temperaturni drift odnosno hoće li biti problema.......NEMA.


Slijedi test s drugim batkam radi usporedbe...

Odg: SD team testiranja

Reply #2101
Imam istu kombinaciju i ja- turnigy 9x+frsky+naza v2 i u slav brodu testirano jucer i danas... Nikakvih problema nisam imao osim baterije od 5000 mah su mi trajale upola krace oko 10 min leta a po toplom 20 drze. Letio helic 450, quad i zagi...sve 5...


Odg: SD team testiranja

Reply #2103
Kod temperatura u plusu s 2 batke 4s 5000mah 20c koje imaju oko 300-tinjak ciklusa, na rotoru imam s mini x8 oko 15min u zraku....
Kod punjenja ih napuni oko 4600mah svaku...


Danas na -9 stupnjeva let je trajao oko 6,30minuta a napunio sam ih s 3153mah svaku...


Napravio sam nekoliko letova i rezultati su bili podjednaki...
Prvi let sam namjerno odmah s sobne temperature poletio u zrak (nije pametno  ???  ) i nije bilo nikakvih problema naza v2 i frsky rade super...
Druge letove sam x8 temperirao oko 30-tak min prije leta..... sve prošlo bez znakova ludovanja gospođe Naze v2  ;D


Zanimljiv je bio test kada sam ohladio  x8 i 9xr s frsky na -9 stupnjeva a odmah po polijetanju sam x8 zaključao u gps modu ispred kuće, dok sam ja s stanicom uletio u kuću  pokraj kamina na +27...
Zanimalo me ima li frsky  temperaturni drift odnosno hoće li biti problema.......NEMA.


Slijedi test s drugim batkam radi usporedbe...

Ja sam isto sve živo testirao na -8, prvo sam ostavio da se sva oprema i puna tattu 6750mAh 4S ohladi na tu temperaturu, tada sam sve uključio i letio ravno 15min do alarma na 3,6V po čeliji, apsolutno sve je radilo kako treba (osim što se smrznuo display na futabi pa je imao neki ghosting na zaslonu od pola sekunde dok se poslože kristali), tada sam drugi let obavio sa drugom punom istom takvom baterijom ali sa sobne temperature i tu nije zabilježen gotovo nikakav gubitak FT-a (najviše jedna min), uredno sletio na 21 min pri 3,6V po čeliji (pod teretom), zaključak: unutarnji otpor baterije se drastično povečava sa smanjenjem temperature, valjda elektroni teže pronalaze put do elektroda i teže je oslobodit navedeni kapacitet, ali moglo bi se tumačiti kao i smanjenjem C-a baterije, u svakom slučaju letenje sa DJI tehnologijom ide bez problema na tako niskim temperaturama, a što se tiče baterije, jednostavno takva je priroda litij polimera, zagrijana baterija će dati kud i kamo bolji rezultat, bilo štetno ili ne.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: SD team testiranja

Reply #2105
Odlično, vidim i kod vas se pucalo na sve strane, također i od mene Sretna Nova Godina i sve naj naj!
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: SD team testiranja

Reply #2107
ovo je idealno za nočnu jurnjavu kroz Cerić  ;D ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #2108
Bude bude Šokre i to uskoro s multijem (novim malcem) i avijonom.... :)
Kamara je odlična ima izvrsnu osjetljivost... ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #2109
probao sa svojom raketom ( taranis+ezuhf  - x8 wookong - nex5 - gens ace baterije ) na -12 .... i zakljucio da je razlika neprimjetna.. mozda isto kao da je malo vjetrovitije u normalnim temperaturama  .. cca 18min ..


jedino mi prsti odrvene  :D ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: SD team testiranja

Reply #2110

Odličan rezultat....

Bolje batke pa je i rezultat bolji.
Batke koje sam gore spomenuo imaju nekoliko stotina ciklusa i stare su 2.godine (nikada nisu bile u storage modu) komad je oko 35 dolara pa je rezultat ok.


Gensice i tatu su stvarno najbolje (imam par komada) ali meni nekako puuuno novaca.
Ali nekada se nemože bez njih.... :)


Koliko ti stroj vuče A u lebdenju?

Odg: SD team testiranja

Reply #2111
nemogu ti sa sigurno to reci jer nemam telemetriju  , imam samo dji.ov osd pa pratim napon ...


a neki prosjek mozes racunski doboto ako uzmes parametre da u 18 min trosim 18700mAh (to znam po ciklusu punjenja) a RTF masa je 7,87 kg


znaci nekih 55A ako se ne varam .. ili ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: SD team testiranja

Reply #2112
Račun kaže oko 55-57A vjerojatno na 6s..
Moj mali x8 rtf 2950 grama 40A na 4s... letim s dvije 4s 4000mah 20c ili 2x5000mah 20c

Odg: SD team testiranja

Reply #2113
probao sam dosta kombinacija  , i ternutno mi je ova najbolja , na 5s letim ...


za neke bolje rezultate bi trebalo dosta vise novcica iskrcati , a nemam neke potrebe...
dx9-xd8-gobac630

Odg: SD team testiranja

Reply #2114
Potpisujem.....