Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 62001 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #270
Decki su koristili samsungove tablete tak da je android. Onda je vjerovatno to sto kazes. Ima neki help da im sugeriram. A znam da nemres usporedjivati letenje mini quadova sa ovim , ali vozio sam i fantoma od frenda i on mi je nekako bio puno bolji na palicama. Npr na inspire mi je Yaw najlosiji, odvratno je spor i cijeli quad ima te neke nagle trzaje i cista mira. Ok kuzim lovis mirnije kadrove ali imas troosni gimbal i kaj nije svrha da nekad snimis brzi snimak sa takvim gimbal da ti napokon propeleri i noge ne ulaze u kadar. Stroj izgleda impresivno , ali mislim da je to puno para za njega. U ovom slucaju ga je kupila neka firma koji bi ga uzela da je i duplo skuplji.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #271
ma znas kaj ja mislim da ga treba malo tweaknut samo ;)
ko i kod mini quada.. moze bit trom do bili ak hoces, a moze i zivahan... tak da malo stelanja i radi kako kome pase ;)

inace ja sam na njemu gledao hd sliku normalno lag opce nisam primjetio...  slika na 7" monitor s hdmi ulazom

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #272
Jesi siguran da oni u aplikaciji nisu nariktali svoje gainove, expo i sve, jer tamo mozes podesiti apsolutno SVE. Mozda zato tako blesavo leti.


Sto se tice samsunga, oni koriste uredaj koji uopce nije podrzan, tako da podrsku niti od DJI nece dobiti. Te stvari radi perfektno na IOS-u tako je jednostavno zbog cinjenicnog stanja, em DJI obozava Apple koji im i jest uzor em onaj ko je developer znaci sto je to napraviti stabilan app za iOS, a sto za android, android je divlji zapad.

Ja bi im savjetovao za probu da negdje posude iPad Air 2 ili iPhone 6+, i probaju sa njima. Ako i tada trza do neceg drugiog je.

Ako zele pokusati to izgurati na samsung tabletu neka naprave full celan install tableta sa tvornickim postavkama, neka instaliraju aplikaciju sa DJI linka ( http://www.dji.com/product/inspire-1/download ), a ne iz google play storea. Nakon toga neka na tablet instaliraju aplikaciju za kontolu resursa ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.zapper&hl=hr ) te sa njom poubijaju apsolutno sve procese koji se u pozadini vrte na tabletu. Naravno sve osim DJI Pilot App.
U DJI Pilot App neka iskljuce video cache, neka ugase map caching privremeno i neka na kvaliteti video linka umjesto na automatic odu na kvalitetu manualnu i stave na najmanje. Pa nek probaju vidjeti da li radi glatko. Ekipi vecinom ne radi.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #273
Edit: 6mj poslije vidim da je netko jako pametan obrisao svoj post. Valjda da se ne bruka. :)
Steta sto nisam quotao koju glupost je nadrobio...
Moj reply ostaje dole netaknut.

________________
jedriličari su isto odletili jedan krug nedavno, i vele da jako loše lovi termiku,
oni s brodićima na jedra vele da ga ne nosi vjetar kako su navikli ploviti svoje modele, loše iskoristi vjetar...

tako da svaki model ti ima svoju primjenu i kupca,
drži se ti warbirda ako ti je do toga,
a oni koji kupe inspirea znaju dobro zašto su ga kupili.


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #275
@Toni ,   :D :D :D ;D ;D ;D ...ovo cerekanje je za ''neprijatelje''....a za ljubitelje  8) ...
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #276
Pravi stroj nema šta ....radi kao sat...kamera ubija koliko je dobra u to malo mjesta i grama....da imam love bio bi u prtljažniku sigurno....

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #277
Koliko različitih mišljenja ima oko tog stroja, jedni tvrde da je loš jedni ga dižu u nebesa, ali iskreno ja bi ga kupio da imam para za tako nešta. jedino opet pitanje legalnosti u našoj rh... nek izbace tu kameru i gimbal za wookonga odma kupujem i kačim na svoj x8mini...

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #278
Opuštajuće :)


Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #279
Dobro je da ima različitih pogleda pa samim tim i mišljenja. Imao sam čast vidjeti to uživo pa i letjeti nekoliko puta i moram priznati da je letenje tom spravom opuštanje kao i video iz postova prije... ;)
Naravno da zakonsku regulativu treba poštovati ali ona ne utječe na to da je stroj odličan.
Moja skromna znanja iz toga područja nisu etalon za druge ali eto to je moje skromno mišljenje...

E da, kako i sam gradim takove naprave, mogućnost kupnje te kamere posebno, bi me razveselila......

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #280
Nakon one mistike još jedan zanimljiv video. Ekipa je masovno prelazila na Sonya ali DJI je očito odlučio biti solo igrač u kompletnoj priči.

https://www.youtube.com/watch?v=MQrqmrgKGAs

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #281
pa ko more ceci da to ni predivno ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #282
DJI je definitivno odlucio pokazati zube i reci tko je glavni u zracnom svjetu za snimatelje i fotografe. ;D
svaka čast :)


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #284
Fora je sto tamo, eto, smiju letiti po noci. Nek dobiju kod nas sa Inspire dozvolu za nocni let u gradu  :D