Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110352 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #195
točno, moja 'pandorina kutijica' kako ju zovem se ovih dana prošetala po par lokacija,
svi nešto flešaju te reglere na simonk firmware  ;) 
( s njom se fleša i HK GPS osd na bolju verziju, KK pločica, regleri, multiwii i tko zna što sve još ne, kada je to sve arduino platforma  ;D )

javi se pa ju pokupiš kod mene na poslu a vratiš drugi dan, nema frke.
samo flešanje traje oko 3 sekunde po regleru.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #196
Izvrsno!

Probat ću, prvo ću spojit gimbal na Nazine outpute (tu ne očekujem neko cvijeće, ali vidim da nekima radi OK, ne baš najbolje ali ajmo reći OK za prvu ruku), a kasnije ću flešat KK 2. Ak netko u ZG ima programator, nek se javi pa da to isflešamo za pivu.
Da li postoji shema da spojim BEC na 7.2V ili bar 6V a da ne skurim board?

KK2 treba do 6v na M1, nije potvrdjeno za vise, vidim da si pitao na HK, ako imas jace servace mislim da moras odvojiti signal od napajanja,pa signal s board a struju sta vec imas od baterije do hv ubeca, no struja nije bas moje podrucje, probaj pitati na
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1675613,
pregledaj i plocicu ako je doista M2-M8 paraleno a ne ide ta struja dalje mozes onda 7.2v spojiti na m2-m8 ali nisam siguran a steta da skuris.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #197
Ekran varijante,
DVD Player,
auto radio s Ekranom.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #198
Nadam se da ti ne smeta što ti gnojim po threadu, možemo odvojit ako želiš

Uglavnom, izgleda da ništa od MWC-a na gimbalu, evo zašto:

MultiWii in Gimbal mode

To se događa zbog:

Quote
It is normal to react like this, here is why:

The horizon is predicted after the X-Y-Z acceleration component, so when acc z=250, X-0, Y=0, it think it is perfectly straight.
But moving lef-right produce an LATERAL ACCELERATION witch distorts the gravitation vector. (the same effect is shown when looping with a glas of water in the plane cockpit without spilling it)
So the "new" resultant gravitation vertor formed by composing the two acceleration is took like reference for horizon, and for this reason, the horizon is distorted.
Conclusion: it's just the algorithm witch is based on Gravity vector.
MAK Zapad


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #200
ej pitanje  :)
posto imas x666 frame slican kao moj x525 di montiras gopro?
moze neka slikica

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #201
Ispod gopro stavim spuzvicu od KK2 omota, dobro upija vibracije, i spuzvicu od poklopca izmedju baterije i gopro,
tako da gopro nigdje nije direkt u kontaktu s okvirom.

Probao sam i silikonske amortizere iz starog cd roma ali je KK2 spuzvica bolja.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #202
Danas sam malo letio i skuzio da KK2 s vremenom ispadne iz kalibracije,
trimovao sam na stanici iako u meniju je vec podeseno 0, otklon je bio dosta veliki 23,
ponovo sam calibrirao pa cu vidjeti, nakon trimanja je opet stajao u mjestu i letio kako spada.

No mozda je i turnigy malo kriv, otkloni od 0 u tx meniju su veci nego na drugim stanicama.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #203
turnigy zna imati drukčiji signal na RXu svaki puta kada spojiš batku,
to se dobro vidi u GUI na multiwiiu recimo,
1500 je sredina, i toliko treba biti kada sve poštelaš i palica je u sredini,
i tako radi ok,

dok ne ugasiš stanicu i rx, pa upališ ponovno, onda dobiješ npr 1505 ili 1493,
pa poštelaš opet na 1500 i onda ugasiš, upališ, i opet.. no uglavnom pliva oko +/-10us ne više.

za provjeru sam spojio hitec RX jer samo to sam imao pored sebe, nema plivanja. kao i vjerujem bilo koji drugi malo kvalitetniji(MPX,futaba,spektrum itd).

nisam imao vremena ulaziti u dubinu problematike, jel kriva stanica i pot na palici, ili prijemnik ili što..
ovisno o tome što je krivac, možda se može stanje popraviti drugim modulom, boljim, što dosta ljudi i stavlja

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #204
turnigy zna imati drukčiji signal na RXu svaki puta kada spojiš batku,
to se dobro vidi u GUI na multiwiiu recimo,
1500 je sredina, i toliko treba biti kada sve poštelaš i palica je u sredini,
i tako radi ok,

dok ne ugasiš stanicu i rx, pa upališ ponovno, onda dobiješ npr 1505 ili 1493,
pa poštelaš opet na 1500 i onda ugasiš, upališ, i opet.. no uglavnom pliva oko +/-10us ne više.

za provjeru sam spojio hitec RX jer samo to sam imao pored sebe, nema plivanja. kao i vjerujem bilo koji drugi malo kvalitetniji(MPX,futaba,spektrum itd).

nisam imao vremena ulaziti u dubinu problematike, jel kriva stanica i pot na palici, ili prijemnik ili što..
ovisno o tome što je krivac, možda se može stanje popraviti drugim modulom, boljim, što dosta ljudi i stavlja

Vec sam navikao provjeriti tx na KK2 i uvijek ima malo odsupanja -1 +1, mislim da cak ovisi i o temperaturi.
Bolja stanica je vec duze u planu ali nije prioritet, gledao sam i frsky modul ali do FPV nije bilo neke stvarne potrebe, mozda failsafe ali
toliko toga je moglo otici u letu a gubitak signala je bio manje izgledan.
Nije ni ovo neki stvaran problem, ali sam prvo krivio quad, pomicao bateriju, na kraju potrimao, a i KK2 je dodao u firmware trim jer im zna odstupati od calibracije, tj 2 trima rx trim i self level trim.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #205
Ispod gopro stavim spuzvicu od KK2 omota, dobro upija vibracije, i spuzvicu od poklopca izmedju baterije i gopro,
tako da gopro nigdje nije direkt u kontaktu s okvirom.

Probao sam i silikonske amortizere iz starog cd roma ali je KK2 spuzvica bolja.

thx  ;)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #206
@srepfler
dali kad das rudder lijevo ili desno ti quad id gore ili se fino u mjestu vrti oko svoje osi

vec tjedan dana i nikako da to ustimam  >:(



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #209
@srepfler
dali kad das rudder lijevo ili desno ti quad id gore ili se fino u mjestu vrti oko svoje osi

vec tjedan dana i nikako da to ustimam  >:(

Fino u mjestu se vrti.

 ja to nemogu namjestit da ga jebes
neznam vise sta da probam

jesi probao sve ovo, i ono zadnje?

Probaj onda redom
 - dodatna tezina, najbolje jos jedna baterija ali i tezina buduce kamere ne skodi.
 - na stanici smanji rudder D/R dok ne prestane dodavati gas
 - stick scaling RUDDER smanji
 - ako imas manje elise
 - u mixeru mozes smanjiti koliko % gasa smije koristiti za rudd pa smanjiti ( ovo bolje ne ako ne moras)