Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 109761 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #390
Nabavio sam Blueline 30A reglere sa HK, htio bi ga ga flashat na simonik, jek ima kakav tutorial kako to odraditi, usb kabel cu nabaviti

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #391
Nabavio sam Blueline 30A reglere sa HK, htio bi ga ga flashat na simonik, jek ima kakav tutorial kako to odraditi, usb kabel cu nabaviti

Rasjeces malo foliju na ESC da mozes prici procesoru, mozes i sve skinuti ako imas heatshrink novi za staviti, ovako kad rasjeces mozes vratiti i izolirkom ucvrstiti.

na pc kkflashtool ( isti kao i za programiranje KK2 plocice), drajver instaliran
http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool

spojis kabl na programator i na pc
prislonis na pinove njezno i pazis da stimaju
imas mali crveni marker i kruzic na atmelu za koji cosak
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1513678
( ovaj thread bi trebalo dobro prouciti)
mozes provjeriti s prilozenom slikom

na programu izaberes firmware za svoje
za blueseries 30A biras BS-NFET 30.9 verzija, imas i reverse verziju

postoje i samo BS varijante koje nisu all n-fet razliku je malo teze uociti, moji su svi bili all nfet

prislonis na proc kabl, napravi mali bip kao da spojis usb uredjaj
kliknes flash
nesto vrti i napise ok
ako ne uspije bude crveno i samo pokusaj nanovo

ESC flashiran

poslije samo th range, drugih opcija vise nemas

ima mogucih problema s drajverom i javom ali to su detalji kkflash programa
ako si uspjesno flasho KK2 ici ce i ovo

sretno


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #392
Nisam nikad flashao nesto sto ima veze sa multirotorima , samo satelitske prijemnike. Hmm jedino me frka da nesto ne skurim jer neda mi se cekat opet kinesku postu na konjima I onda nista od letenja sljedecih mjesec dana. A nista posudit cu kabel od frenda pa ruski rulet. Hvala na objasnjenju

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #393
Nisam nikad flashao nesto sto ima veze sa multirotorima , samo satelitske prijemnike. Hmm jedino me frka da nesto ne skurim jer neda mi se cekat opet kinesku postu na konjima I onda nista od letenja sljedecih mjesec dana. A nista posudit cu kabel od frenda pa ruski rulet. Hvala na objasnjenju

BS stock firmware je dovoljno dobar za normalno letenje, ako nemas viska ESC ne moras odmah riskirati, ja sam prvo probao na rezervnom.
No lakse je podesiti s Simon jer podnosi skoro sve brojeve na KK2.
KK2 je preporucljivo flashati na 1.5.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #394
KK2 mi je vec sa 1.5 firmwareom, nabavio sam frame kopiju discovery-a, mislim da ce biti ok, posto na HK nije bilo NTM motora nabavio sam RC Timerove motore HP2212-880KV i sa 10x4.5 carbon propovima mislim da ce biti ok kombinacija. Nista ostavit cu ovako reglera, ako netko u ZG zna ih flashat nek se javi

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #395
Hm malo se letilo pritom se malo brže sletilo :o i to nekoliko puta :) zaredom.
Svaka se škola plaća kažu....evo par slija
Kod dizajna booma moram ovu izglodanu rupu ispod motora smanjiti ili uopće ne glodati jer je to najslabija točka.
Iako kada se sjetim sletanja na tu stranu s cca 5metara visine u skoro punom gasu na betosku ogradu dobro još i izgleda.
Još sam uočio ma centralnim pločicama neke slabosti što ću pokušati otkloniti na slijedećem modelu.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #396
Još nekoliko pogrešaka koje ću ispraviti na slijedećem :(

Centralnu pločicu sam izrezao po dxf file direktno kako sam skinuo s neta pa su dimenzije takove kao na slici.Nedostatak istih je nedovoljna čvrstoća odnosno kada se optereti s malo tereta ista se uvija.Raspored rupa za vijke nije simetričan boom-u niti kk2 pločici pa se mora improvizirati.

Kao odstojnike sam koristio m3 matice preko kojih sam navukao termobuzir sto je lijepo obzirom na težinu-s druge strane mala dodirna površina m3 matice ne pruža dovoljno stabilnosti kao širi odstojnik od al cijevi 8x1mm. :o

Konektore sam u brzini postavio jedan uz drugog što je lijepo ali totalno nepraktično-vrlo nezgodno kod mijenjanja batki. :-[

KK2 pločicu sam učvrstio direktno na nosive vijke-možda sam trebao uporabiti gumene amortizirajuće vijke????? molim komentar....

Nije postavljena nikakva zaštita kk2 pločice odozgor što je kod prevrtanja opasno. :'(

Učim uz vas - slijedeća će biti bolja.... :)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #397
KK2 pločicu sam učvrstio direktno na nosive vijke-možda sam trebao uporabiti gumene amortizirajuće vijke????? molim komentar....

Nije postavljena nikakva zaštita kk2 pločice odozgor što je kod prevrtanja opasno. :'(


Gumeni vijci mogu samo pomoci, sto je quad s manje vibracija to je manje bitno, ja imam plasticne distancere.

Evo i ja sam malo experimentirao, bilo je dosta upita kako se quad ponasa sa vise tereta.

Stabilnost nije za vjerovati, mozda video malo docara.

Oni koji vole puno XT60 konektora ce doci na svoje. :) ( Mislim da sam na HEX rekorder po broju XT60)

Ima jos snage, tek sam malo presao sredinu s gasom.

http://www.youtube.com/watch?v=JdMiOj20trA


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #398
Lijep i dugačak let.  :)

4 3s baterije od 2200mah i ja planiram spajati paralelno na hexi pa me zanimaju iskustva ostalih.

Jučer sam opteretio quad s 550grama dodatno tereta i sasvim lijepo i stabilno leti.S 2 batke 3s 2200mah cca 9min i alarm na 3.6v.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #399
Možda je malo of topic ali da ne otvaram novu temu.
Samo info za sve, treba paziti kod kupnje al cijevi u našim trgovinama.
Nešto od cijevi sam uzeo u  baumaxu a nešto u pevecu za hexu pa sam vidio pri rezanju da nisu iste debljine.
Ok nije to ništa dapače bolje je jer je lakše a dovoljno čvrsto.
Inače za hexu režem 38cm dužine cijevi. :)


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #400
Ako ti nije daleko imas Strojopromet na Jankomiru, ja sam tamo uzeo 2m 15x15x1mm mislim, presmjesna cijena 25kn

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #401
Nije daleko 273km od Vinkovaca :)
 Ma išao u strojopromet u Osijek i imaju samo 15x15x1,5mm pa sam zato i glodao rupe da je malo olakšam.
Isto tako tražio sam inox navojnu šipku m3 po vinkovcima i okolici, našao tek u Osijeku.
Hvala za info budem angažirao neke prijatelje iz ZG. ;)


 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #403
Nabavio sam Blueline 30A reglere sa HK, htio bi ga ga flashat na simonik, jek ima kakav tutorial kako to odraditi, usb kabel cu nabaviti

Rasjeces malo foliju na ESC da mozes prici procesoru, mozes i sve skinuti ako imas heatshrink novi za staviti, ovako kad rasjeces mozes vratiti i izolirkom ucvrstiti.

na pc kkflashtool ( isti kao i za programiranje KK2 plocice), drajver instaliran
http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool

spojis kabl na programator i na pc
prislonis na pinove njezno i pazis da stimaju
imas mali crveni marker i kruzic na atmelu za koji cosak
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1513678
( ovaj thread bi trebalo dobro prouciti)
mozes provjeriti s prilozenom slikom

na programu izaberes firmware za svoje
za blueseries 30A biras BS-NFET 30.9 verzija, imas i reverse verziju

postoje i samo BS varijante koje nisu all n-fet razliku je malo teze uociti, moji su svi bili all nfet

prislonis na proc kabl, napravi mali bip kao da spojis usb uredjaj
kliknes flash
nesto vrti i napise ok
ako ne uspije bude crveno i samo pokusaj nanovo

ESC flashiran

poslije samo th range, drugih opcija vise nemas

ima mogucih problema s drajverom i javom ali to su detalji kkflash programa
ako si uspjesno flasho KK2 ici ce i ovo

sretno


kako skuzit razliku nfet?

ja imam blue series 30 a i trebao bi ih fleshat

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #404
Ako tko zna flashat blue series iz ZG, nek se javi da nabacimo neki deal