Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 109762 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #255
sto si na stanici ne namjestis timer

Jesam, ali nisam upalio jer sam podesavao self level pa sletim, promjenim pa ponovo,
inace buzzer uredno javi ali ovaj put se zblesao.

Trebalo bi svaki put kliknuti, ili er9x da broji samo kad je th,
ali vise volim buzzer, timer je okvirno jako ovisi kako vozis.

Kada stavim 2 set baterija trebao bi resetirati timer, er9x ima reset, a na obicnoj nisam nasao ( ugasim, pa upalim).

Nisam dobro provjerio da li ocitava kako treba, 1 od 100 se mozda zblesa, ali dogodi se.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #257
Napokon napravio range test s videom

prije sam testirao do 300-400 m i nije bilo vise ceste gdje sam mjerio i slika je bila odlicna.

Danas sam otisao do kraja Valpova, ostavio zenu s quadom i setao cestom.

550 m video

660 m stanica

u zraku na otvorenom vjerojatno bi bio bolji rezultat ali recimo da je do 500 m sigurna zona,
bitno je da mi slika prije pocne stekati nego signal.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #258

ali recimo da je do 500 m sigurna zona,
bitno je da mi slika prije pocne stekati nego signal.

heh, to svi kažu na početku.
za 30 sec pravocrtnog leta si izvan range-a.

Ako nemaš failsafe definitivno povečaj range ako misliš letjeti čisti fpv.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #259

ali recimo da je do 500 m sigurna zona,
bitno je da mi slika prije pocne stekati nego signal.

heh, to svi kažu na početku.
za 30 sec pravocrtnog leta si izvan range-a.

Ako nemaš failsafe definitivno povečaj range ako misliš letjeti čisti fpv.

Slazem se, nema failsafe, kad izgubi signal ode,
trebao bi ili frsky modul ( pisti kad gubi signal), ili
LRS rmilec jedino mi se ne svidja duzina antene receivera ( ne znam da li se smije savijati).

Cekam 9XR pa cu uzeti neko jaci modul za njega.

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #260
Bolje uzmi DX8 ima telemetriju, failsafe i sve te alarme, od alarma za slabi signal, napona baterije.... svega. A i sam znas posto su prijemnici  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #261
Bolje uzmi DX8 ima telemetriju, failsafe i sve te alarme, od alarma za slabi signal, napona baterije.... svega. A i sam znas posto su prijemnici  8)

Moram nabaviti bolji tx, ali nisam se jos ni na jednog definitivno odlucio, izmisljam mane, gledam egzotiku,
da nisi imao problema s svojom DX8 lakse bi se odlucio, mogao bi se oko bozica nagovoriti na novi tx.

Jednom fail head tracking, drugi nije modularan, treci nema zamjenske rx, u biti izmisljam sve su to dobri tx,
no kako vec imam 2 turnigya mogu cekati nesto sto ce mi bas zapeti za oko.

Malo malo naprave akciju pa spuste znacajno cijenu.

Hvala na preporuci.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #262
Koliko te cca kostao cijeli quad,full mi se svidja ovaj KK2 kontroler,strava  :D
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #263
Koliko te cca kostao cijeli quad,full mi se svidja ovaj KK2 kontroler,strava  :D

Vidi pod komponente, par postova prije,
plus baterije, rx, konektori, ...
nakupi se jos na postarinu i carinu ako zapne.

No ako se skrsi vecina djelova i dalje valja, sam okvir i nije tako skup ( dok ne dodas postarinu).

Ne volim zbrajati jer ispadne vise nego sam sebe uvjerio,
vecina komponenti je koje i inace koristim (NTM motori, blueseries, XT60 ...).

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #264
Vjerujem da si vidio link kojeg sam stavio na onaj test Futabe 7C na FPV, oko 4km sa stock antenom. Uzmi 8FG i miran si, izaći će i telemetrija za nju, vjerojatno s novim FW updateom. Spektrum ima loš link, na 1km stock 2.4 s FPV-om pada (testirao Žare iz ST), a i dosta su češći problemi s DX8i nego 8FG, da ne pričamo da je Futaba i fleksibilnija pri programiranju, super radi s Nazom (ako ju ikad kupiš, dobra je za štelanje gainova itd.), S-Bus je ludnica stvar, ima i kineskih prijemnika, 14 kanala (od toga 2 digitalna), jednostavno joj nijedna stanica u tom cjenovnom rangu nije niti blizu, pa čak nije niti fer uspoređivat 8FG s DX8 ili A9
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #265
Vjerujem da si vidio link kojeg sam stavio na onaj test Futabe 7C na FPV, oko 4km sa stock antenom. Uzmi 8FG i miran si, izaći će i telemetrija za nju, vjerojatno s novim FW updateom. Spektrum ima loš link, na 1km stock 2.4 s FPV-om pada (testirao Žare iz ST), a i dosta su češći problemi s DX8i nego 8FG, da ne pričamo da je Futaba i fleksibilnija pri programiranju, super radi s Nazom (ako ju ikad kupiš, dobra je za štelanje gainova itd.), S-Bus je ludnica stvar, ima i kineskih prijemnika, 14 kanala (od toga 2 digitalna), jednostavno joj nijedna stanica u tom cjenovnom rangu nije niti blizu, pa čak nije niti fer uspoređivat 8FG s DX8 ili A9

Futaba mi je visoko na listi,
podrzava head tracking, ima zamjenske prihvatljive cijene,
steta sto nemaju modularnu varijantu ( T12 mi je pre skup, iako ce biti u lindingeru za oktober fest akcija nekih 25% dolje).

Cekam nasljednike po slicnim cijenama, kao ono iPhone 4 je ok ali 5 ...

X12D od frsky zvuci dobro ali nitko ne zna kad ce biti.

9XR ce biti jeftin pa mogu se poigrati i vidjeti kako radi.

8FG A9 XG8 i sl su kupnja za puno duzi period, a samo sam citao o vecini tih nisam ni u ruci drzao.

Vizualni najbolji dojam mi je
Jeti DC-16 i najavljeni DS-16 izgledaju fenomenalno,
XG11 transformer look.

No to je sve iz nekog drugog cijenovnog razreda, a nisu modularni i prijemnici su skupi,
no eto priznam da mi se svidjaju kako izgledaju.

Za multiplex profi novi sam vidio neke videe ali nisam siguran da li mi je pre plastican ili odlican.

Ne znam kako je s pulterusom na palceve.

Gledam i zamisljam, ali kad treba izbrojati lovu odustanem.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #266
Mislim da neće tako brzo nasljednik 8FG, možda za godinu-dvije
Mene interesira XG8 i ona mi je uvijek bila druga na listi nakon 8FG, samo mi smeta što ima premalo kanala.

Auroru sam imao, DX8 koristio, moje viđenje stvari

Prednosti DX8:
-telemetrija
-vibracija
-gumeni gripovi

Prednosti A9:
-izgled je nekako fora, dosta ozbiljno djeluje, iako je malo premasivna
-gumeni gripovi
-telemetrija

U svemu ostalome je 8FG za 2 koplja bolja, jednostavno nije uopće fer uspoređivat.
OK je Graupner i te fore, ali ja tamo ne znam isprogramirat apsolutno ništa, tak da mi se Graupner gadi, sam zato kaj nisam naviknut. I kućišta su preneozbiljna za moj ukus (loša plastika). Multiplex me nikad nije privlačio zbog svoje cijene a pogotovo otkad su se udružili s Hitecom.
Sve super ti FlySky i te fore, ali meni je to neozbiljno :)
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #267
Mislim da neće tako brzo nasljednik 8FG, možda za godinu-dvije
Mene interesira XG8 i ona mi je uvijek bila druga na listi nakon 8FG, samo mi smeta što ima premalo kanala.

Auroru sam imao, DX8 koristio, moje viđenje stvari

Prednosti DX8:
-telemetrija
-vibracija
-gumeni gripovi

Prednosti A9:
-izgled je nekako fora, dosta ozbiljno djeluje, iako je malo premasivna
-gumeni gripovi
-telemetrija

U svemu ostalome je 8FG za 2 koplja bolja, jednostavno nije uopće fer uspoređivat.
OK je Graupner i te fore, ali ja tamo ne znam isprogramirat apsolutno ništa, tak da mi se Graupner gadi, sam zato kaj nisam naviknut. I kućišta su preneozbiljna za moj ukus (loša plastika). Multiplex me nikad nije privlačio zbog svoje cijene a pogotovo otkad su se udružili s Hitecom.
Sve super ti FlySky i te fore, ali meni je to neozbiljno :)

Sve stoji sto si rekao, Futaba vec za head tracking + dobri zamjenski reciveri sije JR,
prije mi nije falilo kanala ali se hvatam da ih sve vise trosim
1. A
2. E
3. T
4. R
5. Self level
6. HT?
7. HT?
8. Lost beeper

A mogao bi i ledice,
da imam pametniji kontroler RTH AH IOS ...

Futaba je odlicna i dokazana, izgled mi nije bas bling ali mogucnosti zasigurno jesu.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #268
Self level stelovanje

imao sam dosta upita pa da pojasnim

Stelovati tek kad quad leti dobro, ostali parametri ok

P gain - prvi parametar
 kao i P stelovanje
pre mali broj - kada se puste palice treba jako dugo dok ne izravna, preko 20 m
pre veliki broj - dolazi do ljuljanja s jedne na drugu stranu znaci ode recimo lijevo vrati se pa ponovo pa nazad
dobar - ode na jednu stranu vrati se i stane ( bitno da stane)

P limit - drugi parametar
s koliko gasa da ispravlja, nesto kao EPA, tj koliki pomak palice smije za korekciju D/R.

pre mali - njezno ispravlja i dugo traje
taman - ispravi u oko 5 m ( do 10)
pre veliki - naglo ispravlja, opire se naginjanju, moze se s tim letjeti i to je vec stvar preferencije

meni se P gain pokazao dobrim 40
P limit
20 - njezno ispravlja ok
40 - brze ispravlja stima, lakse za letjeti
60 - stalno ispravlja samo za FPV

zadnji let je s 40 60 ( jako ispravlja)
danas sam letio s 40 40 i mislim da cu ostaviti 40 40 barem neko vrijeme

I dio ostaviti 0, sam autor kaze da taj dio ne radi.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #269
ej vidim da imas ove hk blue series,jesi morao s programing card-om setapirat
ili si samo throttle range na kk2 napravio

kako si zadovoljan s njima?