Skip to main content

Topic: Kompaktna slomo kamera (Read 2162 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kompaktna slomo kamera

Dakle, trebao bih nekakvu kompaktnu fhd (1080p) slow motion kameru koja bi se mogla nakaciti na letjelicu za snimanje iz zraka.
Bitno je da snima u rawu (12 bit LOG bi bio ok), a trebala bi derati cca 240 fpsa na rolling shutteru.
Ako nema bas 240 fpsa, mozda bi i 120 fpsa bilo dosta pa u postprodukciji (twixtor) vidjeti jel se da sto izvuci.
Najblize sto sam nasao je https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicmicrocinemacamera, ali ovo cudo
snima samo 60fpsa. :( Dobio sam i probni footage, ali ni twixtor ni ostali optical flow alati mi ne daju zeljene rezultate,
cak ni uz hrpu manualnog rotoskopiranja.   Pa ako je slucajno tko naletio na nesto dobro, a jeftino, molim preporuke.

Odg: Kompaktna slomo kamera

Reply #1
Morat ces se iskesirati.Gopro hero 4 black trenutno najjaca njihova u ponudi moze 1080p@120fps i 720p@240fps jedino ak mozes pristat na 720@120fpsa to se vec lakse nađe jeftinije.

Odg: Kompaktna slomo kamera

Reply #2
Sta GoPro uopce moze snimati raw? Ono pravi raw, sve crno, sve jedinice i nule? I to 12 bita dubine?  Nece me kolorist snobist za pultom od 20k eura izbacit naglavacke iz studija kad mu donesem takav footage? Ne znam zasto sam ja gopro dozivljavao kao u najbolju ruku prosumer level opremu. Ako je tome stvarno tako, 500 dolara je bagatela, prakticki poklon, a ne iskesiravanje. Idem se baciti na istrazivanje, ali nekako mi se cini da je rijec vise o marketingu, a manje o istini.

p.s. Malo proguglao i gorka (ali ocekivana) istina je: 8 bita, H.264 komprimirano, u mp4 kontejneru... to samo netko jako mazohistican moze pokusat editirat... i opet bi ispalo loshe. :(

Odg: Kompaktna slomo kamera

Reply #3
Tu imas neke filtere ... pa si upali sta te zanima, mozda nadjes nesto :)


http://www.dpreview.com/products/search/cameras#!


edit:


pogledao malo, nevalja nista filter ... sve snimaju high speed al na malim rezolucijama ...

Odg: Kompaktna slomo kamera

Reply #4
I moje iskustvo isto takvo... pa jel moguce da jos uvijek treba dizati 5+ kila u zrak za dobiti upotrebljiv snimak? :(

 

Odg: Kompaktna slomo kamera

Reply #5
ma lako za 5+ kila :) ... treba sa phantom micro kameru dat 30ak k $ :)