Skip to main content

Topic: Omega (Read 18260 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Omega

Reply #15
Evo jedralka za ODLIKAŠA...... 8)  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Omega

Reply #16
Moram ti priznati da me malo "baca" na živce. Sve ide unutra s toliko malo prostora da sam morao ići po nove naočale a bome i napraviti par priručnih alata za montažu.

Motor je unutra, linkovi pripremljeni, servo ekstenzije zalemljene. Serva za elerone još uvijek nisam pronašao, za sada je Graupner DES428 prvi izbor, kinezi u 9mm nemaju apsolutno ništa a 10mm je već predebelo.
Isporučeni linkovi za elerone i flapsove su za baciti - rupe preširoke za 2mm - eleron se njiše (ide gore/dole) za 3mm bez da se servo pomakne - strava.

Slike kad se sjetim.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Omega

Reply #17
Sve priznajem....ali GUŠTI su ogromni...Pa Ti  Renato, bez takvih izazova, ne možeš funkcionirati.... ;D ;)
Bok
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Omega

Reply #18
Ma model nije model ak te ne zajebava bar tjedan dana prije maidena, to je za takvog meštra poput tebe luk i voda a i dobil si nove ocale :D

Odg: Omega

Reply #19
Slican problem sam imao na Hawku i Alexu miniju. Odlucio sam ipak uzeti 10 milimetarske servoe uz modifikaciju original poklopaca.

Primjerice:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=36318

Zapravo, tebi bi bilo bolje napraviti nove poklopce da ne diras original jer jednog dana mozda i nadjes povoljne 9 mm servoe. Evo kako sam ih ja radio:

[attachimg=1]
 
Poklopac je namjerno podignut kako bi pokrio servo koji viri. Naravno da se to od modela do modela razlikuje ali mislim da je to izvedivo i kod Omege.

Servo od 10mm je jeftinija i pouzdanija varijanta jer je robustniji, a estetika nije narusena. Zapravo sve ovisi o ulozenom trudu :)

LP,
     Sasa

Odg: Omega

Reply #20
Renato imam ti ovo doma ako ti odgovara javi se pa ti dam



za 9gr serva

ili ovo



lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Omega

Reply #21
Hvala dječaci.

@Jarun75 - hvala ti ali to nije to - opis ispod.

@SP - jel ti to od mene očekuješ da delam model/kalup/odljev za poklopce (x2) - pa rađe poklonim model  :D

Poklopci kod Omege su ravni (bez ovih izlaza za linkove) i samo imaju jedno malo (5mm) uzdignuće za servo ruku. Linkovi prolaze kroz gornju stranu krila van prema horni.

Već sam ja to gledao - jednostavno zalijepim poklopac pa ima malo uzdignuće - ali to onda zgleda ko pubertetski prišt ili omanji tumor - prilično mi se gadi.  A kaj ja znam - možda oguglam, zaljepim i ne gledam krilo odozdola.


Prolaz linka kroz (gornju stranu) krila

[attachimg=1]


Flap servo - montaža - nisu moje slike

[attachimg=2]

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Omega

Reply #22
Nemres malo "ugrijat" materijal pa eventualno popigat na malom dijelu (kao baloncic ili omanji tumor kao što si rekao) haha :D

Odg: Omega

Reply #23
Perfekcijo i Bogu si teška..... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Omega

Reply #24
@SP - jel ti to od mene očekuješ da delam model/kalup/odljev za poklopce (x2) - pa rađe poklonim model  :D

Ni slucajno, iako ekipa sa foruma radi kalupe i za manje sitnice :) Imam par kalupa ali sad vidim da ti nece odgovarati.

Medjutim, imam jos jednu verziju poklopca koja ima ispupcenje ali bi to trebalo probati na modelu. Evo da vidis kako to izgleda:

[attachimg=1]

LP,
       Sasa

Odg: Omega

Reply #25
Ovaj crveni i gornji bijeli - to su takvi. Flah preko serva i samo malo prostora za ruku. E sad kad to stavim u falc koji je na krilu (poklopac i površina krila su u istoj ravnini) onda uz ovo kaj je za ruku dobiješ i buhtlu koju istisne servo.  Ma nema veze već bum nekaj skemijao.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Spremna (skoro)

Reply #26
Omega je gotova. Nakon eto jedva 3 tjedna stajanja u SingPostu ( jeo ih KonFuckije ) i ESC se pojavio - to jos treba ugraditi ostalo je spremno. Treba mi esc sa 4A becom jer se bec od 3A gadno grije. Svih 6 serva u pogonu vuce ravno 3A.

Težina spremna za let 1100g.


if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Omega

Reply #27
Mozda ovaj vikend? :P

Odg: Omega

Reply #28
Mozda  ::)

A mozda imam i jos jedan maiden.  :-\
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Omega

Reply #29
E sad kad si nam spomenuo i drugi meiden, moraš nam reć od ćega. Svakako javi kad bu za vikend pa možda dođem.
Spektrum dx7s i razni modelčeki