Skip to main content

Topic: Napuhnuta vruća baterija (Read 14264 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #61
Ovo je retoričko pitanje...zašto bi se napuhnula ako ne dođe do LVC-a :D
Može i od velikog C-ratinga. Htio sam potaknuti na jednostavni zahvat: izmjeriš struju na punom gasu, to je dakle provjera C-ratinga: možeš pustiti da vrti tako minutu, pa onda pogledaj koliko ti punjač vrati u batku. Uzmeš olovku i papir te preračunaš koliko je 60% potrošenosti batke i tu minutažu-sekunde upišeš u stanicu. Program za model daje alarm kada si pocuclao 60% ili manje ovisno o turaži. Radiš to samo jednom za svaki setup, greška postoji, ali je mala. Usput provjeriš grije li se nešto...

Zašto uopće pokušavate pomoći čovjeku koji iza sebe ima tak dobrog elektroničara? :P
Pa već sam napisao da se lijepo ovdje registrira i objasni nam što mi to ne znamo  ??? !
Damir

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #62
Ljudi još jednom puno hvala na pomoći ,ove neke negativne riječi neću ni pamtit,nema smisla.Najviše hvala Diogenu koji je to lijepo objasnio i vidi se da čovjek ima živaca i razumijevanja za ovakve poput mene.Danas sam si tajmer nariktao na 10 minuta leta sa Zagi-em i potrošio je u tih 10 min. leta do 11.25V bateriju što je ok,sada znam koliko ću ga držat u zraku,znači 10-12 min leta ,kombinirane vožnje ,znači malo ful gasa ,malo na pola, malo jedrenja i tako.Hvala na ovim informacijama Diogene trebat će mi kad ću sklapat idući SETUP na nekom od svog idućeg projekta.Hvala ;)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #63
I zašto se na kraju baterija grijala? ??? ???
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #64
I zašto se na kraju baterija grijala? ??? ???


Ona 20c batka mu se grijala konstantno zbog velike elise, a obje batke je ubio zbog toga sto nije letio do 3,7 po celji, vec je pocuclao batke do imendana!

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #65
Ljudi još jednom puno hvala na pomoći ,ove neke negativne riječi neću ni pamtit,nema smisla.Najviše hvala Diogenu koji je to lijepo objasnio i vidi se da čovjek ima živaca i razumijevanja za ovakve poput mene.Danas sam si tajmer nariktao na 10 minuta leta sa Zagi-em i potrošio je u tih 10 min. leta do 11.25V bateriju što je ok,sada znam koliko ću ga držat u zraku,znači 10-12 min leta ,kombinirane vožnje ,znači malo ful gasa ,malo na pola, malo jedrenja i tako.Hvala na ovim informacijama Diogene trebat će mi kad ću sklapat idući SETUP na nekom od svog idućeg projekta.Hvala ;)



I da, nisi trebao cekati zadnji odgovor od Diogena, vec slusati ljude od samog pocetka, posto su ti svi objasnili vec napocetku o cemu se radi!

Ovako sada imas 2 batke za smece!

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #66


Ovako sada imas 2 batke za smece!

A kaj nemre konektore iskoristiti?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #68


Ovako sada imas 2 batke za smece!

A kaj nemre konektore iskoristiti?


Ne posto mu je regler bio isprogramiran da trosi 1 celiju samo :D

Pa onda ih može koristiti za 1S baterije,
Trebal bi još jednu batku spržit pa bi ih mogao koristiti za 3S
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #69


Ovako sada imas 2 batke za smece!

A kaj nemre konektore iskoristiti?


Ne posto mu je regler bio isprogramiran da trosi 1 celiju samo :D

Pa onda ih može koristiti za 1S baterije,
Trebal bi još jednu batku spržit pa bi ih mogao koristiti za 3S

:D