Skip to main content

Topic: Napuhnuta vruća baterija (Read 14273 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Napuhnuta vruća baterija

Ovako,jučer sam vozio Zagia full gas cijelo vrijeme leta i kada sam sletio baterija je bila jako vruća i jako napuhnuta,da napomenem bilo je i vani vruće oko 30C.Kasnije se baterija kad se ohladila vratila u normalan položaj koda da ništa bilo nije i normalno ju punim i dalje radi i daje normalan napon.Dakle to mi se nije prije događalo sa baterijom u laganoj ali i full vožnji,u čemu je problem dali je to normalno ili je baterija ošla ČA  :).Koristim Birdie 50A bec ,Turnigy 2200 KV motor,Turnigy 2.2 2200mAh 20C BATERIJU .Znači dali je to normalno kod takvih uvjeta vožnje i utjecaja vručeg vremena ili nešto neštima sa elektronikom????????Možete i u rubrici Zagi odgovorit.Namjerno sam napisao duplo tako da bude i kod zagista a i da drugi vide ovaj slučaj sa napuhavanjem i grijanjem baterija.I naravno da riješimo problem.Možda je u onom "C" poroblem kod mene ???????????????Hvala

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #1
20C na 2.2 ti je 44A

kad već voziš na 1 bateriji, mobao si barem 25C ili 35C


Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #3
ja sam imao isti setup sa 7x5 propom, na punom gasu je vukao 30A, mislim da nebi trebao biti problem to bateriji isporuciti. nekakvo manje napuhavanje baterije pri opterecenju je normalno (mislim oko +15% originalnih gabarita). koliko vruca baterija bude?
ako je vani bilo 30 i ako nemas neko strujanje zraka oko baterije, moguce mozda da se radi o normalnom sirenju samo.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #4
Bok,

Ja sam isprobavao baterije na zagiju i najbolje se pokau baterije sa više C, najbolje su mi one od 50C, u zagiju je baterija zatvorena nema nikakvog hlađenja a motor izvlači skoro sve iz baterije ako se radi o bateriji  od 20-ak C što je normalno da se još jače grije i postaje valjkasta  :D
Uostalom ja mislim da ove jeftina baterije na kojima piše koliko daju C da to nema nikakve veze sa stvarnošću

Moj zaključak je da je bolje uzet jaču batku više C malo je skuplja a puno duže traje

npr meni su se rino 2250mas 30C napuhale nakon 2-3 leta u zagiju
turnigi 50c 2200 mas koju furam godinu dana još je kao prije
turnigi 25C 2200mas napuhana banana nakon nekoliko puta u zagiju

LP
Leti samo leti :-)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #5
Ja sam skurio par tih motora i zakljucili smo ja i ekipa da s tim motorom se ne ide preko 6x4 propom.

Isto tako ta baterija je preslaba, na zagija ides minimalno s 25c batkama!

I jos cu ti jednom ponovit, izbalasiraj prop, pa ce cuclat jos manje ampera!

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #6
Ja koristim na tom motoru 2200kv, turnigi plus 30A regler i propka 7x3 još ništa nije prdlo osim ovih glupih baterija sa malo C, sve one sa malo C su postale valjkaste one sa 50C su ko i prvog dana, uz to ne gledam na te batke punim ih kad je hino na 4.4A i nikad ih ne stavljam na Storage

lp
Leti samo leti :-)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #7
Ja sam skurio par tih motora i zakljucili smo ja i ekipa da s tim motorom se ne ide preko 6x4 propom.


Napokon netko tko misli isto kao i ja ... Ja letim godinu i nesto s svojim d2826-6 na 6x4,prije par dana ga otvorio i motor je sto se namotaja tice kao novi :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #8
Kao što sam napiao u onim uputama za početnike, kinezima nije problem ništa napisati, pa tako, iako stave da je baterija 20C, zbog ovakvih iskustava ipak mi se više čini da su one maksimalno 15C, bezobzira šta piše na njoj 20.
Gensace i ostale 3-4 puta skuplje baterije uistinu imaju C koji je i napisan.
IMHO, najbolje su mi se do sad pokazale Zippy Flightmax 35 i 40C baterije za ovakve setupe. Nikad pretople i niti jedna mi se još nije napirila.
Naravno, poslije svakog leta baterije obavezno staviti u STORAGE mod sa punjačem.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #9
nije svakome svejedno stavit 20C ili 50C, pogotovo ako se gleda da se uštedi na težini, najbolje imat 5C viška, nego ovako 20C na knap (i manje), i najbitnije, ne sam sebe lagat (tipa onog, izdržat će baterija to... i iduči put isto)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #10

Gensace i ostale 3-4 puta skuplje baterije uistinu imaju C koji je i napisan.

To vam je kao ono kad kazu da je pringles skupa marka chipsova ...Nisu oni skupi nego su jedini koji ne prodaju zrak nego ono sto se trazi.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


 

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #12
Dečki hvala na odgovorima,neznam kako vi vozite Zagia ,dali ga stalno držite na full gasu ili ga na pola gasa vozite.Ali ja sam ovaj put kada mi se baterija napuhnula(omot od baterija ) od samog početka do kraja znači nekih 15 min odprilike vozio na full gasu dok mi nije ESC prekinuo struju,možda je to razlog??  I da radi se o ovoj bateriji :Turnigy 2.2 2200mAh 20-30 C ,11.1 V .Samo da napomenem,danas je baterija ok ,znači nije ni napuhnuta i ništa,koda da ništa bilo nije  ;)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #13
kad sam gore spominjao sirenje baterije 15%, mislio sam i da se vraca u normalu, ne ostane "razguzicena". to se dogadja kada se ugrije baterija.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #14
kad sam gore spominjao sirenje baterije 15%, mislio sam i da se vraca u normalu, ne ostane "razguzicena". to se dogadja kada se ugrije baterija.
Znači to je ok,pitam jel neznam,dosada sam Zagia furo na pola gasa a sada kad ga forsiram na punom gasu to se desilo,pa eto zato me zanimalo jel to ok ili bi se trebao brinuti i staviti malo drugačiju bateriju ;)