Skip to main content

Topic: Težište (Read 23709 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Težište

Reply #45
ima krilo ispod trupa, donjokrilac, ravna donjaka krila sa zadnjim dijelom spuštena oko 2 %, 4mm na 2000mm krila.
krilo nema v oblik nego je ravno i ima terminezone.
 

Odg: Težište

Reply #46
ima krilo ispod trupa, donjokrilac, ravna donjaka krila sa zadnjim dijelom spuštena oko 2 %, 4mm na 2000mm krila.
krilo nema v oblik nego je ravno i ima terminezone.

jedno znam,ako pomices teziste naprijed ispred 1/3 a to bi u tvome slucaju bilo 65-70mm od napadne ivice,tada ti postaje teze upravljiv i sporije reaguje na komande,to sam isprobao dosta puta i ne ide,
kako nemas V oblik bez elerona ne ide, interesuje me ukupna tezina modela i raspon, motor i propeler,napisi te podatke ovdje,napadni kut krila bi trebao biti dobar mozes ga sniziti na 1.5*
nisi napisao kako leti sa iskljucenim motorom,

sto ti znaci "terminezone"

Odg: Težište

Reply #47
raspon je 1240mm, trup je dug 955, a od kraja repa do motora 1085
težak  je 1480 grama RTF
sa ugašenim leti sa poniranjem prema naprijed, ali dosta lagano odnosno treba samo malo dodat repa da se poravna, u biti normalno (po mom)
evo slike profila, i modela
 
 

Odg: Težište

Reply #48
ja bih smanjio napadni ugao na  1*  nakon probe ako se pokaze malo 1.5*  jer ti je profil veoma debeo i nos profila natprosjecno podignut,
gledao sam ponovo tvoj video snimak,ovako kako se on LELUJA kao list na Vjetru je tipicno za CG isuvise naprijed,
rekao bi da ti je vertikalac mali jer se njegov ucinak smanjuje time sto je on ispred horizontalca,stavi ga na horizontalni
ja bi stavio CG na 1/3 i probe vrsio sa smanjenim napadnim i startom iz ruke
ali dalje od 1/3 ne bih isao naprijed,radije ako malo nazad

Odg: Težište

Reply #49
i naopačke leti dobro, ima elerone

Odg: Težište

Reply #50
na ovoj snimci je CG u 1/3 i ovak se ponašao i vidite da sa ugašenim motorom nije htio sletit nego sam gurao dole,
 kasnije smo prebacili prema naprijed, to nema snimljeno

Odg: Težište

Reply #51
na ovoj snimci je CG u 1/3 i ovak se ponašao i vidite da sa ugašenim motorom nije htio sletit nego sam gurao dole,
 kasnije smo prebacili prema naprijed, to nema snimljeno

ali sa uglom 2*

Odg: Težište

Reply #52
 "ali sa uglom 2*"
  
  tak je,   mislite li da bi ovaj profil mogao letjeti ako bi ga stavili u nulu?
 

Odg: Težište

Reply #53
"ali sa uglom 2*"
  
  tak je,   mislite li da bi ovaj profil mogao letjeti ako bi ga stavili u nulu?
profil ima dignuti nos,vise nego je inace a to nije lose,debeo je jako i treba da bude relativno spor,
sto se ugla tice,rekao sam ti sto bih ja,
1* vjerujem da ce biti dobro,motor je 2* na dole malo kod ovakovoga profila ali za sada ostavi kako je.

Odg: Težište

Reply #54
Evo danas je lijep i sunčan dan, nema vjetra, pa ćemo pokušati opet, krilo ću namjestit na 1' , i motor mogu lako nagnut naprijed. Inače ovaj profil Kano koristi na metanolcima i isti raspona 1400 mu podiže kanadera teškog oko 4 kg, sa dva 4.5 ccm. Znam da je sve to dosta teško što znači da stiropor nije baš lagan, samo se brzo napravi.                Fala na savjetima. 

Odg: Težište

Reply #55
Prijatelju po svemu što se vidi na onoj snimci bit će da je napadni kut prevelik... i kad određuješ napadni kut nemoj određeviti kako sam tamo pročitao u nekom postotku nego stavi najviše 1.5 stupnjeva a ako i tada model propinje slobodno stavi u 0..I jedno pitanje :dali je taj profil iz neke zbirke profila ili tvoj osobni... jer stvar može biti i do profila JER AKO PROFIL NIJE DOBAR NIKAKAV NAPADNI KUT TO NEMOŽE POPRAVITI...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Težište

Reply #56
Evo danas je lijep i sunčan dan, nema vjetra, pa ćemo pokušati opet, krilo ću namjestit na 1' , i motor mogu lako nagnut naprijed. Inače ovaj profil Kano koristi na metanolcima i isti raspona 1400 mu podiže kanadera teškog oko 4 kg, sa dva 4.5 ccm. Znam da je sve to dosta teško što znači da stiropor nije baš lagan, samo se brzo napravi.                Fala na savjetima.

I je li ima sto novoga,dobroga naravno ?

Odg: Težište

Reply #57
Taj profil je originalan, naravno da neznam koji točno - to moram pitat, i kaj se tiče poljetanja avion se lagano odlijepi s tla i pri manjoj brzini, leti sve 5, jedino imam osjećaj da ima ograničenu max brzinu, tj sa pola gasa i sa punim nema velike razlike u brzini.
Pokušat ćemo snimit danas sa novim podešenjima, inače to mi je trener ® za ravno slijetanje na pistu.

Hvala kaj pomazete:-)
 

Odg: Težište

Reply #58
Evo idemo na pistu uskoro, točniji rezultati oko 19.00 pozz

Odg: Težište

Reply #59
Taj profil je originalan, naravno da neznam koji točno - to moram pitat, i kaj se tiče poljetanja avion se lagano odlijepi s tla i pri manjoj brzini, leti sve 5, jedino imam osjećaj da ima ograničenu max brzinu, tj sa pola gasa i sa punim nema velike razlike u brzini.
Pokušat ćemo snimit danas sa novim podešenjima, inače to mi je trener ® za ravno slijetanje na pistu.

Hvala kaj pomazete:-)

sa ovako debelim profilom ne mozes imati veliku brzinu,vec sam ti pisao da je to spori profil,
sada vozi tako kako jeste a uradi isto krilo sa polusimetricnim ili cak sa simetricnim profilom pa ces vidjeti veliku razliku u brzini,sa tim sto ce ti sa ugasnim motorom sa ovim profilom lijepo planirarti dog sa simetricnim nece,sve ima svoje plus i minus,