Skip to main content

Topic: WLToys V911 4ch (Read 28070 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: WlToy V911 4ch

Reply #1
Dosta izdrzljiv i solidne izrade samo jako jednostavan za vožnju pa brzo dosadi 8)

Odg: WlToy V911 4ch

Reply #2
Glavna prednost, eftini dijelovi. Trebas dobro pazit prilikom pada ili udarca u nesto da istog trena pustis palicu gasa, jer ode zupcanik u trenu. Srecom, rezerva je ful jeftina i uvijek dostupna za svaki dio.

Ok je i na laganom vjetru. Domet, dovoljan. Zivahan je i nije bas za u stanu ko mali koaksijalci te klase. No, i bolje :)





Odg: WlToy V911 4ch

Reply #3
Hvala dečki,početnik sam sa helićem.Imao sam E-Sky HoneyBee King 3 ali bio mi prevelik i preskup za održavanje pa sam se zato odlučio pitati tu na FF forumu za taj V911.Da imam više novaca uzeo bi Turnigy FBL100 3D Micro za početak ali mi je preskup.
OVAJ:
[attachimg=1]
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42666__Turnigy_FBL100_3D_Micro_Helicopter_Mode_1_Ready_to_Fly_.html?strSearch=fbl100%20heli

Odg: WlToy V911 4ch

Reply #4
V911 Dobar je to mali helic, uzmi slobodno ;) Ja imam 2 v911 pro.


Odg: WLToy V911 4ch

Reply #6
V911 Dobar je to mali helic, uzmi slobodno ;) Ja imam 2 v911 pro.
Nisam baš čitao o razlikama između PRO i normalne verzije,jel možeš napisati  koja je razlika?Hvala :)
Utipkao sam u Google V911Pro i skužio neke razlike,ali uglavnom kažete da za početak letenja RC helikopterom  sa ovim V911 RTF verzija  nemogu biti razočaran ,jel tako?

Odg: WLToy V911 4ch

Reply #7
Ako nikada nisi letio sa helicima, v911 je odlican pocetak, mozes ga krsiti do prekosutra, djelove mozes kupit na banggoodu ili slicno, cesto u paketima za jako malo novaca (cijeli novi helic je mislim 18$? i samo ga bindas an svoj TX ukoliko ga skrsis do neprepoznatljivosti, makar bi rekao da je to nemoguce.) Na obicnoj verziji ces dosta cesto strgati flybar, landing skidse, repnu peraju, tu i tamo ces morati promjeniti repni motor, nekad se zna dogoditi da se pri crashu linkovi od elise odvoje i odlete nekamo, tako da ce ti i to trebati. Toliko je crash proof da je to smjesno, zakucao sam ga u fast forwardu u mramorni zid i nije mu bilo nista, obicni udarci u zid, namjestaj, drva, celicne gelendere, itd... isto nisu problem uglavnom.

+ bonus points: Pao je u Jarun, vozio sam ga po povrsini upaljenog do obale, i cim je taknuo pjesak u plicini, dignuo se u zrak kao da nista nije bilo, poslje malo WD-a ili corrosionX na elektroniku i motore i nema problema.

Pro verzija mislim da ima bolji swashplate, landing skidse (na obicnoj verziji su landing skidsi ocajni), i mislim da je glavni frame malo bolji, makar nisam siguran.

George kaze da nije za indoor, i da se cesto oguli glavni zupcanik, ja nisam imao taj slucaj, dapace, u 2 godine nisam promjenio niti jedan, i kad ga "skuzis" mozes letjeti sa njim u sobi 4x4 m bez problema, cak raditi i neke skromne spore osmice i tako. Na vjetar je imun tako tako, bolje ne.

Najskuplji crash mi je bio kada sam sa repom udario u zid, i cijeli se repni dio pomaknuo po boomu prema naprijed negdje 2cm, zice od repnog motora su se zasjekle u karbonski boom, i naravno kratkospojile se, te je izgorio mosfet na glavnoj elektronici, odtad sam uvijek motao zice od motora oko booma a ne vukao ih kroz njega, repnu peraju i drzac motora omotao jako zategnutim koncem i sve natopio cijanofiksom, nikad vise nisam imao problema sa pomicanjem repnog djela.

Uzmi si dodatne baterije, mozda onaj paket sa baterijicama veceg kapaciteta.

E sad drugi dio... 

v911 je Fixed pitch helikopter, dok je honeybee variable pitch helikopter, i da ne ulazim previse u dubinu, samo cu reci da su razlike ogromne, nacin upravljanja je kompletno drukciji, princip rada rotora je takodjer drukciji potpuno, rotor od v911 (fixed pitch) je tehnicki propeler koji konstantno grize u zrak pod jednakim kutem i vuce helikopter prema gore, dok je rotor od honeybee-a (variable pitch) vise kao krilo koje moze mjenjati kut pod kojim grize zrak i na taj nacin mjenja visinu. Kod fixed pitcha visinu mjenjas podizanjem i spustanjem broja okretaja na rotoru, na variable pitchu je brzina vrtnje rotora manje vise konstantna a "visinu" mjenjas collective pitchem (tako da obe sablje mjenjaju kut pod kojim grizu u zrak). HoneyBee tip helica je daleko slozenija naprava i zapravo je "pravi" helikopter, dok je v911 stabilizirani propeler koji moze koliko toliko mjenjati smjer.

Onaj turnigy fbl100 koji si linkao je takodjer variable pitch, tj collective pitch helikopter i po letu ce biti puno slicniji honeybee-u nego v911, tako da moras prosuditi koliko znas voziti napravu, i sto zelis od svog helikoptera.

1) Zelis li uciti orjentacije i dobiti osjecaj kako je to kontrolirati predmet u zraku, znaci ako nisi skoro uopce letio sa helicima bilo kojeg tipa (bar par sati leta), v911 ce ti biti odlican odabir zbog niske cijene, ogromne izdrzljivosti, tendencije da se sam ispravlja kada pustis kontrole (ovo je mehanicki efekt, kada leti brzo nece se samo tak lagano ispraviti :D ), dostupnosti djelova i vjerojatno jos nesto izostavljam, ali masina je za potpunog pocetnika 11/10. Ako letis svaki dan, savladati ces ga skoro potpuno za otprilike tjedan do dva (ne brini, ako zavolis letenje nece ti dosaditi, tek onda postaje zabavno)

2) Ako imas par sati usjesnog leta sa HoneyBeeem, i zelis voziti kompleksnije helikoptere, iskljucivo collective pitch 3D ili sport helikoptere, gledas tareq alsaadi-a i ekipu na jubitou i sanjas biti 3D aerobatski pilot, turnigy FBL100, skyartec wasp nano cpx, trex 150, blade mcpx, su sve odlicni helikopteri za krenuti u tom smjeru, i tu dolazis naravno do nabave simulatora koji ce te nauciti letu i manevrima sa ovim tipovima helica daleko vise nego sto te moze nauciti v911, zapravo nabava v911 bi te skrenula sa tog puta jer fixed pitch helikopteri nemaju gotovo nista zajednicko sa collective pitch helikopterima, osim sto izgledaju slicno :) Trebati ce ti jako puno sati leta u simulatoru i naravno puno leta uzivo, barem nekoliko tjedana dok ne savladas odrzavanje helikoptera u letu, u stabilnom hoveru, u hoveru u svim orjentacijama, onda let naopacke (inverted) i tako dalje prema komplesnim manevrima i combo-ima.. Cijena ovog puta je takodjer visa makar ostao na ovim micro i nano size helicima kao sto je FBL100.

Ak treba jos kaj, pitaj!

Odg: WLToy V911 4ch

Reply #8
@PhoenixCola:hvala :) ,znači ovaj Turnigy FBL 100 3D je dobar za naučit acro letenje ,naravno nakon V911  :)

Odg: WLToy V911 4ch

Reply #9
Za naučiti letiti pa onda 3d je najbolji sim. Pa onda 500ka!  ;)

Odg: WLToy V911 4ch

Reply #10
 :D :D :D


Odg: WLToy V911 4ch

Reply #12
@PhoenixCola:hvala :) ,znači ovaj Turnigy FBL 100 3D je dobar za naučit acro letenje ,naravno nakon V911  :)

Jep, trebao bi bit ok,to je 6ch heli, citaj reviewove malo okolo i vidi kako su ljudi zadovoljni itd. Obrati i pozornost na opremu na heliju, kakvi su servoi (ovo na FBL100 su linearni servo-i koji nisu baš neka super sreća ali će odradit svoje) i naravno motor, koji je u ovom slucaju brushed, a zeliš da motor bude brushless, jer je jaci, efikasniji, teze se kvari itd.

Prvo se izgustas sa v911, naucis osnove i onda kad si spreman za 3d helije, kreneš sa nekim takvim. Ali da, simulator je daleko najbolja opcija za pocetak sa 3d helijima jer te ne kosta crash nista, i vecina simova danas su super, veoma realisticni i naucit ce te letenju. A i kasnije su super korisni za vjezbanje trikova itd...

BTW, ovaj sajt ima jako puno informacija i kako - ovako, zašto - zato, i trebao bi ti pojasniti i dati odlične savjete za ulazak u ovaj dio hobija, pa si to prouci, sigurno ce ti bit stvari puno jasnije.

http://www.rchelicopterfun.com/


Odg: WLToy V911 4ch

Reply #14
Nisam napravio upgrade na taj flybar, makar sam čitao da je odličan, ali da treba nešto sa turpijom sredit prije nego što ga staviš, metalnu cikliku nisam stavljao jer se već dodatak mase osjeti sa malo boljim baterijama, pa me bilo strah dodavanja bilo kakvih metalnih djelova, plastika je čisto dosta, jedino sam kupio karbonski main shaft, makar ni to netrebas. Ako hoćeš odmah upgrade kupi onaj upgraded swashplate, isto plastičan ali bolji od orignalnog.

Radje kupi set rezervnih bladeova, 2 tail booma , 2 flybara, repni motor (5mm je) i nesto dodatnih baterija, služit će te puno bolje nego metalni djelovi.