Skip to main content

Topic: Problem sa servima!!! (Read 37108 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem sa servima!!!

Evo drugi servo crknuo na zagiju a jos nije ni poletio :( .Neznam u cemu je problem sa tim servima.Ako neko mozda zna u cemu je problem nek samo javi. :)

Na njemu je setup:http://www.aliexpress.com/item/CWC-2212-930KV-Brushless-Outer-Rotor-Motor-Prop-1047-with-Mount-and-30A-ESC/32227252621.html?spm=2114.031010208.3.1.EIUHcb&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_5_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6151
Aserva su bila towerpro metal gear 9g.




LP Domagoj

Odg: Problem sa servima!!!

Reply #1
Izmjeri napon koji daje bec na tom esc-u.



Odg: Problem sa servima!!!

Reply #4
Izmjeri napon između crne i crvene žice (one što ubodeš u prijemnik), bijela ti je signal.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Problem sa servima!!!

Reply #5
Ako možeš malo opisati grešku na servačima, dali ti svijetli prijemnik kad spojiš batku?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.



Odg: Problem sa servima!!!

Reply #8
Ako možeš malo opisati grešku na servačima, dali ti svijetli prijemnik kad spojiš batku?
ako ide uštekavat bez bec-a mogao bi spaliti receiver ,moja preporuka izmjeriti multimetrom izlaznu struju

Odgovor da izmjeri struju napon je dobio od PeroPirana, nije znao kako pa sam ga uputio. Tražio sam da opiše grešku (nadam se da hoće) da bi mogli pretpostaviti o ćemu se radi, ovako "servo mi neradi" nemožemo ništa znati!
Nije mi jasno kako može izgoriti prijemnik ako nema BEC? Nema Bec - nema struje u prijemniku, nema struje u prijemniku - prijemnik neradi! Ako griješim molim da me netko drugi ispravi!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Problem sa servima!!!

Reply #9
DjDarky, ne griješiš samo si se dopustio isprovocirati glupostima! 
Netko tko je mislim 29. ili 30 prosinca prošle godine  nakenjao hrpu od nekoliko desetaka postova budalaština nebi te trebao izbaciti iz takta !
Staviš ga na ignore list - i odmah su ti topici čisti ko suza !

Dakle, DjDarky je u pravu. Treba izmeriti napon, a ne struju.  Svaki frik mora imati u radioni mali instrument poznatiji kao avometar, unimer ili tako nekako.
To je isto, kao što kuhar mora probati grah prije nego li ga posluži gostima, jer inaće ne zna što se daje !

Domagoj, instrument u ruke i izmjeri napon između crvene i crne žice na servo konektoru (izlaz iz ESC-a)-kao što kaže Darky. Spojiti prije toga bateriju za napajanje, naravno!

Damir

Odg: Problem sa servima!!!

Reply #10
Pa mislim ,ako nema BEC-a struja na 3S bateriji je 12Volti  izlazna,isto me ispravite ako griješim :) .Ako postoji BEC, on onda smanjuje tu struju većinom na 5V,mislim na standardne ESC-ove,jer postoje i ESC sa drugačijim BEC-ovima na 3V i itd...  :)

Odg: Problem sa servima!!!

Reply #11
DjDarky, ne griješiš samo si se dopustio isprovocirati glupostima! 
Netko tko je mislim 29. ili 30 prosinca prošle godine  nakenjao hrpu od nekoliko desetaka postova budalaština nebi te trebao izbaciti iz takta !
Staviš ga na ignore list - i odmah su ti topici čisti ko suza !

Dakle, DjDarky je u pravu. Treba izmeriti napon, a ne struju.  Svaki frik mora imati u radioni mali instrument poznatiji kao avometar, unimer ili tako nekako.
To je isto, kao što kuhar mora probati grah prije nego li ga posluži gostima, jer inaće ne zna što se daje !

Domagoj, instrument u ruke i izmjeri napon između crvene i cfne žuce na servo konaktoru (izlaz iz ESC-a)-kao što kaže Darky. Spojiti prije toga bateriju za napajanje, naravno!

Damir
Pa da ,neka izmjeri izlaznu struju i riješen problem. :)


Odg: Problem sa servima!!!

Reply #13
Izmjeriti napon ili ti ga volte (V)!!! kruške vs jabuke
"Dakle, DjDarky je u pravu. Treba izmeriti napon, a ne struju"
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250