Skip to main content

Topic: Gimbal problem  (Read 2370 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gimbal problem

Ljudi upomoć, imam problem, sastavljam dron Quanum Venture i imam Taroto gimbal s drugim motorima koji sam kupio dosta jeftino od kolege s foruma (nije u gimbalu problem) situacija je ovakva kada letim dron bez gibala odlican je i stabilan a cim stavim gimbas i cameru javljaju se neželjene vibrcije i to dosta jako trese, pošaljem video..
usuditi se to je cijena napretka


Odg: Gimbal problem

Reply #2
posto gimbal i kamera imaju neku svoju tezinu treba namjestiti PIDove za let s njima
izgleda da su to oscilacije visoke frekvencije sto bi se moglo ispraviti smanjivanjem P ili povecanjem D (prvo probaj povecat D, pa ako nece btii bolje onda vrati D na staro i smanji P)
kad drzis gimbal u ruci ne trese se sam gimbal?

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Gimbal problem

Reply #3
da kad držim gimbal u ruci ne trese se gimbal, malo možda ima mekane amortizere ali to vačljda mora tako bit nisam ih je pravio.. budem se igrao onda pa budem vidio..

usuditi se to je cijena napretka

Odg: Gimbal problem

Reply #4
Sličan problem sam i ja imao, pa sam te gumice od gimbala stegnuo sa PVC vezicama i to mi je ublažilo vibracije.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


Odg: Gimbal problem

Reply #5
nije mi problem ni to probat pa budemo vidjeli ali mislim da nije do toga jer kada sam promjenio postavke kako mi je kolega napisao ponaša se mnogo bolje, kamera je stabilna bez vibracija samo dron nije baš stabilan gubi visinu pri okretanju oko svoje osi..

usuditi se to je cijena napretka

Odg: Gimbal problem

Reply #6
Podigni yaw na 110