Skip to main content

Topic: k:početnički heli (Read 37747 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: k:početnički heli

Reply #150
Pozdrav,

zanima me sto mislite o kupovini ovako nečega za start, početnik sam sa voljom za letenjem helica

http://www.der-schweighofer.at/en/product/90937/hb_arrow_plus_trainer_rtf_2_4_ghz

znam da predlažete da se prvo kupi stanica pa vježbanje na simulatoru pa tek onda kupovina modela.

iskreno ja bih odmah kupio nešto ovakvo

http://www.der-schweighofer.at/en/product/80881/hb_t-rex_450_sport_super_combo_align

pa onda letio prvo na simulatoru a po ljepom vremenu malo u vrtu radi prve skokove i sa trening kitom skakutao po dvorištu.

Dajte mi svoje misljenje.

Vidimo se na Lučkom za vikend.
Trex 500 fb
Aurora 9

Odg: k:početnički heli

Reply #151
Ma ti koaksijalci su ti banana, osjećaj za orjentaciju itd. ćeš dobiti na simulatoru. Ak možeš, uzmi odmah T-Rexa, samo ne ovog Sporta, već Pro-a (ali prvo puno peglanja na simu). Wespen prodaje pravu pilu za male novce
MAK Zapad

Odg: k:početnički heli

Reply #152
ovaj mali nije koaksialac, tj. nema dvije elise ako to znači da je koaksijalni!!!!

znači po tvojem prijedlogu da odmah uzmem pravu pilu.
Trex 500 fb
Aurora 9

Odg: k:početnički heli

Reply #153
A sorry, samo sam letimično proletio po tekstu i vidio sam da se spominje nešto koaxial  :D
Da, nije koaksijalac. Ali kaj će ti to, po vjetru s tim nemreš letit, odmah na pravu pilu, po mom mišljenju  ;) Samo prvo SIMULATOR
MAK Zapad



Odg: k:početnički heli

Reply #156
U Švagiju dobiješ Proa bez baterije, bez upgrade-ova za 3000 kn, ovaj Wespenov dobiješ za 2400 s hrpom rezervnih dijelova, baterijama, zvjerskim motorom, top elektronikom i još jednim frameom
Mislim, preporučam svima tu kupnju jer bih ja to već uzeo da imam love, za te pare naći takvu 450-ku... Ne vidiš takvu priliku svaki dan

Razlika između Proa i Sporta - Sport ima belt, Pro ima torque tube. Sport bi možda i bilo bolji za početnike, ima nešto niže težište itd., ali s dosta D/R i Expoa i pro može biti mirna ptica
MAK Zapad

Odg: k:početnički heli

Reply #157
I glava je drugacija.
Sport ima glavu slicnu kao V2, samo ima nove gripove.

Pro ima sasvim novu glavu, sa jednostavnijim setupom i fiksnim duzinama linkova, pa ga je samim time i jednostavnije za sloziti.

Sport ima stari, V2 stackani (sandwich) frame koji nije tolko cvrsti.
Pro ima novi kompaktni frame.

Kabine su drugacije, mislim.

BTW. Ja 450-ku nebi prodavao da ne radim ovu skolu helija... malo sam se istrosio, pa da nisam u minusu :(
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: k:početnički heli

Reply #158
Wespen
ovo mi jako lijepo izgleda i iskreno jako sam zainteresiran, početnk sam ali zato ste vi tu da me naučite!!!!!

Jesi li u nedjelju na Lučkom???

Ako ništa da se upoznamo i probamo nešto dogovoriti.

Recite koja je preporuka za stanicu, ima li netko da i nju prodaje???

Kad s več kupuje da odmeh  sve nadjem u HR da nemoran u EU po stanicu.

Hvala svima na pomoči, da nije Vas kupio bi Esky belt cp v2!!!!
Trex 500 fb
Aurora 9

Odg: k:početnički heli

Reply #159
U nedjelju na Luckom, u skolici :)

Ima tu netko prodaje Dx7, to ti je ok stanica.

Ak imas malo vise love onda aurora 9.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: k:početnički heli

Reply #160
Prodana je stanica, tj ode pred nosom...

vidimo se u nedjelju pa čemo nešto nači za mene...

Ako ništa iduči vidend via EU.
Trex 500 fb
Aurora 9

Odg: k:početnički heli

Reply #161
Evo Moriarty samo za tebe : uspio sam strgat blade pivot (feathering shaft), okrznuvsi j**eni cempres  :D

Odg: k:početnički heli

Reply #162
Koma, mora da je i čempres bio tvrd ;)
ma zezam se, ali to je fakat bed luck.

Odg: k:početnički heli

Reply #163
Tako je, prije 3 dana izgubim kontrolu i zaletim se pri full speedu u hrapavi zid od kuce i odbije mi se 2 metra dalje na beton : steta samo napukli canopy koji sam zaljepio izolacijskom trakom iznutra i puknute skije (ovo je standard pri svakom padu na tvrdo tlo sa preko jednog metra).

Ali ovo mi je trebalo, imam problema sa tresnjom u hoveru pa su mi rekli na rcgroups da promjenim main shaft, tako da vjerojatno sutra idem u pluramaks dok ih jos imaju

Odg: k:početnički heli

Reply #164
Vjerovatno je negdje prilikom prijašnjih padova napuklo, pa se na čempresu dokrajčilo.
Vjerovatno mainshaft, no isto provjeri si da li ti je repna osovina koja izlazi iz motora ravna, naime i ona se turbo lako savine.
Isto tako provjeri da ti ne klizi zadnja elisa, naime ona je samo nagurana na osovinu.

Valjda bude prestalo s osovinom novom.