Skip to main content

Topic: Problem i rjesenje: FPV gubitak slike - problem u kameri (Read 1896 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem i rjesenje: FPV gubitak slike - problem u kameri

Problem: potpuni gubitak slike (crn ekran) od po nekoliko sekundi, cak i na close range 100-200 m

Rjesenje: postavke FPV kamere vezano za day/night mode, ugasiti ako je moguce ili povecati treshold delay na vecu vrijednost.

Detaljnije:

Dogadjalo mi se da se ekran samo zacrni pa ostanem bez ociju u zraku, sto je prilicno nezgodno. Kemijao sam novi FPV ekran pa sam mislio da je problem u tome negdje, testiranje u sobi je pokazalo da je tu sve ok i radi kako treba - stabilno. Testiranje u sobi sa kamerom i FPV linkom radi probleme kao i na livadi, ekran tu i tamo nekad se zacrni, pa se vrati slika.

Uglavnom, utvrdio sam da je fora u kameri, image processor izgleda ima neki period adaptacije kada prelazi iz dnevnog u nocni mod (boja > crno/bijelo mod), i nazad. Znaci svaki puta kada prelazi iz jednog u drugo, ugasi sliku na 1-2-3 sekunde pa nastavi dalje normalno (ili u boji ili c/b). Problem je daleko izrazeniji kada je kadar u nekim granicnim vrijednostima (citaj: ni sebi ni svome), pa procesor prebacuje tamo vamo, tako da je period bez slike i puno duzi.

Rjesenje za ovaj problem je uci u meni kamere pomocu onog malog keypada, potraziti opcije za day/night mod rada i korigirati parametre. Ako mozete ugasiti nocni mod, vjerojatno je i to oke. Kod mene ima parametre brojcana vrijednost osvjetljenja za dan>noc i delay (kasnjenje) koliko dugo traje ta faza prije nego predje u nocni mod iz dnevnog, i obratno isto tako iz nocnog u dnevni. Defaultni delay je bio 1 sekunda, podigao sam na 30 sekundi i jedno i drugo. Znaci, sada kada procesor zakljuci da je pre mracno, cekace 30 sekundi prije nego napravi promjenu. (u medjuvremenu ce te vi okrenuti avion drugacije, parametri se promijene i nema prelaska u nocni mod ni ispadanja slike). Ovo se znalo recimo dogadjati pri letu u kasnije popodne, svjetlo je slabije....kamera se okrene od sunca ili  ka suncu, ili gledate u zemlju koja je tamnija...procesor kamere pokusava kompenzirati i nastaje problem.

Nadam se da ce nekome biti od pomoci  :)