Skip to main content

Topic: Hero3/4 Focus mod & Lens mod (Read 35334 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #90
Mali ot,
Zar stvarno ne postoji "out of the box" akcijska kamera koja će ovako snimati?

Mislim, ono, istrpati fine novce za go pro i onda jos moras biti mag za tjuning, mijenjaj lecu, salji u ameriku da ju jos malo spimpaju...

Ima neki proizvodjac ili model da moze sve to odmah, sa kamerom u takvom "mini/mikro" formatu?

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk


Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #91
Ima al je prerada GoProa i košta milju :D

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #92
BTW Franky oces mi molim te reci u koji codec kodiras i na kojim settingsima? Zakaj meni ovak ne izgleda 720P mame mu ga spalim? Ok kuzim lecu i sve ali nije u tom stvar sad...
Patio sam se jedno tjedan dana i nasao fakat ok settingse ali opet nije ni blizu ovako cistoj slici. Mozda jer se sporije krece sve skupa pa se ne raspada toliko?


Evo vidi:


http://www.youtube.com/watch?v=41zVGMsk_GA

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #93
Mali ot,
Zar stvarno ne postoji "out of the box" akcijska kamera koja će ovako snimati?

Mislim, ono, istrpati fine novce za go pro i onda jos moras biti mag za tjuning, mijenjaj lecu, salji u ameriku da ju jos malo spimpaju...

Ima neki proizvodjac ili model da moze sve to odmah, sa kamerom u takvom "mini/mikro" formatu?

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Postoji kolega ali na koji ću je gimbal staviti?
Kad ni jedan ne radi približno tako dobro kao zenmuse a on je pogođen za Hero(x).
Ja bi rado napravio kopter (mini x8) za ovu akcijsku kameru:
https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicmicrocinemacamera
Ali ako je stavim na custom made AlexMos cijela investicija ode u vodu zbog nedovoljne stabilnosti slike ili stabilnosti kakvu ja želim.
Stari moj sve je otišlo u tom smjeru da ti se najbolje isplati kupiti Phantom 3 ili Inspire, ali ima nas tu još koji se nedamo tako lako  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #94
BTW Franky oces mi molim te reci u koji codec kodiras i na kojim settingsima? Zakaj meni ovak ne izgleda 720P mame mu ga spalim? Ok kuzim lecu i sve ali nije u tom stvar sad...
Patio sam se jedno tjedan dana i nasao fakat ok settingse ali opet nije ni blizu ovako cistoj slici. Mozda jer se sporije krece sve skupa pa se ne raspada toliko?


Evo vidi:


http://www.youtube.com/watch?v=41zVGMsk_GA

U adobe premieru koristim cineform codec, ovo tvoje ne izgleda uopče loše, manjak svjetlosti (sporiji shutter) zatim brzi kadrovi naravno da će dodatno zamutiti stvar.
Prije je YouTube ako uploadaš u 1080p na 8Mbit bitrate-a (profil 4) odmah i bez obrade puštao video i to je bilo super jer se znalo kako točno treba. Sada svaki video još jednom prekodira bez obzira na sve, a kako se svakim prekodiravanjem izgubi onda je bolje da ako ništa drugo neka onda source bude što boljeg bitrate-a, tako da ispada da je ok za 1080p da uploadaš u 16Mbps, 2,7k u 24, 4k u 40Mbps, ali su to velike datoteke...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #95
Tako nekako i ja samo u drugom codecu. Bit ce da je do svjetla, vidjet cemo na iducem videu :)


Hvala ti!

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #96
Mali ot,
Zar stvarno ne postoji "out of the box" akcijska kamera koja će ovako snimati?

Mislim, ono, istrpati fine novce za go pro i onda jos moras biti mag za tjuning, mijenjaj lecu, salji u ameriku da ju jos malo spimpaju...

Ima neki proizvodjac ili model da moze sve to odmah, sa kamerom u takvom "mini/mikro" formatu?

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Postoji kolega ali na koji ću je gimbal staviti?
Kad ni jedan ne radi približno tako dobro kao zenmuse a on je pogođen za Hero(x).
Ja bi rado napravio kopter (mini x8) za ovu akcijsku kameru:
https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicmicrocinemacamera
Ali ako je stavim na custom made AlexMos cijela investicija ode u vodu zbog nedovoljne stabilnosti slike ili stabilnosti kakvu ja želim.
Stari moj sve je otišlo u tom smjeru da ti se najbolje isplati kupiti Phantom 3 ili Inspire, ali ima nas tu još koji se nedamo tako lako  :)
Već od 999 doloresa, naravno bez dodataka :)

Bas kak velis, nisu ovi iz Dji-a bedasti, cijene su postavili taman kako treba za siroke mase

Vas par kaj si mozete solo sloziti ovakve modove bar imate alternativu

 

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #98
dali je netko testirao wifi  domet gopro4 i mobitel  i koliko to smeta 2.4 signalu stanici

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #99
Ja jesam, wifi upaljen na Hero kameri je zaista problem ako misliš potegnuti preko 1km i to još sa boosterom na 2,4GHz, također i na manje od 1km radi sitnije ispade signala, a u području gdje rade i routeri stvar je još duplo lošija. Iako moglo bi biti iskoristivo ukoliko se koristi RC na 433MHz ali ni to nije garancija da neće ometati prijem LRS prijemnika na 433MHz zato što je Hero kamera na kojoj je uključen wifi poprilično toksična u svojoj blizini koliko joj seže EMI. Također domet wifi-a sa zemlje recimo mobitelom do kamere koja je na kopteru je uz malo sreče i 100m, ali ispadi slike kreču več od 50-60m.
Taj wifi jednostavno mora biti isključen ako imalo mislite na interferencije.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #100

onda ipak 5.8ghz video link





Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #102
Mrak Franky  8)  kolko u cevapima kosta da odas tajnu kako podesiti da dobijes ovakve boje  ;D

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #103
Mrak Franky  8)  kolko u cevapima kosta da odas tajnu kako podesiti da dobijes ovakve boje  ;D

Koliko još tajni čuvam stvarno se ne moram bojati gladi  :D
Bilo je to skoro 6 sati rada na Adobe Premiere-u CC u lumetri-u da složim inicialni lens i color grading profil za Hero4 kada se na njoj koristi spomenuta 3,8mm MP12 leća i profil se odnosi na snimanje u 5500K WB (Auto WB je neiskoristiv zbog svoje nepredvidivosti, a neutralni daje jako malo prostora za jasnu separaciju boja, tj. neutralni bi više koristio za tematsko toniranje). Inicijalni znači da se može dodati kao takav na svaku scenu (što je ovdje i napravljeno) i da odmah napravi boom od slike (ali bez da uništi detalje), naravno svaka scena bi se mogla još dodatno tjunirati ali ovdje je bio cilj napraviti univerzali/polazni. Htio sam da temperatura boja bude što prirodnija, nisko jesensko sunce na horizontu bez oblaka dodaje toplinu koja inaće slabo dolazi do izražaja na malim senzorima (a u prirodi se itakako dobro vidi), također nisam zanemario sjene i ukupan dinamički raspon koji je ograničen pa se lako ode u zasičenje neke nijanse, također plave nijanse je dosta teško složiti na GoPro kameri. Inaće se u GoPro studiu lakše dolazi do dobrih rezultata nego u Adobe lumetri-u.

Budem uploadao preset/profil pa ga možete probati koristiti.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #104
Ljubi te deda u oko Franky ;D