Skip to main content

Topic: DJI - PHANTOM 3 (Read 72905 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #150
bome ovo je zanimljiv stroj  ;D
svaka čast :)

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #151
Uvijek me fascinira ta estetska neinovativnost, kao kad kopiraju apple.


Pa zasto su sve boje iskpirali, boja gimbala, boja drona, zlatna plocica sa natpisom, cak i nosac za smartphone, kutija, wtf.
Sto se mene tice, sklopivost u dimenziji Phantoma NIJE prednost. Pa Phantom sa svim dodatcima stane u zaista omanji ruksak. Dok se tamo otklope sve ruke, dok se montira gimbal dodes na isto da na Phantoma stavis propelere. Svaka tocka sklapanja je mehanizam vise i po mome u toj dimenziji bespotrebno komplicira sustav. Umjesto da sve te tvrtke kopiraju DJI bolje da se trude napraviti nesto sto leti i snima kako spada jer uvijek je ista prica, beskonacne najave, milijun mogucnosti i onda kad dode na trziste proizvod je u najmanju ruku osrednji.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #152
Ko zna, mozda bude u konacnici snimka ok.
Vjerujem da je sklapanje cisto da mozes imat veci stroj, sa duzim letovima, a kolko tolko kompaktan.

Ali, bas me zanima konstrukcija tih zglobova. Tesko da se tu moze dobit potrebna krutost. Mozda u pocetku, mozda. Ali nakon sto preklapanja, djeluje mi nekako tesko moguce.

Inace mi se dopada u globalu, u odnosu na ostatak kineskih kopija, djeluje obecavajuce. Samo, mislim da je cijena pocetnog cca 950 dolara. Znaci ovog boljeg vjerojatno oko 1300-1500.  Ako daje imalo dobar video ok. To je u konacnici, jedino bitno.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #153
 Negdje sam to i ranije napisao: za nas krajnje korisnike bilo bi najbolje kada bi imali nekoliko nezavisnih proizvođača s proizvodima, što se ono kaže, jedan bolji od drugoga. Za sada to nije slučaj. Jer danas to izgleda ovako: ili kupiš odmah Phantoma ili neki drugi stroj iz njihove game ili gradiš sam i nastojiš doći blizu onoga što njihove letjelice nude u startu. Pa onda nakon puno prototipova i beskrajnih testiranja i podešavanja shvatiš da ako želiš jako stabilnu letjelicu da ćeš završiti s njihovim kontrolerom. Isto tako je i za stabilnu video snimku od malih do velikih gimbala.   (pa čak i oni najzakletiji protivnici Phantoma imaju na svojim letjelicama i DJI kontrolere i gimbale). Onda shvatiš da bi mogao staviti i motore pod kut koji oni već koriste jer je stabilnije i nešto efikasnije itd, itd. Onda s vremenom shvatiš da su se s dobrim razlogom otarasili gopro i da imaju svoje kamere na kojima ne moraš raditi nikakve modove i imaš gro opcija koje možeš podešavati u realnom vremenu. Pa onda HD linkovi itd...itd...Sve u svemu za sada nemaju pravog konkurenta i dalje su nekoliko kopalja ispred. S druge strane to je dobar poticaj svima ostalima da ih skinu s trona boljim proizvodom. Ako se to dogodi mi ćemo samo od toga profitirati.  Što prije tim bolje. 

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #154
2015. je pri kraju i dobro je da imamo bar jednog proizvođača koji je napravio letjelicu za snimanje tehnologijom koja je dostojna datuma.
Nažalost, priča se nije razvijala u korist samograditelja jer samograditelji su prijetnja i opasnost sa svojim letečim projektilima, samograditelji se nikada ne mogu niti približiti onome što je cijeli tim inžinjera razvijao, a pogotovo testirati i imati opremu za testiranje svega što oni koriste nebi li napravili finalni proizvod. Lightbridge 2 kao jedna komponenta u sistemu ili cijeli stroj opremljen između ostalog i sa LB po istoj cijeni?
GoPro je s druge strane u mojim očima ultimativni loser za ovu godinu i što dulje to bude bio to meni bolje.  ;D
Nemojte misliti da ja pljujem po Phantomu i da ga ne volim, stvarno sviđa mi se taj stroj i imao sam ih več dosta kod sebe na prvim letovima i finalnom podešavanju po mjeri korisnika, dobro, jedino mi se ne sviđa to što pucaju lako kod vijaka na rukama, ali mislim da nije još ni jedan zbog toga pao.

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #155
Pa kada ih već podešavaš daj im za iste pare provjeri i vijke. Ipak je to samo do ruke koja kod nekih zna biti i malo preteška. Inače, sve pet. 

 

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #156
@Živio Tommee , i mene smeta  ovo vezano uz jednoličnu estetiku i kopiranje , ali onda su mi neki ''zločesti'' trgovci sa zapada objasnili da se ne mjenja konj koji dobiva utrke.....Imamo sve slične slučajeve i u filmskoj , auto , i inoj   industriji....Sjeti se samo čekanja cijelu noć nekog ''novog''mobilnog telefona i to u srcu New York-a .... :'( :'( :'(
Oni su tu zbog svog profita...a mi smo ...bolje mućat...
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #157
@franky


ne zelim zvucati bahato, ali sto se to na Phantomu ima finalno podesavati po mjeri korisnika?

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #158
Ne zvučiš uopće bahato, nije nikakva tajna, večina korisnika koji traže moju pomoć su fotografi i što se tiče letenja sve im je novo, otvorim im acc na DJI GO aplikaciji, prođemo zajedno kroz update firmwarea i sve kalibracije, zatim im objasnim što znači svaka stavka u aircraft statusu, nebi vjerovao neki žele da se daljinski prebaci u Mode1 zatim to i napravim, na probnom letu nakon što ga savlada prijeđemo na postavke Gain i expo, također i gimbal speed limit, naredim i to da se pitch os gimbala blaže zaustavlja i takve sitnice, možda mi sad ni nepada sve na pamet ali uglavnom sve prođemo.
Nisi valjda mislio na radim neke mračne modove na Phantomu 3  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #159

Nisam mislio da radis modove al stvarno nisam mislio da ljudi sami ne mogu ove ostale stvari jos mi je jasna pomoc za prvi let, al ovo ostalo, smatram da je ekipa previse gotovanska, sta da ti velim  8)


Sto se tice mode 1, zasto ne bi vjerovao, pa letim to cijeli zivot, od svoje 12 kada sam slozio prvog benzinca (dakle u hobiju sam neprekidno vec gotovo 19 godina), jedno krilo dolje, po nacrtima iz ABC tehnika, dosao na pistu i isao letiti. Tada su svi oko mene letili na Mode 1, svi stari modelari (sk zupanija koja je ionako bila prilicno jaka u aeromodelarstvu). I na tome sam ostao  :)

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #160
Jako su gotovanski i vole imati nekog koga će zvati za svaku sitnicu a sve piše lijepo u uputstvima.

Da Mode1 je stara škola, ali u mojim poćecima bavljenja modelarstvom niti je bilo aerokluba u kojem bi se moglo napredovati, niti sam imao novca za bilo kakvu stanicu, večinom su to bili slobodnoleteći aviočići sa motorom na Co2, znao sam praviti i jako dobre kutijaste zmajeve, s livade se nisam znao otjerati ni kada su granate padale po Đakovu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #161
Sad je rumor da je Apple kupio GoPro, ak bude tak sad ce oni biti konkurencija DJIu  :D


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #163
Sta je ovo,jel to meni pada pred ocima :O?