Skip to main content

Topic: Eurofighter-depron (Read 10005 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Eurofighter-depron

Reply #15
Sve na bazi vode.
Mi smo kupovali u Baumaxu (dok ga je bilo u Osijeku) GeniusPro Univerzalni lak 2u1 na bazi vode.
Bilo ga je u stotinama nijansi.
I onda lagano spužveni valjčić i bude kao da je lakirano sprejem.
Prvi sloj se osuši za 15ak minuta, pa odmah može i drugi sloj.




Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Eurofighter-depron

Reply #16
pozdrav ekipa,


evo konačno došao i modul i receiver pa smo sve i povezali, poštelao sam serva i mixanja elerona i ailerona i mislim da sam shvatio osnove podešavanja.
jedna bitna stvar je da mi motor vrti u krivom smjeru. znači model je sa pusher motorom i kako da okrenem smjer vrtnje, da li da jednostavno zamjenim polove (žice) ili?
strah me je da šta ne skurim, ili se može na stanici to podesiti?


CG mi je trenutno na cca 13,5 cm, preporučeno za model je 12, dal da odmah u nos dodam malo težine ili da probam ovako? čitao sam na nekim stranim forumima da su neki počeli sa 12 pa kasnije preselili na oko 14...


tnx


@sys, čujemo se sad ovih dana kad budem ulovio malo vremena pa da se zaletim do tebe da mi pojasniš neke stvari...

Odg: Eurofighter-depron

Reply #17
Što se tiće vrtnje motora, slobodno zamjeni bilo koje dvije žice između ESC i motora. CG nezna gdje bi trebao biti, nisam radio taj model.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Eurofighter-depron

Reply #18
Što se tiće vrtnje motora, slobodno zamjeni bilo koje dvije žice između ESC i motora. CG nezna gdje bi trebao biti, nisam radio taj model.
Tnx, to sam si i mislio, a sad i našao na youtube-u. Kaže bilo koje dvije žice između esc-a i motora...

Opet lotanje :) a već sam ih 3 put prelotavao, prvi put stavio krivi konektor, muški umjesto ženskog, pa poslje zaboravio ubacit termobužir :facepalm:

Na greškama se uči ;)

Tnx još jednom



Odg: Eurofighter-depron

Reply #19
Sad sam vidio da si napisao za CG da treba biti na 12cm, pomjeri bateriju ako ide naprijed da dobiješ tih 12cm bolje nego da ti avion bude repat. 1.5cm je puno odstupanja od predviđenog CG.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Eurofighter-depron

Reply #20
To inače ne bi bio problem, ali bateriju sam već sad gurnuo naprijed koliko sam mogao, a da ostane u trupu, glupo mi je da izviruje van...
Dodat ću malo olova u nos, mislim da neće trebat puno s obzirom na udaljenost nosa od cg (sila x krak) :D

Za riku parićani!!!


Odg: Eurofighter-depron

Reply #21
Evo konačno smo ga bacili u nebo...
Moram reći da je dobro letio, onih 10 sec što je letio...
Izgleda da je sve bilo pogođeno kako treba, a avion je nastradao čisto radi neiskustva pilota :D
Pola sata na simulatoru i dva leta sa sys-ovim piagetom...

Imali smo sa sobom traku za brze popravke, ali u ovom slučaju nikakva traka nije mogla pomoći. Nakon kružnog okreta sam ga krenuo dizat gore u trenutku kad je bio okrenut naopačke što je rezultiralo snažnim zabijanjem nosom ravno u zemlju...

Ima i snimka maidena, stavim samo da je uploadam nekamo...

https://www.youtube.com/watch?v=zE9w6-1EG0A






Za riku parićani!!!

Odg: Eurofighter-depron

Reply #22
Lijepo ti je letio do okreta, kad je krenuo prema tebi lijevo nije više lijevo nego desno i obrnuto ali to se istrenira ;) Sada češ drugog napraviti brže a možda bi mogao iskoristiti dio i ovoga, samo drugi nos izrežeš i u zrak s njime.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Eurofighter-depron

Reply #23
Duži let od mnogih  ;) .
Preporučio bih ti manje zahtjevan "čitaj mirniji" model za početak jer ove male modele je prilično teško letit.

Kad se dobro uvježbaš i stekneš potrebnu koordinaciju navali na depron i živčane modele.
Znam da se brzo sastavlja, nije skup itd. ali isto tako i brzo završava gušt u letenju.
Jadralka za početak i brzo čaš pohvatati rutinu potrebu za ovakve modele.

Samo naprijed

Odg: Eurofighter-depron

Reply #24
Nije da filozofiram ali ZAGI ili tipa  delta krila letjelice  za početnika su najbolja investicija za one koji počinju sa letenjem,sve ostalo je malo teže za sklopiti ii letjeti i puno više košta financijski.Zato izrezat krila za Zagi ,staviti setup i zabava može početi.To govorim iz svog iskustva ;) :) .
BTW:Šteta kaj se slupo Eurofighter ,više sreće sljedeći puta.


Odg: Eurofighter-depron

Reply #26
Ovo je odličan model za početnika, a lako ga je napraviti.
http://www.greenhobbymodel.com/slopesoaring/depron_high_wing_trainer_free_plan.htm
Super izgleda...
Počeli smo već rezat f-22 na koji ćemo staviti setup sa eurofightera..
Sad za trening imamo piageta koji sam uzeo od sys-a..
Ovaj model bi definitivno mogao krenuti u izradu uskoro kao još jedan dobar trainer...
Tnx

Za riku parićani!!!


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.